Bruce Springsteen

markosu

Početnik
Poruka
26
Novi CD. skinuo sam ga malopre. extra je. Nisam ocekivao ovakvog Bosa. Country, dixy, blues, gospel...
svasta ima na albumu. vredi ga kupiti. Valjda ce uskoro stici i u BG posto je dual disk, ima i dvd unutra, snimci njihove svirke. 17 muzicara sviralo na disku, i to je sve snimljeno u springstinovoj kuci, ceo bend stavljen u dnevnu sobu, dok su trubaci bili u hodniku i bez prethodnih proba ga snimilio
ma vrh je sve
 
Ajde bre Markosu ne ocekujes valjda da ce ovde neko da ti potvrdi simpatije prema Brusu. Pa ovde klinci misle da Born in the USA marinci pevaju u Avganistanu. Mislis da znaju kako je isprozivao Regana zato sto je ovaj iskoristio tu stvar za svoju predsednicku kampanju. Mislis da ovde znaju da je film Natural born killers snimljen prema njegovoj pesmi Nebraska. Mislis da znaju da su karte za pet njegovih koncerata zakazanih u Evropi ovog leta rasprodate za 10 minuta. Nemoj da si lud. Klinci u Srbiji znaju samo da mrze. Sve sto nije Nirvana ili Aca Lukas. Sve ono sto ima malo senzibiliteta u sebi ovde je osudjeno na propast. Ovde prolaze samo sirovine...
 
ravik:
Ajde bre Markosu ne ocekujes valjda da ce ovde neko da ti potvrdi simpatije prema Brusu. Pa ovde klinci misle da Born in the USA marinci pevaju u Avganistanu. Mislis da znaju kako je isprozivao Regana zato sto je ovaj iskoristio tu stvar za svoju predsednicku kampanju. Mislis da ovde znaju da je film Natural born killers snimljen prema njegovoj pesmi Nebraska. Mislis da znaju da su karte za pet njegovih koncerata zakazanih u Evropi ovog leta rasprodate za 10 minuta. Nemoj da si lud. Klinci u Srbiji znaju samo da mrze. Sve sto nije Nirvana ili Aca Lukas. Sve ono sto ima malo senzibiliteta u sebi ovde je osudjeno na propast. Ovde prolaze samo sirovine...

****** batice, nepopravljivi sam optimista :)
 
ja sam ga "otkrio" pre dve godine i ne mogu da se skinem sa njegovih pesama.
zanima me da li ima slicnih meni?
jer njegove reci me obaraju s nogu, kao npr:

...But I remember us riding in my brother's car
Her body tan and wet down at the reservoir
At night on them banks I'd lie awake
And pull her close just to feel each breath she'd take
Now those memories come back to haunt me
they haunt me like a curse
Is a dream a lie if it don't come true
Or is it something worse...
 
Bruce Springsteen je istinski pjesnik američke srednje klase. Bilo bi dobro kad bi ga se malo pažljivije slušalo izvan Amerike. Da se vidi da Amerika nisu samo Džordž Buš i Kondoliza Rajs, hamburgeri i koka-kola i srednjoškolci koji misle da su Južna Amerika Teksas i Džordžija.
U zadnje vrijeme vratio se folk izvorima. Je li slušao neko The Seeger Sessions?
 
Pay me my money down je moj favorit i Jacobs ladder. Extra zvuce uzivo. Na zalost nisam ih slusao na koncertu nego sam skinuo snimke sa koncerta u USA koje je objavio AOL. SUper se provode kad su na sceni. Narocito kad krenu trubaci da sviraju. Ima i jedan odlican spot za Pay me my money. Uradjen sa snimcima sa euro turneje gde se vidi da je ceo bend bio u jednom pabu u Dablinu i svirali su za okupljene

a Springstin mora dobro da se sluša da bi se razumeo i ne treba ljudi da gledaju njegao kao na američkog selju kao što izgleda na omotu za Born in the U.S.A. ako se sluša taj album on je skroz kritičan prema američkom društvu
 
Reklo bi se da je ova tama bajata / mrtva. Ako, medjutim, neki fan/zainteresovani/stagod cita ovo, preporucujem mu sajt: www.backstreets.com
Ili jos preciznije: www.backstreets.com/btx/viewtopic.php?t=187393

I prilazem malo tipicnog Bruce-ovskog velicanja Amerike.

The McNichols, the Molsowskis, the Smiths, the Rilleys too
The Blacks, the Irish, the Italians, the Germans and the Jews
The Puerto Ricans, illegals, the Asians, Arabs miles from home
Come across the water with a fire down below

They died building the railroads, worked their bones and skin
They died in the fields and factories, they've scattered in the wind
They died to get here a hundred years ago, they're dying now
The hands that built the country we're all trying to keep down

There's diamonds in the sidewalks, there's gutters lined in song
Dear I hear the beer flows from the faucets all night long
There's treasure for the takin' for any hard working man
Who'll make his home in the American land
Who'll make his home in the American land
Who'll make his home in the American land
 

Back
Top