Kako popraviti rang sajta na google ???

ljubafmagain

Zainteresovan član
Poruka
463
Zeleo bih da sakupim iskustva svih onih koji pouzdano znaju ili misle o tome koje sve stavke treba da ispunjava web sajt koji napravimo da bi bio google friendly !!!

Sta treba da ima sajt a sta ne, da bi bio dobro rangiran u google pretrazi ???

Evo pod jedan:
Sajt treba da ima konstantan, ili jos bolje rastuci broj poseta, da bi na google rang listi isao gore i na kraju bio dobro rangiran ... na prvoj stranici za neku kljucnu rec.

... nastavite!
 
to pod jedan stavi slobodno na deseto petnaesto mesto..

tema je prilichno shiroka i oko toga se plete brdo i nauke i praznoverja

sustina je da google tvrdi za javnost da algoritam meri ni po babu ni po strichevima ali to nije tachno.. isto tako oni tvrde da webmasteri treba da prave stranice za korisnike a ne za pretrazivac shto je isto tako bajka i niko u to niti veruje niti to prati..

prvi element je backlinkovanje ujedno i najbitniji vec i samo to moze da bude 1500 stranica knjiga kako gde i sta ali sustina je dobiti relevantne linkove anchorovane (preko kljuchne reci backlinkovane) sa sto boljih sajtova koji se bave istom ili slichnom tematikom dakle ""relevantne""

drugi kritichan element bi bio jedinstveni sadrzaj koji nije natrpan kojestarijama i pretrpan kljuchnim rechima to je taj deo o tome da su stranice pravljene za korisnike,, valjda,,

Ima josh par hiljada stranica o SEO (optimizacija pretrazivaca), SERP (pozicija ili rang u pretrazivacu) i PR (page rank - ide od 0-10 koji je ustvari refleksija relevantnosti i popularnosti odredjene strane za odredjeni pojam),, elem tu se stvari krecu od proverenih pojmova, retkih informacija do rekla kazala i vradzbina sa uradi ovo uradi ono

PR je izum od google lichno i PR 10 je google dao sebi naravno i josh nekim .org .net .gov ali uglavnom shkrto tako da yahoo npr ima PR9 a PR 10 ima valjda oko 20/30 sajtova na planeti a svaki sajt krece iz N/A dok strana nije indexirana pa krompir , nularica i onda uz tu famoznu optimizaciju budzish dalje

sa novom stranom treba probiti par blogova, social bookmarking tzv web 2.0 sajtovi, treba maksimalno zlo--upotrebiti za dobro naravno sajtove tipa myspace, facebook, digg, del.icio.us, squido itd itd itd

to je doduse globalna scena i englesko govorno podrucje kako ispod nashe pecurke ide to sa optimizacijom je prilichno mrshavo isto kao i sa kintom koja moz se obrne na istoj stvari

/me je inache expert na tom polju ali je malo komplikovano spakovati ekspertizu u jedan reply na forum thread ocu budem prvi na google..

sustina je updejtovani relevantni sadrzaj, gomila dobrih backlinkova neki blogitji neki rssovi neki video sadrzaj profili na socijalnim mrezama tu i tamo i tako nekih josh 300 ~censured~

:dash:

:klap:
 
Ako Vam delujem toliko naivno da mi ostavljate linkove u vidu google webmaster tools-a onda niste dobro razumeli!
Ljudi svakako na google linkovima mogu naci informacije o google friendly sajtu ... ali sve je na engleskom i ono sto jos nedostaje to su direktna iskustva ljudi poput Vas...
Napisite na srpskom sta sme da se radi u izradi sajta a sta je zabranjeno!!!

Hvala!
 
malo si arogantan za nekog kome treba pomoc dechac i s obzirom na ono sto si napisao u prvom postu ne mogu da znam da li znas razliku izmedju shift i enter na tastaturi

kad su me muchila pitanja kakva tebe ovde muche ima sam sajt sa tri stranice od koje su dve bile under construction sad mi je produkcija oko 50.000 stranica dnevno sve cronovano sa dedicated servera na razne lokacije oko 1000 blogova i 15 .com sajtova

tako da show some respect ako ti vec treba pomoc..
 
malo si arogantan za nekog kome treba pomoc dechac i s obzirom na ono sto si napisao u prvom postu ne mogu da znam da li znas razliku izmedju shift i enter na tastaturi

kad su me muchila pitanja kakva tebe ovde muche ima sam sajt sa tri stranice od koje su dve bile under construction sad mi je produkcija oko 50.000 stranica dnevno sve cronovano sa dedicated servera na razne lokacije oko 1000 blogova i 15 .com sajtova

tako da show some respect ako ti vec treba pomoc..

Pa dobro u pravu si, ne mozes da znas sta ja znam i sa cime baratam, ali suvise je lako ostaviti jedan, dva linka i reci evo vam ga citajte !
Cenim tvojih 50000stranica ali brze bolje si to rekao i pohvalio se umesto da kazes sta zauzima prvih devet mesta na tvojoj rang listi stvari koje su bitne za rang na google...na desetom je posecenost sajta!
Aj ostavi nesto o tome sto mislis ili znas da je bitno sem da sajt bude konstantno posecen u tendenciji rasta!
Hvala ti u napred!
:worth:
 
na kraju krajeva to o poseti i tendenciji rasta si ili pogresno cuo ili pogresno protumacio ili se neko izlupao

pretrazivace nije briga ko ti salje koliko posete njima je bitno koliko ce oni da ti salju

poseta moze na kilo da se izlazira i da botovi ne ne skontaju raznim enahancerima i alatima poput traffic botova i PR storma i tome slichnim toolovima, chak ni alexa raiting za traffic nije adekvatan jer moze da se manipulishe istim

1. bot friendly stranica - bez java, flash navigacije, sa linkom ka html site mapi, cist xhtml/css ili bar php ali bez aligatora na stranici. Adekvatan sadrzaj (ne natrpan kljucnim rechima vec normoralan keyword density, sa utegnutim ne odvec tovarenim meta tagovima, sa alt-tagovanim images, sa h1, h2, h3, h4 etc text tagovima, sa anchorovanim linkovima)

2. backlink izgradnje - web 2.0 social bookmarking, blog platforme, socijalne mreze (youtube, myspace, orkut, facebook, digg, squido...)

3. webmaster toolovi i submisija chak i na ostale pretrazivace - xml sajt mape, url list mape, verifikovano vlasnistvo rootova

4. RSS iz sajta - (real simple syndication) dajesh neshto sadrzaja ali dobijas za dz neshto backlinkova

5. Direktorijum linkovi - (dmoz.org) obavezno i sve ostale PR4 + link direktorijume

6. Article directorijumi -(bar PR5 +) obavezno sa jedno pedesetak articla na temu sajt sa backlinkom

7. Press Releases / Classified adds - prica o tvom websajtu na nekim PR press sajtovima bar onima sa PR5+

8. blogspot/yahoo360/live spaces - povezivanje na blog platforme 3 najjacha pretrazivaca

9. neki signature linkovi po forumima, yahoo answers, ask.com i drugi usluzni servisi gde moze da se zabode link

10. Popravljanje prvih 9 ako negde neshto skripi

Kad bi odradio sve to kako valja za sajt na engleskom u dva updejta taj sajt bi imao PR bar 5 :cool: i solidnu masu saobracaja. Kad bi odradio sve to kako ne treba moze da desi da sajt bude banovan delistovan i deindexiran :whistling:.

Princip je u nabavljanju linkova (sa saobracajem, ne tovariti linkove gde god da ima prostor za kucanje vec raditi to kako treba se radi) samo 1. i 4. su ovde vezani za stranu ostalo je promocija iste iako je vec i 1. promocija botovima a 4. promocija webmasterima

Neki razmenjuju linkove medjusobno sa drugim webmasterima. Ja to ne radim jer uzima isuvise vremena, tesko je naci kvalitetne partnere za novi sajt

Ovo je u kratkim crtama sve dodushe ima tu o svakoj tacki po bar knjiga da se nashkraba ali sve to dodje strebanjem i iskustvom. Mozda malo variraju sta treba uraditi i rezultati za nasu zamlju i srpski jezik aliprincip je isti

:rtfm:
 
Poslednja izmena:
SJAJNO!!! :klap: Hvala ti na owako opseznom odgovoru, widi se da si malo zurio da objasnis ali i ovo je sjajno!
Ostavicu jos neka pitanja vezana za tvoj odgovor, na njih ne moras da odgovoris ako nisi u prilci, ali neka ih, mozda ce se naci neko drugi ko bi mogao pomoci... kako meni tako i onima koji posete owaj post, pa wide kako se radi probijanje sajta (u glavnom) !
Mislim da je ovo najkorisnija tema vezana za post - veb dizajn i da nije skupo trositi vreme na citanje ovako necega!
p.s. Podsetio si me u startu na tzv.codemaker-a koji do ivice prezira kritikuje ono sa cime se ne slaze, ali prevario sam se, ti si umereniji! Jos jednom hvala!
 
Pitanja:

1.Sta znaci kad kazes> sa linkom ka html site mapi?

2.Direktorijum linkovi - dmoz.org?

3.KAKO DOCI DO > Press Releases / Classified adds - prica o tvom websajtu na nekim PR press sajtovima bar onima sa PR5+

4. Kako instalirati RSS - malo me sramota na ovom pitanju!?

5. Kako i sta radi RSS ne mora opshirno, samo ukratko!?
 
Pitanja:

1.Sta znaci kad kazes> sa linkom ka html site mapi?

2.Direktorijum linkovi - dmoz.org?

3.KAKO DOCI DO > Press Releases / Classified adds - prica o tvom websajtu na nekim PR press sajtovima bar onima sa PR5+

4. Kako instalirati RSS - malo me sramota na ovom pitanju!?

5. Kako i sta radi RSS ne mora opshirno, samo ukratko!?

1. ako svaka tvoja strana za posetioce i botove (stranica na sajtu) linkuje ka strani sa koje je linkovana svaka tvoja strana (html site mapa) onda je bot a i posetioc u prilici da u dva poteza bude bilo gde na tom sajtu = lakse snalazenje, botovi se ne gube po navigaciji ili drugim linkovima vec je sve na izvolte -- od kako praktikujem taj pristup dokopam se do indexa mnogo brze i do mnogo veceg indexa

2. Direktorijum linkovi su linkovi koje ostavish na online direktorijume. dmoz.org je najveci i najjachi mecu direktorijuma, to je open community websajt katalogizer gde se svi webmasteri kolju da dodju do listinga jer znaci poprilichno - ne nega cuda mooda da dobijes brdo saobracaja ili ko zna sta ali je bitan element

3. kucaj u google "free press releases" i "free classified adds"

4.i 5. RSS se ne instalira vec pravi, moze da bude izvlachen is baze podataka php skriptama ili da bude offline pripremljen. RSS (real simple syndication)(stvarno jednostavna sindikacija) to je xml formiran fajl feed za kontribuciju ostalim webmasterima koji zele da upotrebe nesto tvog sadrzaja na svojim sajtovima ili blogovima gde za uzvrat dobijash od njih link ka svom sajtu. Taj isti rss se emituje (submituje) , podcastuje na blogove , moze se izvlaci html od njega, php, moze da se sprzi web 2.0 feed na besplatnim servisima poput "feedburner"

Kod:
rss
http://en.wikipedia.org/wiki/RSS_(file_format)
 
Poslednja izmena:
Da da, rss je xml file, verovatno smesten u rutu mog sajta i nekako vezan za neku od stranica sajta (samo predpostavljam i nagadjam).

Kako se generise tj. pravi tako da salje sva osvezavanja koja moja stranica dozivi?
Kada pravim sitemap.xml ona sadrzi sve linkove mog sajta i prikazuje kako su povezane stranice (prikazuje strukturu) !
...eee a kako se pravi RSS, tj. kako da ga offline pripremim, (kako je konstruisan i koja je njegova forma)???
Jel moze automatski da se napravi kao sto moze sitemap.xml tj. uneses na nekom usluznom sajtu svoju url. a oni ti generisu sitemap.xml ... da li tako moze i sa rss.xml ?
 
johny a da ti malo prosurfujesh net na tu temu, nisam ja bash enciklopedija a i besmisleno je da sad pominjem definicije i programe za kreiranje rss-a moze da se napravi na 300 nachina za 300 namera, a to je dostupan info pa kreni da surfujes i ucish ne mogu ti glumim mentora za to kako da formirash rss fajl i sta sa njim da radish

to su dostupne informacije tako da zaplivaj
i malo si otishao van svog topica..
 
moguce je da je privremena fluktacija

google daje sansu i onima koji nemaju siroka ledjau PR / index i backlinks

koinovano sa pretpostavkom da imaju jedinstven sadrzaj sa dobrim keyword density i bot friendly stranica rekao bi da su isplivali jer algoritam hoce da ih baci vishe u play

ne bi me chudilo da to potone za koji dan je solidna rech za rankiranje a nemaju bas kredita da se voze na prvom mestu

mogu ja da ih deindexiram i delistujem za dan dva :mrgreen: ako vec kao sto kazes ne zasluzuju prvo mesto ;P

shalim se, mislim da je privremena fluktacija ipak

npr imao sam neko vreme koljache aligator / ajkula kljuchne rechi na jakim pozicijama vrh prve strane neko vreme za "Household shop" "Multimedia Shop" ili "Electronics Supply" i tako neke mocne zlata (bling bling $_$) vredne rechi

taj domain je solidno star par (4) godine i izbio je u prvi plan iako realno nema toliko popularisane snage kao konkurencija na isto tako da bi rekao da im je malo olabavio kravatu algoritam pogotovo ako do sad nisu pravili black hat kuhinje sa spam linkovima ili cloakingom i takve stvari

jbm li ga lopta je okrugla kao i planeta i google zbaguje stvari sto nekome ostvari snove neke zakuca u bankrot ali opet nece to dugo tako, rech je siroka (broad) na mnogo mesta se isto pominje tako da ne verujem da ce to dugo moze da se desi da ih nema u prvih 100 stranica vrlo brzo - *** samo 10 rezultata u prvoj strani dok jednom ne smrkne drugom ne svane
 
moguce je da je privremena fluktacija

google daje sansu i onima koji nemaju siroka ledjau PR / index i backlinks

koinovano sa pretpostavkom da imaju jedinstven sadrzaj sa dobrim keyword density i bot friendly stranica rekao bi da su isplivali jer algoritam hoce da ih baci vishe u play

ne bi me chudilo da to potone za koji dan je solidna rech za rankiranje a nemaju bas kredita da se voze na prvom mestu

mogu ja da ih deindexiram i delistujem za dan dva :mrgreen: ako vec kao sto kazes ne zasluzuju prvo mesto ;P

shalim se, mislim da je privremena fluktacija ipak

npr imao sam neko vreme koljache aligator / ajkula kljuchne rechi na jakim pozicijama vrh prve strane neko vreme za "Household shop" "Multimedia Shop" ili "Electronics Supply" i tako neke mocne zlata (bling bling $_$) vredne rechi

taj domain je solidno star par (4) godine i izbio je u prvi plan iako realno nema toliko popularisane snage kao konkurencija na isto tako da bi rekao da im je malo olabavio kravatu algoritam pogotovo ako do sad nisu pravili black hat kuhinje sa spam linkovima ili cloakingom i takve stvari

jbm li ga lopta je okrugla kao i planeta i google zbaguje stvari sto nekome ostvari snove neke zakuca u bankrot ali opet nece to dugo tako, rech je siroka (broad) na mnogo mesta se isto pominje tako da ne verujem da ce to dugo moze da se desi da ih nema u prvih 100 stranica vrlo brzo - *** samo 10 rezultata u prvoj strani dok jednom ne smrkne drugom ne svane

Cek cek, da deindexiras ili delistujes sajt, verovatno mislis da pozabadas linkove tog istog tamo gde ne treba da stoje ili nesto slicno (napravis neke prekrsaje), da bi mu opao PR ???
 
Trenutno pokusavam da probijem www.studioelit.com na prvu stranicu za kljucne reci NADOGRADNJA KOSE; AFRO KIKICE pa se nadam da sam bar botove dobro odradio za pocetak!!! Uradio sam par besplatnih submita i besplatnih oglasavanja...

1. Ne mogu da nadjem program za generisanje RSS ???
2. Sta ne bi smeo da uradim (glavna stvar) da ne bi nastetio trenutnom rangu istog ???

Hvala Faustu do sada, ako ne on, neka se javi neko ko misli da zna da mi odgovori!!!

HVALA!
 
1. odi na warez-bb.org i pretrazi sektor za aplikacije kljucnom reci "rss"

2. ne zabadaj linkove sa uvek istim anchorom vec meshaj linkovani url slichnim kljucnim rechima iz iste teme, ne preteruj sa emitovanjem (submisijom na pretrazivace), ako ne apdejtujesh sadrzaj sajta. verovatno ni ne znash sta je cloaking ali vecina pristupa u istom je izvaljena i predstavlja instant kartu za banovan sajt u google. ne preteruj sa linkovima iz jedne familije sadrzaja vec mixuj. Dakle ne samo direktorijumi, ili samo artikli ili samo blogovi samo ovo ili samo ono - promocija treba da bude kompletna da se ne misli da spamujesh neku zonu. svejedno mozda se nachekash za glavne kljucne reci ako je u pitanju jaka oblast zato prvo miniraj longtail (dugacke kljucne reci) primer. "nadogradnja kikica Beograd" ili "jamajka dredovi srbija" tako neki trip ali pre toga proveri koliko se i da li se te rechi koje linkujes uopste traze. ima josh dosta metoda kojim mozes da ufonjash sajt i njegovu promociju ali prvo pitaj sta mislis da radis ako kontash da je nedozvoljeno da ne nabrajam do besvesti sta sve moze da unisti reputaciju sajta

whitehat--greenhat--grayhat--orangehat--bluehat--pinkhat--blackhat
 
Sta mislim da je ne dozvoljeno, a radim??? Pa ne znam, trenutno submitujem na: nadjisve.com freeadvertisingforum.com adgridwork.com ... trpam ga i na razne |mali oglasi| sajtove, itd.
Ne znam na koje blogove da ga furnem, a da nije maliciozno, pa to ne radim josh!
Ako hoces (Faust) posalji mi baner sa nekog tebi bitnog sajta, da ti se oduzim za sve odgovore ! Moze
ici na www.studioelit.com www.pandaplastnp.com ili www.serbico.rs BIRAJ!
 
hvala za ponudu johny ali to zaista nije potrebno, ja radim sve sajtove za publikum iz engleskog govornog podrucja sa shopping temama tako da mi surferski traffic znachi samo troshak na badwidthu nista vishe

moj sav saobracaj se zasniva SE, SERP, SEO, PPC (pretrazivaci, rankirane stranice, optimizacija i placanje za posetu "adwords" i ostali ppc engini) nikad ne razmenjujem banere ili linkove sa ostalim webmasterima

nema potrebe za time samo ti napreduj i gradi

to sto se tiche emitovanja na pretrazivace ne preteruj a sto se tiche blogova gradi svoje blogove to je uvek bolje na duze staze nego komentirati tudje blogove iako sporije dodju rezultati. isto tako proveri koji su ti jaki sajtovi u konkurenciji pa gledaj da tamo zabodes neki partnerski link ako je moguce

kao tips mogu da ti kazem da ti je blogspot najblizi put do google i za backlinkove i za posetu crawlera
 

Back
Top