Ako mi neko moze pomoci ..

DarkoLu

Početnik
Poruka
1
Prvo da se predstavim, zovem se Darko Milic, rodjen sam 31.12.1986 sam u Sremskoj Mitrovici i od 1999 godine zivim u Nemackoj. Prvo VKL ( Za ucenje nemackog jezika ), onda Hauptschule jedna godina, prebacivanje zbog uspeha na Realschule i zavrsavanje te skole. Zaposljavam se u ALDI'u ( www.ALDI.de / Jedan od najvecih lanaca prehrambene robe na svetu ), 3godisnji Ausbildung ( Praxu ) za Kaufmann im Einzelhandel zavrsavam sa 88 od mogucih 100 bodova, firma me preuzima za Stellvertretender Filialleiter ( Zamenika sefa jedne filiale ) i trenutno tu i radim.

Sve mi je islo 'najbolje' dok nisam upoznao jednog leta devojku iz srbije, sada sam sa njom veren, svakog meseca letim Stuttgart - Beograd po 7 dana da provedem sa njom ... aaaaaaaaaali posto ona vizu za nemacku ne moze dobiti, imam nameru da nadjem posao dole i da se preselim .... Imao sam vec par ponuda od nekih "ozbiljnih" firmi i isao sam na razgovor, ali oni nisu posedovali ni "o" od "ozbiljnog" .. sve neka otimacina, gluposti i prevare.

Hteo sam vas samo pitati, dali poznaje neko dole neku stranu firmu, kojoj su potrebni mladi i vredni ljudi, sa perfektnim znanjem nemackog jezika i radnim iskustvom ..

Hvala vam unapred

Darko
 
Nemogu da verujem da i pored tolikih skola postavljas tako glupa pitanja. Pa nisi valjda toliko poludeo da dodjes da radis za 200-300 Eura. Nadji modus, ako se vec toliko volite, da nju odvuces odavde a ne da i ti dodjes ovamo. Ozani se sa njom i ona onda mora da dobije vizu, pa lepo palite kod tebe i bog da vas vidi. Pozdrav i doooooobro razmisli da se nebi kajao jednog dana. Steva Spidi
spidi@sbb.co.yu
 

Back
Top