Pomoc! Komp umesto pojacala

S.H.O.M.Y.

Početnik
Poruka
50
Pozdrav svima!
Kupio sam elektricnu, ali nisam imao kesha za pojacalo, pa sam se prikljucio na komp, zvuk je clean lepo se cuje ali ipak ja hocu distorziju ili bar neki efekat, pa vas ja pitam da li postoji program preko kojeg mogu da se dodaju efekti? (pojacalo cu kupiti tek za dva meseca)
 
Pa mislim da taj neki program radi kao pojacalo(recimo), Hocu da kad sviram da zvuk i boju tona regulishem preko programa...Mozda se...... ali ipak ko ce da ceka 2 meseca

Just plug your electric guitar to the sound card input, start Guitar FX BOX and enjoy - your guitar will scream and sing!
This high quality sound processing program is acting just like a good collection of guitar effects pedals. You can use several of them at the same time, even all of them if you need so.

244yxqq.png

soc105.png

szbxnt.png


Overview :

Guitar FX ?OX does REALLY real-time DSP. Signal is sampled from sound card input, processed and then sent to the output with VERY LOW LATENCY - virtually undetectable.
This is achieved using DirectSound or WDM streaming for fast access to the hardware (sound card) and fast DSP algorithms optimized for realtime processing.

Besides that, Guitar FX BOX features intuitive user interface, supports presets and hot keys for quick presets changing, MIDI/Game controllers pedals for wah-wah effect, configurable tuner, file input/output and more...
-------------------------------------
Download link:
http://rapidshare.com/files/97389256/GuitarFX_Box_2.6.rar
-------------------------------------
Poprilično dobar program, nije profi, ali za zezanje savršen, ima distorziju, reverb, wah, chorus...
 
Pa naravno svaki audiorecording zahteva kvalitetnu zvucnu sa dobrim konvertorima . Mada su i te stvari jako pojeftinile , sad ima veliki izbor jako dobrih zvucnih izmedju 100 i 200 evra .
Mislim da je snimanje preko integrisane interesantan eksperiment sa cesto neprevidljivim efektima , pa mu to nebi savetovao .
Ako vec snima preporucujem po meni najbolji program za audio recording a to je Cakewalk Sonar , Cubase dosta puca i ima problema sa latencijom .
 
U sound kontrolama u system tray-u, u propertiesu pri recording kontrolama ti je obelezen line in za snimanje. Ne znam sto mi ne pokazuje post, ali sam napisao da ne bodes gitaru u mikrofonski ulaz jer je preosetljiv i mozes da spalish karticu, znaci, line in, mada bi neki usb gitarski interfejs(line 6 guitarport) mnogo bolje odradilo posao
 

Veruj mi ne secam se, uglavnom to je bila neka velika kolekcija preseta za Amplitube , razne simulacije pojacala koje koriste Steve Vai , Satriani , RHCP , Clapton , Santana , Hendrix itd . Imam negde na kompu pa mogu da ti posaljem to ako te zanima ...

Ma radi mi sad gitara cuje se na kompu, instalirao sam Guitar Fx Box 2.6 ali nece da se cuje distorzija niti bilo shta, sem osnovnog zvuka !!!
Zashto??

Verovatno u tom programu ima neko podesavanje za input ...
 

Back
Top