Kako popraviti rang sajta na google ???

vaske2408

ako se krekne i ne apdejtujes radice bar 75% pise da je demo mode je funkcionalno oko 3k direktorijuma

ma ima tih submitera na tonu nego ko ce radi profile i verfikije wildcard i emailove imam valjda i pametnija posla ;p

Pa kako mislis da odradimo sve to bez pravljenja profila i e-mail verifa ... da li u opste da koristimo sve te programe, koliko znace ti direktorijumi??? ja milim da znace, bar dosta za nas koji nemamo ledja u backlinkovima !!!
 
Jasno mi je kako funkcionise crackovan software... :-) to razumem ali si rekao da te mrzi da radis e-mail verif svih naloga koje ti softver automatski otvori, malo drsko s tvoje strane... tj. to govori kolika ledja imas u backlink-ovima da te mrzi da koristis sve te silne alatke...
ma nista bitno, u glavnom jasno nam je ako hocemo rang moramo da se probijamo na sto vise direktorijuma !!!
 
pogresno johny, direktorijumi su samo manji deo cele stvari neizostavan i bitan deo ali nije presudan

SEO je paprikash ako izostavish neki deo dobijes buckurish, bude bezukusan. Osnova je dobra strana i istrazivanje kljucnih reci iza toga je sve samo imaginacija i ideje o principu backlinkovanja iste strane koje se menjaju, postoji zaista zilion nacina ali ako napravis rezultate tek onda je taj nacin pravi
 
Pa, ja mogu samo da predpostavim jedno, a to je da PR zavisi od kvalitita, posecenosti, backlink podrske, koju ta stranica ima na tom domenu... ali ima jos jedna zanimljiva stvar.

Kada je otvoren domen studioelit.com (april 2008.) on je imao PR =0 kao i dan danas. Jos jedan sajt (nije on page optimizovan) serbico.rs postavljen je materijal na njega pre 2 meseca i ima PR=2 . Kako? Pa jednu stvar znam, a to je da je studioelit.com star 6meseci a serbico je lezao off-line 2godine, pa jednostavno starost domena moze biti bitna koliko mi se cini iz ove situacije.
Da li je moguce da domen dobije na Pr-u samo zato sto je stariji???

Faust ce reci svoje...
:?:
 
Pa, ja mogu samo da predpostavim jedno, a to je da PR zavisi od kvalitita, posecenosti, backlink podrske, koju ta stranica ima na tom domenu... ali ima jos jedna zanimljiva stvar.

Kada je otvoren domen studioelit.com (april 2008.) on je imao PR =0 kao i dan danas. Jos jedan sajt (nije on page optimizovan) serbico.rs postavljen je materijal na njega pre 2 meseca i ima PR=2 . Kako? Pa jednu stvar znam, a to je da je studioelit.com star 6meseci a serbico je lezao off-line 2godine, pa jednostavno starost domena moze biti bitna koliko mi se cini iz ove situacije.
Da li je moguce da domen dobije na Pr-u samo zato sto je stariji???

Faust ce reci svoje...
:?:

PR zavisi od
1. Kljucne reci. Nije isto imati PR5 za kljucnu rec "shopping online" i za kljucnu rec "learning how to make tost"
sto rec ima vecu konkurenciju i sto je internet vise zasicen odredjenim pojmom teze se dobija PR na tu temu
2. zavisi od lokala. Nije isto imati za istu rec PR5 na .com i na .rs
3. zavisi od relevatnih linkova anchorovanim istim kljucnim recima na adekvatnim sajtovima (no spam please)
4. Zavisi od same stranice i kvaliteta i jedinstvenosti sadrzaja na njoj
5. Starost domejna jeste bitna ali samo za taj prelaz iz 0 u nesto izvan toga nema nikakvu vrednost

PR se ne desava svaki dan osim na lokalnim nivoima i u mikro data centrima (google ispostave za nacionalne pretrazivace i sadrzaj). uglavnom se u 12 meseci desi oko 3,4 PR apdejta
 
ljbafmagarin el moze ti da verujes da prostom kupovinom cetri sveza domejna
.com .net .org i .info (isto ime kljucnarec - .com .org .net .info)

i postavljanjem under construction stranice kad je google indexirao te prazne stranice u prvih 10 rezultata je dve adrese za taj pojam a druge dve izmedju 11 i 40

prazne stranice, tek indexirane, sveze kupljene adrese bez linkova

:mrgreen:
 
ljbafmagarin el moze ti da verujes da prostom kupovinom cetri sveza domejna
.com .net .org i .info (isto ime kljucnarec - .com .org .net .info)

i postavljanjem under construction stranice kad je google indexirao te prazne stranice u prvih 10 rezultata je dve adrese za taj pojam a druge dve izmedju 11 i 40

prazne stranice, tek indexirane, sveze kupljene adrese bez linkova

:mrgreen:

Cek cek, domen koji se zove polovna-kola.xxx je bio indexiran sa sadrzajem under construction i kada neko ukuca polovna kola nadje se medju rezultatima polovna-kola.xxx ??? Pa mora da je bila neka klj. rec sa slabom konkurencijom na internetu!!!

...za one koji ovo citaju, polovna kola sam lupio!
 
G_S , interesuje me jedna stvar, koristio sam gsa auto website submitter postavio sam sajt na oko 500 direktorijuma sve verifikovao i sve je proslo kako treba , to je bilo pre 5 dana, stanje u backlinkovima se medjutim nije pomerilo ni za jedan backlink, proveravao sam to i na googleu i na yahoo, dali treba vise vremena ili neznam sta drugo.
 
G_S , interesuje me jedna stvar, koristio sam gsa auto website submitter postavio sam sajt na oko 500 direktorijuma sve verifikovao i sve je proslo kako treba , to je bilo pre 5 dana, stanje u backlinkovima se medjutim nije pomerilo ni za jedan backlink, proveravao sam to i na googleu i na yahoo, dali treba vise vremena ili neznam sta drugo.
kolko ja znam gugl oduvek rangira sajtove po posecenosti jer je na osnovu te zamisli i nastao.
 
vaske to moze da potraje i mesec i vise dana dok botovi naidju na linkove dok pretrazivaci updejtuju index linkova i strana i tome slicno

google ne rankira po posecenosti vec po popularnosti a to su razlicite stvari
alexa.com rankira po posecenosti a tim indexom moze da se izmanipulise, google je svestan toga i sajtove ne rankira po tome koliku posetu imaju
 
Sasvim slucajno sam naleteo na ovu temu i otvorila mi je oci. Sad mi je jasno zasto su blogovi toliko bitni i anchor linkovi. Ja za moj sajt imam nekoliko blogova, ali sam se vise fokusirao na socialbookmarking, najvise digg. Sve vesti sam tamo kacio i to je super jer se bukvalno odmah pojavi na google, ali me je digg juce banovao, tj ne mogu vise da kacim vesti sa mog sajt jer su skapirali da nije na engeskom, sto ce mi ubiti vremenom mozda i 30-40% poseta. Inace sajt mi je za mesec dana dobio PR3, lai imam jedva 30% poseta sa google i od njih vecina trazi bas moj sajt, pa sam dobio i one linkove kada izadje prvi na google.
E sad je vreme da se promeni taktika i da racunam na to da ce se moj sajt brzo pojaviti na googlu sa novim vestima. Imam par blogova na wordpressu i blogger i kapiram da trebam da imam neke vesti slicne mojima na sajtu sa linkovima u samom tekstu na kljucnim recima.

E sad to ja mogu nekoliko komada dnevno, ali Faust prica o nekim hiljadama... i jos da su citani. Zanimama me prvo kako da napravim toliko blogova, a da se ne dupliraju. I zanima me koliko je bitno da su poseceni, tj da ljudi klikcu na te linkove, ili je samo bitno da su linkovi tu za crowlere kad nalete?
 
johny hiljade blogova se ne prave vec programiraju

cron koji radi iz rss izvora (google news, yahoo rss, yahoo pipes, CNN, BBC, etc,, i onda nema postovanja rucno niti spremanja materijala..
dodushe da se sve to skonta morate pomalo da istrazujete jer poludeo bi mi mozak od nervoze da moram taj proces da objasnim mozda nekad napravim tutorijal ali ne sad.. :cool:

bitno je da ti crawler nadje dobar link i da ga uvrsti u relevantne linkove za tu stranu ako neko dodje preko tog linka to bashka ako ne ke sera sera
 
Hmm, ok to sam vec nekako skapirao i rayumem da nemas zivaca za objasnjavanje, znam kako bi meni bilo da objasnjavam sve sto sam do sada ukapirao... Ngo, mozes da ostavis par linkova, pa cu sam nekako da se snadjem.?
I jos nesto, malo mi je cudno, pao sam bas dosta na Alexi u poslednjih dve nedelje, a broj posetilaca mi se povecao za skoro 50 % , a grafikon na alexi pokazuje sve nize i nize... Jel to nesto normalno, ili...?
 
@faust, znam ali cudno mi je da mi toliko skoci poseta a isto toliko drasticno padnem na Alexi, ali nije ni bitno, doci ce sve na svoje, vazno je da nastavim sa radom.

Da se vratimo na blogove. Ja ih ovako pravim- kopiram neki text koji je slican nekom mom sa drugog sajta i na par kljucnih reci stavim link ka mom sajtu. Jel to ispravno?

A posto to sve radim rucno, a radim i pravi posao pored ovog, stignem tek 5-6 postova dnevno da napravim sa otprilike 2-3 linka po postu. Ima li to nekog konkretnog uticaja ili se samo zamlacujem bez veze?
 

Back
Top