Drugari,

Poceo sam svoju profesionalnu karijeru kao kosarkas 1998-me u jednom od "renomiranih" beogradskih klubova u Beogradu. Zatim sam nastavio u Austriji i proveo tamo neverovatnih 3 meseca pravog tretmana prema sportistima. I od tada je krenulo sve na dole... Kroz par godina sam doziveo razne manipulacije sa ugovorima i bio zrtva trgovine sa sportistima.. tzv "manageri" su obecavali NBA i Evropu.... a ja dobih dug od 30000e zbog "neregularno" raskinutog ugovora sa bivsim klubom sa periferije BG-a. Dok sam istrazivao sta sam to "neregularno" ucinio, setih se da na jednom treningu sam potpisao neke "blanko"papire, koji su odjednom postali moj produzeni ugovor do moje 24 godine... Naravno, kada sam shvatio u kojoj sam poziciji, odlucio sam, zajedno sa advokatima da platim... Svu ustedjevinu koju sam imao(25000e) sam dao samo da izadjem iz sporta zauvek i pozajmio jos 5000e...
I onda poceh da gradim poslovnu karijeru... da ne duzim... Posle 5 godina krvavog rada, pocevsi od vozaca, dosao sam na "zavidnu" poziciju direktora regiona u jednoj banci... Sada kada sam video da mi se ponavlja ista prica kao i od pre i da se od mene trazi da budem spijun i da moram da se politicki aktiviram ili sam tu gde sam, cvrsto sam odlucio da odem iz zemlje....
Moje pitanje je: Da li bi neko mogao da mi napise koji su prvi koraci i gde, sta i kako da pocnem da radim da bi mogao da se iselim za Kanadu?