Samoubistvo i egoizam

Incognito:
Ipak se necu sloziti s' tim... Cvrsto sam ubedjen da onaj ko digne ruku na sebe nije bas zdrav, bez obzira na uzrok...

Jos mi nisu jasniji 'pokusaji' samoubistva. Recimo jedan moj 'ortak' (vise poznanik) nakljukao se tabletama, pozvao svoju (ex) devojku i rekao joj... Ona pozvala Hitnu pomoc, coveka isprali i ni dlaka s' glave mu nije falila... Sad, sta se motalo takvoj jednoj osobi kroz glavu? Je l' mislio da ce tako privuci vecu paznju na sebe, pa se sve to moze smatrati egoisticnim cinom, ili je nesto drugo 'po sredi' (a nije cetvrtak)?
Са чиме се не слажеш?Ја их нисам бранила,него покушала да образложим зашто то раде.Мада,самоубиство стварно некада изгледа као најбољи излаз.Да ме ухвате канибали,и да ме чека загрејан казан где планирају живу да ме кувају,одмах би се убила,мада, Православка сам па то не бих урадила јер је смоубиство велики грех.
У једном муслиманском селу за време рата(сматрало се да је пакао прави рај у односу на оно шта ће ти се десити,ако заглавиш у том селу)заробили су тројицу Срба,потукли су се међусобно ко ће кога први да убије,јер се никоме није допала варијанта да остане последњи жив,па ће морати сам себе да дави(што се и дешавало)Овај један је остао жив(написала сам како и зашто,али ми се с*ебо интернет па се изгубила порука,па ме сада мрзи поново да пишем)
Што се тог твог друга тиче,то је класичан случај паћеника-фолиранта.Мене су тако исцимале три ортакиње и бивши дечко.Одрадила сам их у фазону''Будало не пада ми на памет да долазим,него паћенице узми три литре воде па поврати''
И никада ме више нису цимали.Ти,што зову у помоћ и прете,немају намеру да то ураде,а једини начин да се искулирају је да их хладно од*ебеш,а ако се примиш на фору,е онда тим глупостима нема краја.Ко хоће да се убије,тај се и убије.
 
Baby Kate:
slayer:
Mislim da se o samoubistvu ne moze govoriti uopsteno.Ljudi oduzimaju sebi zivot iz raznih razloga.Ako je neko jako bolestan pa je u teskim mukama ili agoniji,zeli sebi da skrati muke jer ne moze vise da trpi bol.Iz straha,na primer kada je onaj Nemac sto se dokopao nacrta Kacuse(ruska raketa)u vozu skontao da mu je neko ukrao,ubio se covek jer mu je to verovatno bilo bolje nego da se Hitleru pojavi na oci.
Znaci STRAH.
slayer:
Neki kockar koji je u teskim dugovima.
STRAH od poverilaca?
slayer:
Neko ko ne moze da podnese sramotu.
STRAH od gubitka casti?
slayer:
To su sve "racionalna" samoubistva,ljudi skroz normalni koji su se odlucili na taj korak smatrajuci ga jedinim izlazom(sto ne znaci da su upravu)
Drugi primer je kada ljudi "nisu normalni" odnosno su suicdni.
RACIONALNO SAMOUBISTVO???
Iznenadila bi se kada bi znala koliki procenat ljudi u svom psiho-profilu ima odredjenu sklonost ka suicidu.To naravno nikako ne znaci da ce ikada zaista izvrsiti samoubistvo.
Ima ljudi koji su zaista 'normalni' i bez vidljivih poremecaja dusevnog zdravlja, a to ucine, medjutim, uvek se radi o osobama sa slabom psihickom ravnotezom, sto ne znaci da su ludi.To su bre sve nijanse...

Да,срамоту,на пример у Јапану.
Наравно да има гомила варијанти и нијанси.Зато се и пишу књиге од по неколико стотина страна о томе.И да сам хтела да напишем све,не бих могла.Извела сам по мени основне.Рционално у смислу ''Сада ћу да се рокнем јер сам изгубио микро филм,боље то него Хитлер да ме навата.Не желим да се рокнем али немам другог избора.Хитлер је то!''
 
Ma ti kazes da se ljudi ubijaju iz razlicitih razloga i navodis primere, a ja samo kazem da ako bolje pogledas te iste primere naci ces u KORENU svakog od njih NEKI strah,NESTO sto covek ne moze da podnese jer bi mu nanelo previse boli (fizicke ili psihicke), i on bezi od toga.
 
Trenutno prozivljavam tezak period po ovom pitanju. Najbolja drugarica sa fakulteta mi se ubila pre dve nedelje. Neko joj je stavio nesto u pice, u svakom slucaju to je skroz izludelo. Skocila je sa sedmog sprata.
Ne mogu da je osudjujem, jer znam da ona u normalnom stanju tako nesto ne bi uradila. Mnogo je to komplikovano da bi sudili o tome. U svakom slucaju ja sam i dalje u soku i ne mogu da verujem...
Volela bih da znam sta joj je bilo u glavi, da li je bilo ista sem tog ludila? Previse pitanja, a nemam odgovore...
 
to pod obavezno mora da se sazna jer je to ubistvo a ne samoubistvo!!
nije problem saznati...uvek se u kraju zna ko je diler...i zna se ko i sta kupuje.
nemoj se sama raspitivati.

to je stvar za policiju.
 
A odakle tebi informacija da je tripovala da prica s' Bogom, da je losa i sl? ... Dejstvo LSD-ja relativno kratko traje, pa sem ako ti nisi bila s' njom za to vreme, kako znas sta je tripovala?

Sorry, ali logika mi nalaze da to pitam...

A sad, ko joj je stavio i sta u pice (i usput, jesi li sigurna da ona to nije svesno uzela), treba ostaviti policiji da utvrdi...
 
zapravo sta rade sinteticke droge....
kod neuroticnih ljudi postoji sistem odbrane u mozgu (strucno nazvan "kapije" ali nemam pojma zasto i gde su, pogledacu ako treba...u knjizi, ne u mozgu) koji je stvoren u momentu traume i sluzi da se trauma drzi u podsvesti.
sinteticke droge slamaju kapije i traumatican dozivljaj nekontrolisano poleti u svest (ovo se inace radi prilikom lecenja neuroze ali postepeno i u kontrolisanim uslovima). tad su moguce psihoze jer svest nije u stanju tako brzo da se izbori sa traumom. sto je traume veca (incest, zlostavljanje), posledice su gore.
 
Incognito:
A odakle tebi informacija da je tripovala da prica s' Bogom, da je losa i sl? ... Dejstvo LSD-ja relativno kratko traje, pa sem ako ti nisi bila s' njom za to vreme, kako znas sta je tripovala?

Sorry, ali logika mi nalaze da to pitam...

A sad, ko joj je stavio i sta u pice (i usput, jesi li sigurna da ona to nije svesno uzela), treba ostaviti policiji da utvrdi...
Pricala sam sa njenom majkom. Koja je bila sa njom.
Naravno da ce policija to i utvrditi. Ja samo zelim da znam sta se desilo.
Ne lici mi na nju da je sama uzela bilo sta. Bila je totalno sportski tip. Sve mi je jos neverovatno i jos sklapam kockice... Ne znam... Tesko je... mnogo.
 
dadap:
Incognito:
A odakle tebi informacija da je tripovala da prica s' Bogom, da je losa i sl? ... Dejstvo LSD-ja relativno kratko traje, pa sem ako ti nisi bila s' njom za to vreme, kako znas sta je tripovala?

Sorry, ali logika mi nalaze da to pitam...

A sad, ko joj je stavio i sta u pice (i usput, jesi li sigurna da ona to nije svesno uzela), treba ostaviti policiji da utvrdi...
Pricala sam sa njenom majkom. Koja je bila sa njom.
Naravno da ce policija to i utvrditi. Ja samo zelim da znam sta se desilo.
Ne lici mi na nju da je sama uzela bilo sta. Bila je totalno sportski tip. Sve mi je jos neverovatno i jos sklapam kockice... Ne znam... Tesko je... mnogo.
mnogo sam bre umoran....ali mi opet nije jasno odkud njena majka na zurci
 
goodday:
dadap:
Incognito:
A odakle tebi informacija da je tripovala da prica s' Bogom, da je losa i sl? ... Dejstvo LSD-ja relativno kratko traje, pa sem ako ti nisi bila s' njom za to vreme, kako znas sta je tripovala?

Sorry, ali logika mi nalaze da to pitam...

A sad, ko joj je stavio i sta u pice (i usput, jesi li sigurna da ona to nije svesno uzela), treba ostaviti policiji da utvrdi...
Pricala sam sa njenom majkom. Koja je bila sa njom.
Naravno da ce policija to i utvrditi. Ja samo zelim da znam sta se desilo.
Ne lici mi na nju da je sama uzela bilo sta. Bila je totalno sportski tip. Sve mi je jos neverovatno i jos sklapam kockice... Ne znam... Tesko je... mnogo.
mnogo sam bre umoran....ali mi opet nije jasno odkud njena majka na zurci
Na zurci joj je nesto stavljeno u pice, a sutradan je skocila.
Raspitivala sam se kazu mi da se pojavila neka nova sinteticka droga koja ima dejstvo da kad se osoba probudi ne zna za sebe. Povezala sam se sa jednom devojkom koja je to konzumirala i kaze da ni posle nedelju dana nije bila skroz svoja. Da li je to moguce?
 
ima...zaboravila sam kako se zove...THC, ili tako nesto...ali to nije to.
to je tzv. "droga silovanja". popustaju kocnice, osoba ne zna za sebe i ne seca se sta je radila. a radila je svasta.
ali tu nema halucinacija. i nema iskakanja kroz prozor.
 

Back
Top