Svakome po cvet (slovenski "cvetni horoskop")
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 42

Tema: Svakome po cvet (slovenski "cvetni horoskop")

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Wink Svakome po cvet (slovenski "cvetni horoskop")

Stari Sloveni su pomno posmatrali prirodu i otkrivali brojne zakonomernosti: na primer, ljudi koji se rode u određenoj dekadi, imaju isti karakter i strahovito liče na određeni - cvet. Na osnovu tih saznanja napravljen je "cvetni horoskop", koji je i dan danas u upotrebi

Zašto baš dekada? Razlog svakako postoji: stvar je u tome što je broj 10 - broj Plutona, vladara podzemnog sveta i neispoljene energije. On utiče na sve procese na Zemlji. Otprilike svakog 10 dana menja se pravac opšteg energetskog toka kretanja koje utiče i na karakter ljudi.

1-10.01: žuti encijan
    Dobra osoba, pomalo stidljiva. Ranjiva je i ne voli ni u čemu da se ističe, ali joj to ipak ne smeta da dobije ono što želi i da i ispuni svoje ambicije. To je osoba čija dela govore (a ne reči) i uvek uspeva u svemu oko čega se trudi.

11-20.01: stričak
    Sujetna priroda. Preuzima na sebe više nego što može da ispuni. Možda je i to razlog, ali okolina često ne primećuje njihove dobre osobine - saosećanje i spremnost da pomognu u svakom trenutku.

21-31.01: neven
    Prati modu i neretko mu okolina zavidi. Uvek u trendu, ne obraća pažnju na zlobne komentare i s lakoćom, elegantno, izlazi iz veoma teških situacija.

1-10.02:imela
    Radoznala i podložna uticajima. Voli da rizikuje. Žene mogu da osvoje i najnepristupačnijeg muškarca, a "jači pol" fantastično izgleda, do te mere dobro da je stalna meta osvajanja zaljubljenih žena.

11-19.02: velebilje
    Deluje kao da neko treba da je štiti, ali u stvari pruža otpor svakome ko sam pokuša da joj ugrozi slobodu. To je veoma vredna i izdržljiva osoba.

20-29.02: mimoza
    Osetljiva je i sentimentalna. Duboko prati zbog svojih promašaja, hrabre je podrške i pohvale. Navikla je da se žrtvuje za druge, ali joj to ne predstavlja teškoću. Odično se svi njoj prvoj obraćaju za pomoć, ona nikada neće ostaviti prijatelje na cedilu.

1-10.03: bulka
    Zavodljiv šarm od koga je nemoguće odbraniti se, a kad se upadne u njegovu mrežu nikako se ne može iskobeljati napolje. Njihov životni put je obično trnovit, ali on uspeva sve da prebrodi. Treba samo da veruje u sebe i pobedu.

11-20.03: ljiljan
    Prevrtljiv, tajanstven, nepredvidiv. Lako dovodi ljude u zabunu. Njegovoj spremnosti da ostvari svoje ambicije može se zavideti. Nikad ne odstupa, makar kako da je teška situacija.

21-31.03: naprstak
    Ume da predvidi nekoliko koraka unapred, brzo nalazi izlaz iz složenih problema. Teško mu je pratiti misli, previše je brz, ali je isto tako i dobar realizator.

1-10.04: magnolija
    Častoljubivost je glavna karakterna crta magnolije. Navikla je da uvek i u svemu bude prva. Uzima u obzir i tuđe mišljenje, ali uvek na kraju postupa po svom nahođenju. Ona je lider koji može i druge da zagreje za svoje ideje.

11-20.04: hortenzija
    Druželjubiva je, puna optimizma i velikodušna. Stalno nešto proslavlja. Ipak, na prvom mestu su joj sopstveni interesi koje nikad ne žrtvuje zbog drugih.

21-30.04: georgina
    Ljubimica sreće, uglavnom joj sve polazi za rukom. Jedina mana joj je što ima visoko mišljenje o sebi, pa ponekad ne ume da trezveno gleda na situaciju.

1-10.05: đurđevak
    Pati zbog grubosti i netaktičnosti okoline. U životu mu je neophodan pokrovitelj koji će se brinuti o manje lepoj strani života.

11-21.05: prkos
    Teško poklanja poverenje. Onaj ko u tome uspe, može u potpunosti da se osloni na ovu osobu koja je brižna, domaćinska, od reda... Ali, najveći je neprijatelj sama sebi, jer ne može da se pohvali kako je vredna.

22-31.05: bela rada
    Nepredvidiva. Zrad neke male koristi može da uništi nešto što je gradila godinama. Nikad se ne zna kako će reagovati. Životni zadatak joj je da nauči da živi u skladu sama sa sobom.

1-11.06: zvončić
    I najmanja promena može da ga baci u očajanje. Oseća se sigurno samo u okruženju porodice i kad sedi u svoja četiri zida. Odatle crpi snagu za dalje. Po pravilu, ima mnogo prijatelja.

12-21.06: margareta
    Ne bi se moglo reći da je naročito hrabra. Najviše voli da sedi i iščekuje, a uloga u kojoj se najbolje oseća jeste uloga supervizora. Sve proverava, i ono što je sama uradila. Ipak uspeva da nađe svoje mesto pod suncem, tačno ono koje joj odgovara.

22.06-1.07: lala
    Energična je i samouverena. Suprotan pol joj je pod nogama. Dovoljno je da podigne obrvu, pa da sve uskomeša. Kako biste se dopali lali, trebalo bi da uložite mnogo napora i da ne odustajete.

2-12.07: lokvanj
    Lokvanj je pristupačan i dobronameran. Zainteresovan je za sve što mu uđe u vidno polje, širokih je interesovanja i može se reći da je svestran. Ima u njemu životne radosti kojom može da zarazi i druge.

13-23.07: ljubičica
    Tajno oružje joj je skromnost. Na početku je u senci, samo posmatra i analizira. Ali kad izađe na svetlost dana - nek se čuva ko može! Ona dobija sve što zamisli.

24.07-2.08: divlja ruža
    Oštar jezik kojim seče svakog ko joj se nađe na putu. Na prvi pogled je opasna, ali to je u stvari odbrambeni mehanizam, da se ne primeti koliko je dobra i slaba. Potrebno je vreme da bi mogla da se dokuči.

3-12.08: suncokret
    On zna koliko vredi. Uspešan je moćan. Uspesi ga ipak ne zaustavljaju, on i dalje grabi napred. Ponekad je nedosledan u postupcima.

13-23.08: ruža
    Prava kraljica. Zavide joj, oko nje pletu intrige. Nedostupnost i jačina karaktera kojima se odlikuje mogu joj praviti probleme u odnosima sa suprotnim polom. Ruža treba da nauči da skriva svoju jačinu.

24.08-2.09:žavornjak
    Može da živi i sam, nije mu presudno da ima porodicu. Vrlo je predan radu i sve završi pre roka. Ponekad je preterano kritičan i zakera. Ima savršeno pamćenje.

3-11.09: karanfil
    Uvek štiti slabije od sebe, ako treba skida i košulju s leđa, daje pare na zajam. Ali zato je zadrt kad se radi o njegovim principima i ne ustupa ni za dlaku. Snažan karakter koji oko sebe skuplja ljude.

12-22.09: lepa kata
    I kad joj je najgore, može da bude nasmejana i da niko ne primeti šta je muči. Ona unosi radist, ljudi je vole, šef je ceni. Njen optimizam pleni.

23.09-3.10: vresak
    Odlikuju ga prefinjen ukus i lepi maniri. Ima zlatne ruke, univerzalni je radnik. U stanju je da svaku misao uhvati u letu, izdržljiv je i tolerantan.

4-13.10: kamelija
    Iza njene fine i otmene pojave, krije se čelični karakter. Kad hoće, tvrdoglava je do bezumlja. I pripadnice ženskog roda rođene u ovoj dekadi u sebi imaju tipično muške crte što se tiče odlučnosti. Uvek je izložena javnosti i vrlo često je to osoba koja ima brojne umetničke sklonosti.

14-23.10: jorgovan
    Mnogi mu zavide na vitalnosti, bar u izgledu, jer uvek deluje mlado i sveže. Atraktivnog je izgleda, prijatnog ponašanja, voli da pomaže drugima kad može. Istina za volju, ponekad naljuti najbliže, s obzirom na to da stalno nešto prigovara, naravno - iz najbolje namere.

24.10-2.11: frezija
    Okolina sa simpatijama gleda na nju, što joj u mnogim slučajevim pomaže, pogotovo na poslu. Ponekad je preterano tvrdoglava i ume da bude zamorna.

3-12.11: orhideja
    Može se ispostaviti da je u stvari stalno u oblacima, jer je vrlo često ljudi ne razumeju. Trebalo bi što više da se druži, kako bi iskoristila svoje socijalne potencijale. Inače, orhideje su fantastične u krevetu!

13-22.11: božur
    Zdrav i izdržljiv, s vremenom počinje da se žali. Kad počne, ne prestaje. Originalne ideje pomažu mu u karijeri, ali i odmažu, jer su kolege često surevnjive prema njemu. Ima izraženu intuiciju, ra se vrlo često u ovoj dekadi rađaju psiholozi, proroci, travari, vidovnjaci...

23.11-2.12: gladiola
    Nema izražene talente, ali je vredan i praktičan. Ne hvali se, nije sujetan niti arogantan, pa posle određenog vremena svi počinju da ga poštuju. Ljudi mu se poveravaju, jer ume da da dobar savet.

3-12.12: maslačak
    On je prava pametnica, ali često nema osećaj za meru. Što je izloženiji javnosti, veće su mu šanse za uspeh.

13-22.12: lotos
    Neobičan, prepun ideja koje kuljaju iz njega. Ali nije tako dobar realizator.

23-31.12: runolist
    Miran i taktičan, ali "drži banku". Po pravilu napreduje u drugoj polovini života, kad se otkrivaju sve njegove sposobnosti.

Preuzeto iz javnog časopisa Horoskop, specijalno izdanje za 2008. godinu. Sva prava zadržava autor.
    Poslednji put ažurirao/la Walburga : 27.08.2008. u 02:21 Razlog: opomena moderatora

Aktivan član Gambrinus (avatar)
    Učlanjen
    09.06.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Podrazumevano Re: Svakome po cvet

Занимљиво... ја сам божур

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

A ja sam bulka. Od mene boli glava...

Ističe se RainbowEyes (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    60

He,ja sam mimoza.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

strichak sta god da je

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Juuuu??!! Pa ja mu onda dođem orhideja!:???:

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Citat Original postavio taote Pogledaj poruku
    Juuuu??!! Pa ja mu onda dođem orhideja!:???:
    Potencijal u krevetu!

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Meni ispade zavornjak, mada mi se nw svida deo kada kaze da mi ne treba porodica. Porodica je za mene od esencijalne vaznosti. Prioritet numero 1!

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Znaš da sam mislila na to o čemu govoriš dok sam pisala za taj cvet?

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Voleo bih da sam imela, zbog magicnih svojstava koje poseduje.

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Koje magično svojstvo? Poljubac pod njom?

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

pa druidi su joj prepisivali mnoga magicna svojstva, jedno od njih jeste da je imela koristena za proizvodnju antiotrova, donosi srecu, i kazu da privlaci ptice. ima tu magije uvek!

Moderator LBarbara (avatar)
    Učlanjen
    13.11.2007.
    Pol
    ženski
    37.177
    Tekstova u blogu
    31
    Reputaciona moć
    4030

Ja sam imela...auuu...
    Bas sam ponosna na sebe

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

i sve bi bilo bas bas superiska kad bi sve ove biljke bile iz podneblja na kome su pomenuti obitavali...

Učlanjen
    13.11.2007.
    Pol
    ženski
    37.177
    Tekstova u blogu
    31
    Reputaciona moć
    4030

Citat Original postavio Vragana Pogledaj poruku
    i sve bi bilo bas bas superiska kad bi sve ove biljke bile iz podneblja na kome su pomenuti obitavali...
    A šta,zar nisu?

gle stvarno,nema koprive...
    Poslednji put ažurirao/la LBarbara : 27.08.2008. u 00:38

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio LBarbara Pogledaj poruku
    A šta,zar nisu?
    uglavnom...koliko i krompir

Učlanjen
    13.11.2007.
    Pol
    ženski
    37.177
    Tekstova u blogu
    31
    Reputaciona moć
    4030

Citat Original postavio Vragana Pogledaj poruku
    uglavnom...koliko i krompir
    Šta nam uradi ta Amerika...
    Pa gde si Vragana...kako si...koja si ti biljčica?

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio LBarbara Pogledaj poruku
    Šta nam uradi ta Amerika...
    Pa gde si Vragana...kako si...koja si ti biljčica?
    pa sad...nije samo Amerika, ima tu i Azije...Afrike...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Ja sam hortenzija. Šta li to sad treba da znači?

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Citat Original postavio GRAND COMMANDER Pogledaj poruku
    Ja sam hortenzija. Šta li to sad treba da znači?
    Na prvom mestu su ti sopstveni interesi koje nikad ne žrtvuješ zbog drugih. Ima li istine???

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Par postova sam obrisala, molim vas ubuduće bez spama & ostalog.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Walburga Pogledaj poruku
    Na prvom mestu su ti sopstveni interesi koje nikad ne žrtvuješ zbog drugih. Ima li istine???
    Ima. Mnogo više nego što možeš i misliti. Zaista.

Poznat
    Učlanjen
    20.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Citat Original postavio GRAND COMMANDER Pogledaj poruku
    Ima. Mnogo više nego što možeš i misliti. Zaista.
    Opasan neki lik, nije šala.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Nije, nije. U vavilonskom (ovom običnom horoskopu sam ovan, podznak lav - rođen 20. aprila) a u kineskom zmaj. Koja kombinacija.

Elita wild_child (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1045

Hmmm ja sam Margareta.
    Pa jest, volim da seednem i nadgledam...ne sto sam lenja nego sto sam rodjeni vodja..sta je tu lose
    “What will I be doing in twenty years' time? I'll be dead, darling! Are you crazy?”

Slične teme

1. Slovenski horoskop
    Autor moonstone u forumu Astrologija - stručno
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 15.07.2016., 01:28
  2. Crna Gora....., želi mir, sreću svakome!
    Autor @prof.Grof u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.06.2008., 22:09

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •