sta posle smrti vaseg najboljeg druga???

dacka_sleepy

Početnik
Poruka
27
caos svima! pre 3 god je umro moj najbolji drug sa kim sam se druzila 14 god i bio mi je kao brat... ali ja jos uvek ne mogu da se pomirim sa time i ne znam kako da ne mislim na to... padnem u depresiju, ne izlazim, ne zanima me nista... pa zamolila bih vas ako mozete da mi pomognete nekako... hvala unapred pozz svima
 
razmisljam cesto o takvim situacijama sta bi bilo kad bi bilo... mogu ti reci samo da me mesec dana ne bi bilo,a posle bih potrazio utehu medju ostalim prijateljima... vremenom sve prodje...

sta posle smrti vaseg najboljeg druga???

Idi na sahranu i nadji novog druga! Zivo me zanima kad bih ja umro da li bi nko tugovao ili bi ih boleo sve qurac!
brate, nisi svestan koliko se misljenja menjaju kad neko umre!
 
Јбга њега је баш хтело... па немаш шта, рекоше људи овде - време лечи све. Труди се да нађеш можда нешто добро у свему томе (колико год ово контрадикторно звучало)...
 
caos svima! pre 3 god je umro moj najbolji drug sa kim sam se druzila 14 god i bio mi je kao brat... ali ja jos uvek ne mogu da se pomirim sa time i ne znam kako da ne mislim na to... padnem u depresiju, ne izlazim, ne zanima me nista... pa zamolila bih vas ako mozete da mi pomognete nekako... hvala unapred pozz svima

zivot je cudo...u zivotu imamo i uspone i padove, i cesto se desi da izgubimo neku voljenu osobu...ali...zivot ide dalje, jednostavno mora, niko nas ne pita kako je nama... ti pokusaj da sto manje razmisljas o toj osobi, izlazi, druzi se...a u nekom slucaju i poseti psihologa...uopste nije strasno otici kod psihologa , u srbiji cim neko spomene da ide kod psihologa proglase ga LUDIM DOK U STRANIM ZEMLJAMA...NO NEBITNO TO...
znaci glavu gore, Zivot ide dalje....
 
Јбга њега је баш хтело... па немаш шта, рекоше људи овде - време лечи све. Труди се да нађеш можда нешто добро у свему томе (колико год ово контрадикторно звучало)...
pa znas sta, i nasla sam, promenila sam se mnogo i shvatila da je zivot jedan i da ga treba ziveti onako kako ti zelis, jer rodis se kad drugi to hocu, umres kad drugi hoce, zato zivi kako ti hoces:) ali ne mogu proci preko neke stvari, koce me jednostavno.... nije samo to sto mi je najbolji drug umro nego ima jos dosta losih stvari ali takav je zivot
 
caos svima! pre 3 god je umro moj najbolji drug sa kim sam se druzila 14 god i bio mi je kao brat... ali ja jos uvek ne mogu da se pomirim sa time i ne znam kako da ne mislim na to... padnem u depresiju, ne izlazim, ne zanima me nista... pa zamolila bih vas ako mozete da mi pomognete nekako... hvala unapred pozz svima

znas sta, moras sto pre da se pomiris sa tim, jer to nije dobro za tvoje zdravlje, znas valjda da je zivot takav, ljudi umiru...nemoj da ugrozavas sebe...
uvek ga se lepo secaj, i pokusaj da izlazis vise, da skrenes misli, da zaboravis na tugu, ali nikada njega...raduj se zivotu:)
 
caos svima! pre 3 god je umro moj najbolji drug sa kim sam se druzila 14 god i bio mi je kao brat... ali ja jos uvek ne mogu da se pomirim sa time i ne znam kako da ne mislim na to... padnem u depresiju, ne izlazim, ne zanima me nista... pa zamolila bih vas ako mozete da mi pomognete nekako... hvala unapred pozz svima

Да ли си разговарала са родитељима о томе?
Имаш и школског психолога, можда ти је само потребан разговор ,,уживо'' са неким ко може да те посаветује.

У твојим годинама нормално је да трагично доживљаваш губитак драге особе.
Нажалост, живот ће донети још много сличних ситуација.

Кад је први мој друг погинуо ( било их је касније много, баш много), ми смо се трудили да се понашамо онако како би он волео да се понашамо: смејали се, причали, певали, и имали обичај да наздравимо за њега, желећи да је добро тамо где је...
Прихвати да је тако како је, да би он волео да си добро, да се радујеш истим стварима којима сте се заједно радовали, али исто тако прихвати да је то била његова судбина, и да ТВОЈ живот иде даље...
 
znas sta, moras sto pre da se pomiris sa tim, jer to nije dobro za tvoje zdravlje, znas valjda da je zivot takav, ljudi umiru...nemoj da ugrozavas sebe...
uvek ga se lepo secaj, i pokusaj da izlazis vise, da skrenes misli, da zaboravis na tugu, ali nikada njega...raduj se zivotu:)
pa da upravu si sve, ali desavaju mi se neke cudne stvari, kao npr nakon njegove sahrane on me cimnuo sa njegovog broja, a sve su stavili sa njim kad su ga sahranili, taj poziv smo videli nas 3 a nije ga bilo ni u propustenih ni u primljenih ni u pozvanih broja, a zvonio je puno samo sto sam se ja izgubila u tom trenutku i samo sam gledala mob nisam znala sta da radim, da sam ga sama videla mislila bih da sam poludela.. nakon toga sam odmah pozvala njega i on nije bio dostupan, bili smo kod operatera da pitamo jel je moguca takva greska sa njihove strane ali gledali su nas kao da smo ludi i rekli nam da nije moguca takva greska... ni sada ne razumem sta je to znacilo... sanjala sam ga vise puta, sanjam ga cesto, kad izadjem i mislim kako bi sada on trebao biti tu samnom, ne znam kako da vam opisem to, mislim na njega i u drustvu i kad sam sama i kad izadjem....
 
Да ли си разговарала са родитељима о томе?
Имаш и школског психолога, можда ти је само потребан разговор ,,уживо'' са неким ко може да те посаветује.

У твојим годинама нормално је да трагично доживљаваш губитак драге особе.
Нажалост, живот ће донети још много сличних ситуација.

Кад је први мој друг погинуо ( било их је касније много, баш много), ми смо се трудили да се понашамо онако како би он волео да се понашамо: смејали се, причали, певали, и имали обичај да наздравимо за њега, желећи да је добро тамо где је...
Прихвати да је тако како је, да би он волео да си добро, да се радујеш истим стварима којима сте се заједно радовали, али исто тако прихвати да је то била његова судбина, и да ТВОЈ живот иде даље...
pricala sam sa puno ljudima ali nije mi pomoglo, meni je umro i rodjeni brat:( ali bila sam jako malo pa i bas se i ne secam dobro, i znam da je zivot takav, i znam da ja jos sam ziva i treba da zivim, pokusavala sam to ali prosto ne ide... ne znam sta da ti pisem stvarno...
 

Back
Top