PARITETI
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: PARITETI

Početnik
    Učlanjen
    16.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano PARITETI

Ako ima neko ko se razume u paritete kod izvoza i uvoza robe ,tj.kod carinjenja neka mi objasni,ali brzo .Konkretno me zanimaju :CPT i EXW (sta to u stvari znaci)!? Hvala unapred!

Aktivan član gun-d (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: PARITETI

Citat Original postavio sanyy Pogledaj poruku
    Ako ima neko ko se razume u paritete kod izvoza i uvoza robe ,tj.kod carinjenja neka mi objasni,ali brzo .Konkretno me zanimaju :CPT i EXW (sta to u stvari znaci)!? Hvala unapred!
    CPT- carriage paid to...prodavac podnosi troskove transporta vezane sa tovarom do momenta kad isti bude predat i poveren prevozniku,ili ako postoji vise prevoznika,samo do predavanja robe onom prvom koji preuzima robu,u cilju prevoza robe do oznacenog mesta prevoza.
    Placa takodje sve troskove povezane sa prevozom robe do oznacenog mesta,obicnim putem,brodom,takodje placa carinske formalnosti kao i carinu i oficijalne naplate koje se primenjuju u slucaju eksporta
    Znaci to da cena dogovorena u ugovoru/fakturi sadrzi troskove povezane sa premestanjem robe do istovara koje je podneo prodavac ali bez troskova osiguranja tovara
    EXW-ex works...prodawac placa troskove povezane sa tovarom do momenta kada isti bude postavljen na dispoziciju kupca na oznacenom mestu dostave.
    Znaci da cena dogovorena u ugovoru/fakturi ne sadrzi troskove transporta,osiguranja itd...sve troskove podnosi kupac ako hoce da tovar bude predat na mesto zaznaceno na fakturi

Poznat Alians (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Podrazumevano Re: PARITETI

Ovo ti nije tema za to rodjace.

Početnik
    Učlanjen
    16.08.2008.