....Slane palacinke........
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: ....Slane palacinke........

Aktivan član boy from L.A (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano ....Slane palacinke........

Slane palacinke.......Mmmmmmmmm........ali ne znam kako se prawe ....
    Ako wi znate pisite recepte...................

Domaćin Lomnica_city (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    89

Podrazumevano Re: ....Slane palacinke........

Moja lepsa polovina ih pravi kao klasicne,zatim nafiluje unutra sunkom,kackavaljem ili kajmakom,zavisi sta nam je pri ruci,ubaci jos ponesto (sa kajmakom lepo ide ajvar),preklopi ih kao picu calconu,vrati u tiganj na tisu vatru da se malo meso ukrcka u onom filu i za 5 minuta imamo odlicne slane palacinke,dosad se jos niko nije zalio,to je samo jedan od recepata,ima i drugacijih,ja znam jedan gde se posle prvog pecenja palacinke ufiluju i uroluju,uvaljaju u prezle i jaja i tako ispeku,izgledaju posle kao Karadjordjeva snicla!
    Pozdrav

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Ispeku se palačinke kao i obično, pa se filuju sirom ili mesom, začinjeno po želji, a zamotaju se kao sarme, poređaju u vatrostalnu posudu, preliju pavlakom (može i struganim tvrdim sirom odgore), i zapeku u rerni.

Iskusan
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Komplikovano. Ja ispečem normalno palačinke, samo stavim malo više soli u testo. Onda ih nafilujem nečim slanim i jedem.

Aktivan član boy from L.A (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio Lomnica_city Pogledaj poruku
    Moja lepsa polovina ih pravi kao klasicne,zatim nafiluje unutra sunkom,kackavaljem ili kajmakom,zavisi sta nam je pri ruci,ubaci jos ponesto (sa kajmakom lepo ide ajvar),preklopi ih kao picu calconu,vrati u tiganj na tisu vatru da se malo meso ukrcka u onom filu i za 5 minuta imamo odlicne slane palacinke,dosad se jos niko nije zalio,to je samo jedan od recepata,ima i drugacijih,ja znam jedan gde se posle prvog pecenja palacinke ufiluju i uroluju,uvaljaju u prezle i jaja i tako ispeku,izgledaju posle kao Karadjordjeva snicla!
    Pozdrav
    Moram da probam.......Deluje ukusno......

Veoma poznat smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Pogledaj vec postojecu i dobro razradjenu temu "palacinke sa..."
    Tamo imas mnostvo ideja i za slane i za slatke... Posle cemo ih spojiti.
    Ono sto mi prvo pada na pamet i najjednostavnije je - sir.
    Najobicniji (tkz "beli") sir (samo da nije mnogo vodenast) izgnjavis viljuskom, a najobicnije testo za palacinke zasladis vrlo malo (ili ni malo). Peces palacinku sa jedne strane, okrenes i rasporedis sir po sredini. pre vadjenja iz tiganja je preklopis (i oprezno - da fil ne ispadne), uvijes na uobicajen nacin i to je to.

Zainteresovan član Elizabet1 (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio Lomnica_city Pogledaj poruku
    Pozdrav
    I ja slicno pravim - dodati se moze jos : Sitno seckanih pecurki,spanac,sunka,prsuta
    sir,kackavalj .... po izboru

Početnik
    Učlanjen
    04.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Пица палачинке
    Фил:
    250гр млевеног меса
    2жуманца
    око 1/2 милерама
    со
    орашчић
    Прелив:
    парадајз сок (гушћи) укуван са мало густина
    оригано
    ређате у тепсију, исечете на 2 или 3 дела и преко прелив
    запећи у рерни

Aktivan član The Look (avatar)
    Učlanjen
    16.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    52

Eh ja sad ne znam da li sam sanjala ali jela sam palacinke u kojima je sir stavljen u samu smesu pa su se tek onda pekli. Kad su bili gotovi unutra je namazano kajmaka i naseckane sunke i bilo je stvarno fenomenalno. Mene brine da se taj sir ne zalepi, jel neko nekad pravio na ovaj nacin, da meni kuca ne bi izgorela...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Nabaci se sitno seckano belo pilece kuvano mesce..pricvrsti cackalicom(vrlo bitno)malo przne na prezlama..sluzi se hladno uz pavlaku..tartar sos..tzatziki
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1573

@The Look

Неће се сир залепити, не брини.
    Ја чак правим и слатке са сиром и одличне су...а сир ставиш као надев у палачинке и умутиш га са нпр. павлаком и ставиш као премаз одозго кад си већ замотане палачинке ставила у тепсију.

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Obozavam slane palacinkeeee......

Ali ih ne pravim na klasican nacin da ih samo malo posolim....to ko da nisu slane palacinke, pa mi bezveze...
    Ja ne stavljam samo glatko brasno, stavljam i mrvice ( ne mogu da se setim kako se kaze na srpskom ono u sta se valja meso kad se pohuje..) itd....

Uf jos kad se pohuju sa grahom, mesom...njamiiii....ogladneh ljudi....a na poslu sam joss........brrrrrrrrrr

P.s.Procitah komentar gore....prezle...da da da....prezle stavljam u masu...aooooo....
    Poslednji put ažurirao/la gost 43599 : 05.09.2008. u 12:12

Veoma poznat smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

U testo za slane palacinke moze se dodati i sok od paradajza. Dobiju finu bojicu, ali i interesantan ukus (narocito ako dobacite i malo bosiljka). Fil moze biti svaki naveden: sir, sir/pavlaka, sir/sunka, kajmak...
    Ono cega sam se sad setila (i momentalno mi se prijelo!) su palacinke sa sampinjonima, a fil se priprema na sledeci nacin:
    U klasican besamel (znaci, puter se istopi, doda brasno, sve se lepo izmuti na tihoj vatri i lagano dodaje mleko do zeljene gustine. Vazno je da se ne naprave grudvice i, naravno, da nista ne zagori) se dodaju na listice iseceni sampinjoni i jos malo se prokuva. Ko voli, moze da pospe i parmezan.
    Ovako pripremljene palacinke mogu se i zapeci, tako sto se posuda namaze puterom, poredjaju se nafilovane palacinke, prelije se ostatkom fila u koji se dobaci jaje i pavlaka. Gore ide parmezan.
    Prijatno!

Primećen član
    Učlanjen
    08.09.2008.
    Pol
    ženski
    U svom stanu, kod svoje Mame, jer je ponovo sve u redu.
    Reputaciona moć
    0

Ja pravim klasicne palacink, malo dodam soli, a nadev je slan. Sir, kackavalj, riba, masline, sunka i sl.

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1488

Citat Original postavio smeh Pogledaj poruku
    U testo za slane palacinke moze se dodati i sok od paradajza. Dobiju finu bojicu, ali i interesantan ukus (narocito ako dobacite i malo bosiljka). Fil moze biti svaki naveden: sir, sir/pavlaka, sir/sunka, kajmak...
    Ono cega sam se sad setila (i momentalno mi se prijelo!) su palacinke sa sampinjonima, a fil se priprema na sledeci nacin:
    U klasican besamel (znaci, puter se istopi, doda brasno, sve se lepo izmuti na tihoj vatri i lagano dodaje mleko do zeljene gustine. Vazno je da se ne naprave grudvice i, naravno, da nista ne zagori) se dodaju na listice iseceni sampinjoni i jos malo se prokuva. Ko voli, moze da pospe i parmezan.
    Ovako pripremljene palacinke mogu se i zapeci, tako sto se posuda namaze puterom, poredjaju se nafilovane palacinke, prelije se ostatkom fila u koji se dobaci jaje i pavlaka. Gore ide parmezan.
    Prijatno!
    ...ovo moram da probam.....vis nikad mi nije palo na pamet.....mljac
    If you are offended by the things I said, just imagine everything I hold back

Slične teme

1. Palačinke sa.....
    Autor Novcic_u_fontani u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 179
    Poslednja poruka: 27.12.2012., 21:33
  2. Tiganj za palacinke
    Autor filipos u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 07.08.2007., 12:02
  3. www.palacinke.co.yu
    Autor www.palacinke.co.yu u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 9