"Crna ptica"

1234

Domaćin
Banovan
Poruka
4.833
Da li je tacno da rec "Kosovo" potice od slovenske reci crna ptica tako kazu i na wikipediji?

Назив Косово потиче од словенске речи кос - црна птица. Име Метохија долази од речи метох, којом су називана црквена имања (земљиште у тој регији је било у власништву Пећке Патријаршије).

kako to crna ptica kosovo? :rtfm:
 
Da li je tacno da rec "Kosovo" potice od slovenske reci crna ptica tako kazu i na wikipediji?



kako to crna ptica kosovo? :rtfm:

Kos je crna ptica, posle golubova vrana i vrabaca, najrasprostranjenija ptica u Srbiji. Ptica kos je vrlo aktivna u prolece.

kos_ce10.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kos je crna ptica, posle golubova vrana i vrabaca, najrasprostranjenija ptica u Srbiji. Ptica kos je vrlo aktivna u prolece.


Malo si preterao sa velicinom slike :)

Mnogo fina ptica. Proletos sam primetio da i stalno slecu na A/C i donose neki materijal. Pomislio sam da hoce tu da postave gnezdo, pa sam pokusao da ih oteram (sta ce biti kada ga ukljucim). Medjutim, ipadose ptice pametnije od mene. gnezdo su pravile na drugom mestu koje je bilo blizu, a moj A/C su koristile samo kao privremeno spremiste za materijal. Cim sam skapirao (srecom brzo) ostavio sam ih na miru, cak sam stavio neku plastiku da im drzi grancice i konce da ih vetar ne rasturi. Ubrzo je gnezdo bilo gotovo i vise nicega na A/C-u bilo nije...samo su ksovi ponkad sletali.
 
Malo si preterao sa velicinom slike :)

Mnogo fina ptica. Proletos sam primetio da i stalno slecu na A/C i donose neki materijal. Pomislio sam da hoce tu da postave gnezdo, pa sam pokusao da ih oteram (sta ce biti kada ga ukljucim). Medjutim, ipadose ptice pametnije od mene. gnezdo su pravile na drugom mestu koje je bilo blizu, a moj A/C su koristile samo kao privremeno spremiste za materijal. Cim sam skapirao (srecom brzo) ostavio sam ih na miru, cak sam stavio neku plastiku da im drzi grancice i konce da ih vetar ne rasturi. Ubrzo je gnezdo bilo gotovo i vise nicega na A/C-u bilo nije...samo su ksovi ponkad sletali.

Tex .......nemoj tako.......da je to napisao jerry ili mita, pa djene , djene......;)
 
Verovali vi meni ili ne, na engleskom se ta ptica zove Blackbird - prevedeno na srpski je crna ptica.

Kad sam bio jako mali, mislio sam da je to smrtnjaca. Posle su mi bake rekle da je smrtnjaca neka druga ptica.

Hej, hej, ptico crna,
Ubio te Bog
Zbog te žene ti mi uze
druga jedinog...

Hey, hey, little blackbird
Let's God break your neck
You push my old friend
in women's faitfull wreck...
 

Back
Top