Ne mogu da instaliram ADSL modem na laptopu

cvele2

Ističe se
Poruka
2.133
Imam problem sa instalacijom ADSL-a na drugarovom laptopu. U pitanju je eksterni modem "Sagem 800 e3" od provajdera BeoTel. Taj drugar inače ima i stoni računar na kome već ima instaliran internet i sada bi hteo da ga ima i na laptopu. On se ne razume toliko dobro u računare i najobičnije instalacije su mu ponekada problem. Zbog toga ne ume ni da mi objasni kako ga je instalirao prvi put na starom kompu, a nije, kako mi kaže, dobio ni jedan prateći CD sa softverom i drajverima za modem, a modem se povezuje preko USB-a i 100% sam siguran da je za to morao da ima neke instalacije, ali nebitno, mnogo sam raširio priču.

Elem, uspeo sam jedva nekako da instaliram modem na laptopu (mnogo sam problema i sa ovim imao) i podesio sam konekciju, ali ne mogu nikako da se povežem na internet. Skinuo sam potreban softver sa neta i drajvere sam nekako na divljaka uspeo da prebacim na laptop i sve funkcioniše lepo, čak se i modem skroz aktivira, što u početku nije ni hteo. U pitanju je greška "Remote comuter did not respond...", znači kao da je server nedostupan, ali kad prebacim modem na stari komp, konektuje se odmah bez problema. Gledao sam i upoređivao sva podešavanja i sve je isto, ali neće na laptopu iz ne znam kog razloga.

Ne znam kako bi mogli da pomognete, ali barem pokušajte. Hvala.
 
Da moze preko mrežne da se poveže modem svakako bih to odmah učinio, ali USB je jedina opcija. Može i ta varijanta da se umreže dva računara, ali momak želi da ima instaliran internet na laptopu da može modem da uključi u njega i tu da ga koristi, bez ikakve podrške starog kompa.
 
Pa to sam i ja pokušavao da objasnim drugaru, ali on je uporan da nije dobio nikakav cd, već je samo priključio modem i uneo neka sitna podešavanja.

Ja sam međutim uspeo da nabavim nekako preko neta sve što mi treba i instalirao sam sve isto na laptopu, ali opet neće da radi.

Ako imas mozda neki kontrolni meni za modem nadji gde se nalazi opcija modulation i tu namesti da bude ANSI T1.413 i2 jer su nase centrale veoma zajebane sto se tice modernosti ;) A inace ako nista neka ode lepo u beotel neka trazi nov disk i to je to.
 

Back
Top