Anime preporuke

Pocetak je malo dosadan ali kasnije postaje opasno :mrgreen:
Nemoj samo English verziju! Bezveze je.
:rtfm:
http://getfansub.com/wiki/Shinseiki_Evangelion
Najbolji nacin da opisem NGE je "RAT" da to je rat.[/IMG]

e ovako.. na prvi pogled razocarala me je animacija (ok, anime iz 1996.),a onda sam videla i neka dva cudovista koje se bore na sred grada, i mislim se - sta je ovo, mocni rendzeri? :mrgreen:
bila sam vec spremna da te izgrdim.. ali sam, po preporuci, nastavila da gledam..............i nekako se animacija stopila sa pricom, pa mi vise nije nije smetala i mogu ti reci da mi se Neon Genesis Evangelion posle nekoliko epizoda jako svideo.
prica je nekao topla, sto ja volim, i pored povremenih nasilnih ispada...
no, imam jos da gledam.. pa cu vec da ti pisem..
zahvaljujem na dobroj preporuci :ok:
 
Kakva dobra preporuka, to je best anime ever
sa najboljim epic krajem ^_^

Pocetak je los, ali najavljuje kasnije epizode. Anime je dobro isplaniran i bez greske.
Dobro si rekla cudovista :D
Bice ih jos...
Prica nije topla uopste, taj anime je okrutan kao najvece zlo xD
pusti te da se osecas toplo, vidis likovi su ok. A onda ih sledeceg trenutka raskomada i izunakazi nacisto :D
A nasilje ce izgubiti smisao ubrzo, ako nastavis da gledas...
Nego, imaj na umu da je to samo anime. :)

Mogu da se kladim u sta oces, da toliko dobar ili los film ne postoji kao sto je NGE
Samo mi kazi da ne slusas na English, jer je uzas dub.
Animacija je odlicna, ali uopste nije bitna. Bitno je ono sto likovi pricaju, ako nisi obracala paznju na to, onda ces morati da gledas ispocetka :D

edit: Treba imati ballz da se napravi takav anime >_>
 
Kakva dobra preporuka, to je best anime ever
sa najboljim epic krajem ^_^

Pocetak je los, ali najavljuje kasnije epizode. Anime je dobro isplaniran i bez greske.
Dobro si rekla cudovista :D
Bice ih jos...
Prica nije topla uopste, taj anime je okrutan kao najvece zlo xD
pusti te da se osecas toplo, vidis likovi su ok. A onda ih sledeceg trenutka raskomada i izunakazi nacisto :D
A nasilje ce izgubiti smisao ubrzo, ako nastavis da gledas...
Nego, imaj na umu da je to samo anime. :)

Mogu da se kladim u sta oces, da toliko dobar ili los film ne postoji kao sto je NGE
Samo mi kazi da ne slusas na English, jer je uzas dub.
Animacija je odlicna, ali uopste nije bitna. Bitno je ono sto likovi pricaju, ako nisi obracala paznju na to, onda ces morati da gledas ispocetka :D

edit: Treba imati ballz da se napravi takav anime >_>

To me podsjeca na Toward the Terra
 
Moram da napomenem da postoje dva alternativna zavrsetka, TV serija i 2 filma Revival of Evangelion (Evangelion: Death and Rebirth & The End of Evangelion). Filmovi vremenski pokrivaju episodu 25-26. Gainax svakih par godina napravi nesto sa Evangelionom, stalno muze pare od stare slave.

Evangelion prvi anime koji je spojio filozofiju, psiholoski razvoj, i religioznu simboliku.
 
NGE nema veze sa religijom, to je cisto tu da zavara budale. Najvise se raziser pozabavio Frojdovom psihologijom i svakodnevnim problemima coveka.
Mada NGE je poseban jer se svaka scena moze opisati na mnogo razlicitih nacina, tako da svako dobije drugaciju sliku. Ponekad mi i padne napamet da je to namerno uradjeno tako cisto da iznervira fanove...
Procitao sam negde da je to tacno, ali onda prica nema nikakvog smisla, zato sto ustvari ima vise od 100 prica u ovom anime-u...

Inache posle ovog anime vam vise nece trebati psiholozi i njihovi saveti. :mrgreen: Videcete da je sve ustvari do vas i drugih :cmok:
 
Poslednja izmena:
Pa ne tvrdim da ima veze sa religijom, samo da je iskoristio religozne simbole.

Planiraju da naprave LIVE film. Kako ide bice do 2015. I izbacice krstove, andjele (sada su vanzemaljci).
 
Poslednja izmena:
Da. Amerika pocinje praviti filmove po animeima.
Speed Racer je vec napravljen i bio hit.
Death Note bi trebao da bude napravljen
Monster isto (ali kako ce to uspjeti nemam pojma)
Ghost in the Shell
AKIRA
NGE
To ti je lista
 
Kakva dobra preporuka, to je best anime ever
sa najboljim epic krajem ^_^

Pocetak je los, ali najavljuje kasnije epizode. Anime je dobro isplaniran i bez greske.
Dobro si rekla cudovista :D
Bice ih jos...
Prica nije topla uopste, taj anime je okrutan kao najvece zlo xD
pusti te da se osecas toplo, vidis likovi su ok. A onda ih sledeceg trenutka raskomada i izunakazi nacisto :D
A nasilje ce izgubiti smisao ubrzo, ako nastavis da gledas...
Nego, imaj na umu da je to samo anime. :)

Mogu da se kladim u sta oces, da toliko dobar ili los film ne postoji kao sto je NGE
Samo mi kazi da ne slusas na English, jer je uzas dub.
Animacija je odlicna, ali uopste nije bitna. Bitno je ono sto likovi pricaju, ako nisi obracala paznju na to, onda ces morati da gledas ispocetka :D

edit: Treba imati ballz da se napravi takav anime >_>
nikad ne gledam engleske verzije.. njihova sinhronizacija je katastrofa. hoce da zvuce kao japanci, a ne mogu, a jos gore kada krenu na svoju ruku.

e a pocela sam da shvatam zasto ti se svidja toiliko, anime ima neku sirinu... ne znam kako to da objasnim, ostavljeno je postora svakom liku, a sama radnja je usmerena na nesto opste tj. spasavanje sveta. kazes da se njegov tvorac bavio psihologijom coveka, sto se i oseca, jer izostavlja neke predrasude koje imamo o ljudima, npr. Misato je vrlo privlacna devojka i prema nasim predrasudama, ona ne bi trebala da bude neuredna.
primetila sam da im je public nudety sasvim ok X) al kao, gledaoci ne treba da vide, ali zato likovi medjusobno.. :mrgreen:

samo mi ovaj pingvin nije jasan X)

y1pSwtNxUUWMsQg8eT3fzk8EWo-5czNByY2pjHSvBnBqfTnfBKciIK6Ebz9gf_rS50lyvWUgzxZjwl20e_GN2iMQg
 
Taj pigvin je debil lol
On se jedini od svih likova interesuje za vesti i prati dogadjaje, dok tvorac animea se protivi takvom ponashanju.
Sa druge strane on predstavlja vrstu koja prezivljava. On samo pokusava da ostane ziv.. da... i zabole ga za sve...
Drugim rechima, smak svveta, jedina zivotinja koja se pojavljuje je pingvin koji ima naprednu inteligenciju. To je inache zivotinja koja izumire i bori se za opstanak...

moar than meetz teh eye: (pogledajte prilog aka attachment) :worth:
neon_genesis_evangelion-1.jpg

zasto me gleda ova ludacha? :mrgreen:
shinji.jpg


Live action movie ce verovatno da unakaze ameri, jer oni jednostavno nisu na tom nivou, sto moze da se vidi po njihovim bezveznim filmovima, tu i tamo poneki dobar.
Anime vise liche na pozorishne predstave, a ne na neke overpowered filmove >_>
Npr. film Jumper me je nachisto razocharao. Matrix isto tako ima vise bezveznih borbi u kojima je bitno samo kako Reaves izvodi neke gluposti x) i pricha nema veze s vezom. Zamilsi Kamina u tom filmu lo...
On bi se pucao u glavu, sto bi rekli kod nas :D ko Rossiu lolz.
Ja bih prvo snimio Gundam film. Sa danashnjom tehnologijom to bi izgeldalo extra.
Za NGE moras da imas glumce koji znaju sta je NGE ili koji neznaju nista i glume samo ono sto im kazes(sto je po meni bolja varijanta); jer teshko je da obichni glumci mogu da izvedu tako nesto.

Nego preporichio bi i ovaj kratki anime iz 80-ih
 

Prilozi

  • omg.jpg
    omg.jpg
    9,1 KB · Pregleda: 6
Poslednja izmena:
pocela sam da gledam Rosario Vampire i prestala nakon nekog vremena..... mozda pocnem ponovo
enivej,
nije bio na listi a ima kind of simpa uvod.... pa da ga ubacim :)

ja sam juce zavrsila rosario + vampire...nije mi bilo dosadno mada u anime nema mnogo neizvesnosti...najavili su 2. sezonu sad od oktobra

a pocela sam da citam i mangu
 
Taj pigvin je debil lol
On se jedini od svih likova interesuje za vesti i prati dogadjaje, dok tvorac animea se protivi takvom ponashanju.
Sa druge strane on predstavlja vrstu koja prezivljava. On samo pokusava da ostane ziv.. da... i zabole ga za sve...
Drugim rechima, smak svveta, jedina zivotinja koja se pojavljuje je pingvin koji ima naprednu inteligenciju. To je inache zivotinja koja izumire i bori se za opstanak...

moar than meetz teh eye: (pogledajte prilog aka attachment) :worth:
neon_genesis_evangelion-1.jpg

zasto me gleda ova ludacha? :mrgreen:
shinji.jpg


Live action movie ce verovatno da unakaze ameri, jer oni jednostavno nisu na tom nivou, sto moze da se vidi po njihovim bezveznim filmovima, tu i tamo poneki dobar.
Anime vise liche na pozorishne predstave, a ne na neke overpowered filmove >_>
Npr. film Jumper me je nachisto razocharao. Matrix isto tako ima vise bezveznih borbi u kojima je bitno samo kako Reaves izvodi neke gluposti x) i pricha nema veze s vezom. Zamilsi Kamina u tom filmu lo...
On bi se pucao u glavu, sto bi rekli kod nas :D ko Rossiu lolz.
Ja bih prvo snimio Gundam film. Sa danashnjom tehnologijom to bi izgeldalo extra.
Za NGE moras da imas glumce koji znaju sta je NGE ili koji neznaju nista i glume samo ono sto im kazes(sto je po meni bolja varijanta); jer teshko je da obichni glumci mogu da izvedu tako nesto.

Nego preporichio bi i ovaj kratki anime iz 80-ih

Matrix je cista kopija Ghost in the Shell-a
 
Ne bi me cudilo da je bracu Wachowski inspirisao i Mage: The Ascension - Virtual Adepts, posto su upoznati sa RPG. Ghost in the Shell je imao uticaja na Matriks ali nije cista kopija, jer bi onda GITS takodje bio kopija Neuromancera William Gibson-a.

U GITS-u raspravlja se gde je granica ljudskog bica, pogotovo kad imas 90% kiborga, dok u Matrix-u testiraju granice realnosti.

Sada komedija, nema vanzemaljaca, robota, tucnjave, samo 3 sestre i njihove zgode i nezgode.

https://www.youtube.com/view_play_list?p=7620EE903EC83572


 
Ma Matrix me podsetio na GrenLagan zbog podzemnog grada(koji se pojavljuje sigurno u 100 animea :D), mada nepostoji dubina priche u Matrixu; i ako je ima, odavno je prevazidjena.
Nego sada na pinku ide ova dobra serija Stargate Atlantis
^_^

p.s. NGE se sigurno moze povezati sa Mysterious Stranger i Frankenstein :)
I ending song ima dovoljno dobro znachenje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top