Kako popraviti rang sajta na google ???

Ma u redu razumem, onaj ko ima alexa toolbar i poseti sajt, inicira alexI koji je sajt posetio i koliko puta... ali jedino me brine sto nisam znao da je taj toolbar popularan koliko naslucujem iz tvoje price... ko jos koristi alexa toolbar ??? Da ga ti ne koristis, i ako ga koristis po cemu je poseban i sta dobijas???
 
Poslednja izmena:
Bart-Simpson-Google_Agency-Training.JPG
 
To mi reci !
pomislio sam da ako ne izaberes kategoriju REGIONAL nego direktno onu kategoriju kojoj odgovara tvoj sajt, nece da ti prihvate tvoj url ! Mislio sam da moras da odaberes prvo Regional\Europe\Serbia\ ... pa onda Kupovina\Decije igracke npr. Da budem iskren, koristio sam jedan od automatskih auto submitera koji si nam ovde ostavio, pa mi je delovalo suvise lako za submitovanje.

GSA_Auto_Website_Submitter_2[1].94

sjajna stvar!
 
najbolje je da se attachuje kao link prema fajlu

imam sajt sa par miliona stranica sto vuche dizajn iz osnovnog css fajla, kad ima saobracaja tamo prilicno je usteda na bandwithu, redizajnu, dodavanju stvari, mnogo brze server posluzuje stranice, re-design iz jednog osnovnog fajla za ceo sajt, code bude maksimalno pregledan kad nema dizajn elemenata u samoj strani.
 
vaske istini za volju sa tri stranice je potpuno svejedno. Za nijansu je bolje koristiti subdomejne osnovnog domejna od podfoldera istog kad je velika kolicina informacija u opticaju (vise hiljada stranica).

Ja preferiram subdomejne zato sto sajtovi koje pravim uvek budu ogromni tako da time izvucem veci index i bolje startno kotiranje u indexu ali sa malim sajtovima je zaista izlisno upotrebljavati subdomejne
 
Evo jednog pitanja o google dance efektu !
Kada kucam na google POJAM i trazim iz Internet Explorera, raspored u ponudi sajtova je jedan. Kada taj isti pojam potrazim u Google Chrome, raspored pojmova je potpuno drugaciji !
Nije mi jasno zasto je raspored razlicit od citaca do citaca, na istoj IP adresi, kada u ostalom i IE i Chrome koriste isti kesh itd... Nije valjda da je svaku citac posebno vezan za odredjeni data centar google-a! Nisam znao da google dance zavisi i od citaca iz koga ocitavas rezultate! Ili se mozda varam...
 
IE pripada microsoftu i tu zadajes upit google kao klient surfer, dok chrome verovatno ima drugaciji upit posto pripada google. poenta je da verovatno razliciti browseri citaju razliciti datacentar kad prave listu resenja.

kad ti se desi da u istom browseru osciliraju resenja onda je real google dance :mrgreen:
jer to znaci update SERP position i index update. google dance je sad sve vishe vezan za PR apdejt

http://www.seochat.com/googledance/
 
sta je bez adwordsa nemoguce? kakve veze ima adwords sa organic listingom??

nikakve..

adwords je sistem placenog advertajzinga

i sta ne vredi preko verzije 9
Internet business promoter?

i to je isto netacno jer submiteri treba da budu solidno apdejtovani jer pretrazivaci isto tako sinhrono menjaju podesavanja
 
Winglet je verovatno hteo da kaze da bez ad-words ne mozes da privuces dovoljno saobracaja, jel ???
I takodje je mislo da je saobracaj medju najbitnijim faktorima za PR ???

I ja sam mislio kao ovaj momak, ali G_F mi je pomogao da promenim gledanje i vidim dalje od trafic-a pa obratm paznju i na ostale off-page kao i on-page faktore !!!

Ja mislim da nije nemoguce bez add-words doci tamo gde zelis, samo je lakse !
 
ljubafmagarin ne obracaj paznju na traffic vise obracaj paznju na to sta pravi traffic i bices blize resenju

ako placas traffic onda nemas traffic kako onda da obracash paznju na to sta nemas??

umesto beskrajne analize ispraznih logova gde na prste brojis posetu bolje zabadaj kvalitetne linkove i ili gradi vise kvalitetnog materijala ako nije dosta onda jos, ako nije dobra taktika onda menjaj taktiku..

SEO je vrlo tronovit put da se pateticno izrazim ali je na kraju mnogo isplativiji nego bilo koja kampanju na bilo kom high traffic advertajzing sajtu pa makar to bio i google
 
G F da te pitnem neku stwar?!

Jel kada neki od posetioca klikne na moj RSS feed na sajtu (i prihvati ga)... jel svaki put kada pokrene svoj pretrazivac ili RSS reader, kontaktira stranicu u XML formatu u kojoj je feed? Kako google boduje kada ti mnogo ljudi pokupi feed, jel se to racuna kao da je svaki put pri pokretanju reader-a posetio stranicu na primer w,w,w.mojsajt.com/rss.XML ???

Tj da li svako iscitavanje XML-a google racuna to kao posetu na sajtu... i koliko i kako RSS utice na Page Rank ???

imam jednu ideju u koliko je odgovor potvrdan !
 

Back
Top