Ziganje i mucnina

Andjelka777

Primećen član
Poruka
625
Pre tri dana je pocelo da me povremeno ziga na desnoj strani, odmah ispod grudi. Onda se to prebacilo i na ledja, na istoj vidini, malo ispod lopatica. Ziga me povremeno, i to slabo, vise nervira nego sto boli. Vadila sam krv i sve je u redu (sediment.4, ALT 12, AST 18), samo u leukocitarnoj formuli mi je LYM, koji treba da je 25-40, meni je 47, a GRA koji jtreba da je 50-70, meni je 46,4. Sta to pokazuje?

I jos nesto. Posto povremeno imam mucnine i kiseo ukus u ustima, da li bi trebalo da uradim test na Helicobacter Pylori, ili to nije sumptom za tu nakteriju?
 
Pre tri dana je pocelo da me povremeno ziga na desnoj strani, odmah ispod grudi. Onda se to prebacilo i na ledja, na istoj vidini, malo ispod lopatica. Ziga me povremeno, i to slabo, vise nervira nego sto boli. Vadila sam krv i sve je u redu (sediment.4, ALT 12, AST 18), samo u leukocitarnoj formuli mi je LYM, koji treba da je 25-40, meni je 47, a GRA koji jtreba da je 50-70, meni je 46,4. Sta to pokazuje?

I jos nesto. Posto povremeno imam mucnine i kiseo ukus u ustima, da li bi trebalo da uradim test na Helicobacter Pylori, ili to nije sumptom za tu nakteriju?

Vasi nalazi krvi su u redu, dok ova dva poslednja parametra su zaista na gornjoj odnosno donjoj granici normale da bi neko mogao da da ikakvu interpretaciju vasih problema. Treba da se javite lekaru opste prakse koji ce vas uputiti na specijalistu (najverovatnije gastroenterologa) ukoliko je to potrebno. Pre nego sto idete kod lekara, napravite listu svih lekova koje uzimate, ili ste uzimail kad su vam se javile tegobe. Vazno je da znate i istoriju oboljenja u vasoj porodici (npr. vasi roditelji i braca i sestre); zatim da li su vase tegobe pocele nakon uzimanja odredjene hrane; kad su se javile u toku dana; da li ste slicne tegobe imali i ranije ili je ovo prvi put, itd. Lepo ste opisali simptome i s obzirom na regiju i lekar opste prakse ce moci da vam kaze o cemu se verovatno radi i sta je najbolje dalje u smislu pregleda i analiza. Sto se tice testa na H. pylori, ako ne gresim, ukoliko ga sami odradite to se placa, ako imate uput od lekara, to je pokriveno zdravstevnim. Drugo, ako se test vrati kao pozitivan, opet vam treba lekar da vam prepise terapiju; i ako niste uradili sve potrebne testove, cak i da dobijete terapiju za H. pylori, ne znaci da vam ta bakterija uzrokuje tegobe koje ste opisali.
 
Bolovi tj. ziganje je, hvala bogu, prestalo. Javi se samo ponekad kad lezim na stomaku, ali mislim da necu ni ici kod lekara. Imaju pametnije stvari i bolesnijih ljudi. Posto su analize u redu, zasad cu da se primirim. Ako budem imala jos problema, onda cu da reagujem.
Hvala za savet
 

Back
Top