Kako popraviti rang sajta na google ???

Dobro dobro, znam da sam preterao. Sve si vec dao na tanjiru u onoj temi na lepljivima ... samo sam prvo pitao pa onda detaljno pogledao linkove! sorry

Imam jos pitanja na koja mozes a i ne moras dati odgovor!

1. kako najefikasnije koristiti add this buton, kako on zapravo radi i sta radi?

2. Da li je istina da pri submitovanju na direktorijume treba izbegavati umetanje kljucnih reci u direktorijum (za koje zelimo da bude posecen nas sajt), da se ne bi upravo ti add-ovi koje smo upisali na direktorijume pretekli nas sajt na google stranici - to mi se vec desilo pa zato toliko smaram sa zapitkivanjima?

3. predpostavljam da si upucen vrlo dobro u html, pa bih da te pitam kako "zakljucati stranicu" tj. koji kod ubaciti u nju tako da niko ne moze da downloaduje moju stranicu na "save as" ?

je.b.i ga malo bi brze da saznam sve, i to pre nego sto i sam probam, ali ova pitanja ne mogu sam da resim!

Hvala ti Fauste!
 
1. kako najefikasnije koristiti add this buton, kako on zapravo radi i sta radi?

to je mala java scriptica koju ubacis u stranu i koja ti omogucuje da tvoji posetioci zabodu link o tvojoj strani na myspace,facebook,etc..
to je viralni marketing jer
dobijes novu posetu kojoj nisi reklamirao
dobijes backlink koji nisi pravio
dobijes posetu koja nabasa na taj link koji isto nisi pravio

e sad trebaju ti ljudi koji ce hteti da ti ostave backlink na tim servisima jer da bi imao viralni traffic prvo moras da imash traffic valjda je to jasno..

2. Da li je istina da pri submitovanju na direktorijume treba izbegavati umetanje kljucnih reci u direktorijum (za koje zelimo da bude posecen nas sajt), da se ne bi upravo ti add-ovi koje smo upisali na direktorijume pretekli nas sajt na google stranici - to mi se vec desilo pa zato toliko smaram sa zapitkivanjima?

ne

a cak i da je da. to onda u svakom slucaju pointuje na tvoj sajt tako da cak i da izduvas nekog poetioca ako je utisak na pretrazivace toliko jak onda si dobio dosta na PR-u. Isuvise se stekas moras da udaras po produkciji i reklamiranju mnogo zustrije ili batali stvari ako se od svega stekas da ces nesto da izgubis. ti dechac nemash shta da izgubis. Ako ne valja ponovo. Na greskama je bolje na tudjim uciti ali moraces i svoje da prevaljas

3. predpostavljam da si upucen vrlo dobro u html, pa bih da te pitam kako "zakljucati stranicu" tj. koji kod ubaciti u nju tako da niko ne moze da downloaduje moju stranicu na "save as" ?

moras da na neki nachin "enkriptujes" stranicu da ne bi mogli da ti je kopiraju ali tako mozes da zakljucas i botove da ne znaju gde udara, tako da ako ti nije bitan index onda zakljucavaj. Fora je u tome da pravis stranice brze nego sto bi u najludjem snu mogli da ti ih kradu onda ti nije vise ni bitno da li ce ili nece da ih kradu. Ako pomeras sirinu tabele ceo dan onda ti ni katanci nece mnogo vredeti..

ja ne zakljucavam ni stranice ni dizajn niti bilo sta, cist css/xhtml ispod sacha da botovi imaju dobru probavu bez ikakvih flash, kilometarskih java ili bilo kakvog koderskog gubljenja
sa par dinamichkih stekova zbog radi apdejta i uvecanja sadrzaja
 
Poslednja izmena:
1. kako najefikasnije koristiti add this buton, kako on zapravo radi i sta radi?

to je mala java scriptica koju ubacis u stranu i koja ti omogucuje da tvoji posetioci zabodu link o tvojoj strani na myspace,facebook,etc..
to je viralni marketing jer
dobijes novu posetu kojoj nisi reklamirao
dobijes backlink koji nisi pravio
dobijes posetu koja nabasa na taj link koji isto nisi pravio

e sad trebaju ti ljudi koji ce hteti da ti ostave backlink na tim servisima jer da bi imao viralni traffic prvo moras da imash traffic valjda je to jasno..

2. Da li je istina da pri submitovanju na direktorijume treba izbegavati umetanje kljucnih reci u direktorijum (za koje zelimo da bude posecen nas sajt), da se ne bi upravo ti add-ovi koje smo upisali na direktorijume pretekli nas sajt na google stranici - to mi se vec desilo pa zato toliko smaram sa zapitkivanjima?

ne

a cak i da je da. to onda u svakom slucaju pointuje na tvoj sajt tako da cak i da izduvas nekog poetioca ako je utisak na pretrazivace toliko jak onda si dobio dosta na PR-u. Isuvise se stekas moras da udaras po produkciji i reklamiranju mnogo zustrije ili batali stvari ako se od svega stekas da ces nesto da izgubis. ti dechac nemash shta da izgubis. Ako ne valja ponovo. Na greskama je bolje na tudjim uciti ali moraces i svoje da prevaljas

3. predpostavljam da si upucen vrlo dobro u html, pa bih da te pitam kako "zakljucati stranicu" tj. koji kod ubaciti u nju tako da niko ne moze da downloaduje moju stranicu na "save as" ?

moras da na neki nachin "enkriptujes" stranicu da ne bi mogli da ti je kopiraju ali tako mozes da zakljucas i botove da ne znaju gde udara, tako da ako ti nije bitan index onda zakljucavaj. Fora je u tome da pravis stranice brze nego sto bi u najludjem snu mogli da ti ih kradu onda ti nije vise ni bitno da li ce ili nece da ih kradu. Ako pomeras sirinu tabele ceo dan onda ti ni katanci nece mnogo vredeti..

ja ne zakljucavam ni stranice ni dizajn niti bilo sta, cist css/xhtml ispod sacha da botovi imaju dobru probavu bez ikakvih flash, kilometarskih java ili bilo kakvog koderskog gubljenja
sa par dinamichkih stekova zbog radi apdejta i uvecanja sadrzaja

Ok, nisam ni mislio da zakljucavam stranice, nego mi se cesto desava da pokusam da downloadujem str a ono cant daown this page! Samo me je zanimalo o cemu se radi i sta je ubacio u str. kad nece da se skine!

Hvala na predhodna dva odgovora !
 
vaske2408

ne ocekuj cuda..

sve i jedan pretrazivac salje saobracaj i rangira na osnovu velikog broja stvari koje se uzimaju u obzir kad se odlucuje ko ce biti prvi za neki pojam

to odredjuju algoritmi..

elem submiterima samo prizoves botove pretrazivaca da indexiraju stranu ako je smatraju relevantnom ali tu se prica zavrsava potrebna su dobra ledja u backlinkovima da bi se stiglo na prvu stranu google za vecinu "non long tail keyword" (kljucne reci koje nisu dovoljno specificno odredjene - misli se na fraze od 4 i vise reci) tako da submiteri olaksavaju posao prijavljivanja ali nemaju bas mnogo direktne veze sa samim saobracajem

SEO je stvar koja mora da bude kompletna da bi radila (stranica u odgovarajucem kvalitetu sa svim sto u to spada, relevantni linkovi prema istoj stranici, well linkovi uglavnom svuda, ali ne spamerski vec tzv izraz naturally build prirodno izgradjeni. Pretrazivac vice versa alggoritam mora da misli (u nedostatku bolje izraza "misli" mora da prepozna niz pravila koji uticu na samo rankiranje a koji su poprilicno tajna po kojoj formuli bas sve to deluje definitivno) elem da mora da misli da je stranica kvalitetna cak i da nije i mora da pronalazi veze prema stranici za koje treba da opet jeli "misli" da su kvalitetne cak i da nisu u kojoj razmeri se to smucka i kako se zamazu oci botovima zavisi da li ces ikad videti "organic" (saobracaj iz pretrage na pretrazivacima) traffic na toj stranici ili ne

pomalo je komplikovano spakovati sve to u post ali dosta toga je vec receno sa samim submitingom necete daleko dogurati
 
Poslednja izmena:
G_F , ako mozes da mi objasnis jednu stvr, gleajuci svoju statistiku primetio sam da google pokazuje da nemam ni jedan backlink, sto me cudi, ostavljo sam svoje linkove na mnoga mesta, na forumima, na free classifild ads,na directorijima ali nevidim ni jedan backlink, jednostavno neznam zbog cega i dali mozda treba vremena da google to vidi,dali negde gresim ili da teram dalje pa mozda nesto i ubodem. Hvala
 
vaske2408

kad googlujes string

Kod:
link:http://www.site.com

1. Ukoliko je u skorije vreme radjena promocija google nece javno prikazati te linkove
2. merodavnije ti je da proveris svoje linkove na yahoo jer to ti je otprilike to za google samo sto ti google to nece pokazati
3. Ukoliko ipak zapenish da znash sta google misli o tvojim linkovima verifikuj sajt u
google.com/webmasters
i onda pod opcijama tools proveri stanje backlinkova
 
G_F, neznam dali sam na dobrom mestu kad postavljam ovo pitanje ali nadam se da ces mi odgovoriti , imam jedan problem koji vec dugo nemogu resiti, kada sam poceo da pravim sajt koristio sam free templates, sada na svom sajtu imam oko 50 stranica, ali imam i oko 50 problema. Kad otvorim neku od mojih stranica , ne uvek ,ali cesto mi iskace pop up, verovatno je postavljen negde u kodu, ali ja neznam gde, i kako bi on trebao da izgleda da bih ga mogao izbrisati.
 
vaske

ako si na besplatnom hostingu onda ti cepaju taj popup iz njihove strukture hostinga vrlo verovatno

ako pak imash to negde u svojoj stranici onda treba to da uklonis metodom

server side batch search and replace

s tim sto i to opet vredi samo ako je identican code za taj popup unutar tvojih stranica isti na svim stranicama i to onda mozes da zamenis za bilo koji simbol ili neko drugo parce koda

isto ta serverside batch search and replace scripta ko zna da l ce da ti dihtuje na hostingu zavisi od hostinga. Ako je besplatni hosting onda mislim da ti oni cepaju popup
 
Ne koristim besplatni host, nego host sa loopia.rs , ali siguran sam da nije od njih, nego sa stranice koju sam skinuo sa free templates, nije mi problem ici sa jedne na drugu stranicu i menjati kod, kad bih znao koji deo koda treba da zamenim, inace sve moje stranice, su po dizajnu iste kao i index strana.
 
uuuuuuuups, mozda ce delovati debilno sledece pitanje ... ali kada otkucam termin afro kikice na google i pritisnem enter, moj sajt je (na zalost) tek na 3. strani (ali tek posle drugog-treceg klika na search) !!!

Znaci otkucam, enter ... nema me! ... pa ponovo search ... i tek onda sam tu! Sta to bi???

konstantno mi se desava isto!

Jos nesto, jel kada pravis blogove, prvo pripremis ideju i materijal pa onda pocnes ili ides spontano???
 
Poslednja izmena od moderatora:
uuuuuuuups, mozda ce delovati debilno sledece pitanje ... ali kada otkucam termin afro kikice na google i pritisnem enter, moj sajt je (na zalost) tek na 3. strani (ali tek posle drugog-treceg klika na search) !!!

Znaci otkucam, enter ... nema me! ... pa ponovo search ... i tek onda sam tu! Sta to bi???

konstantno mi se desava isto!

Jos nesto, jel kada pravis blogove, prvo pripremis ideju i materijal pa onda pocnes ili ides spontano???

google ima vise data centra. Vise servera koji imaju paralelan index i taj index se srece (updatuje) to sto si nekad na trecoj strani nekad te nema je pojam poznatiji kao "google dance" a to je upravo ta fluktacija izmedju trenutnog indexa i indexa u izgradnji isto kao i izmedju trenutne popularnosti SERP listinga i onga koji je u izgradnji. Google isto mesha rezultate za odredjene pojmove da bi dozvolio vecem broju sajtova da povuku ponesto sabracaja iz organic listinga

Kad pravim blogove prvo spremim izvore materijal i server odakle ih gradim, ali ja gradim blogove programirano i preko kronova. Ako gradis blogove rucno onda vec vidi koji pristup ti najvise odgovara
 
Ok Faust, sve sto si ovde napisao mnogo pomaze, ima skoro sve sto je potrebno onome ko je vec napravio sajt, da pocne probijanje na google!!! Mislim da mozes i da zakljucas temu, a mozda i naleti neko ko bi jos nesto da pita!
U glavnom, hvala na svemu napisanom!

Ostalo nam je da samo mukotrpno radimo....

Koliko je vazno prisustvo na dmoz, nije lako naci odgovarajucu kategoriju za sajt?!
 
Poslednja izmena od moderatora:
to ti je svojevrsna licna karta sajta, pasosh, nazovi to kako god hoces u svakom slucaju najvaznije od svih direktorijuma iako ih je google malo kresnuo po ushima zbog uvodjenja placenih linkova protiv kojih se google bori

Kod:
dmoz.org
alexa
Dmoz.org	has a  traffic rank of:	 2.830
google backlinks
Results 1 - 10 of about 14,000 linking to dmoz.org
google index
Results 1 - 10 of about 4,100,000

Kao sto vidis to je jedan vrlo mocan sajt dosta authority mozda chak i prvi prelaz od 0 - 1 u PR moze da se dobije samo na tom linku dalje je dosta bitno skupiti kvalitetne i relevantne linkove sa .org .edu i .gov ako je moguce pogotovo sa .edu jer je to relativno lako
 
Staniteeeeeeee ! Kako submiter? Jel treba da idem na dmoz.org da bi podneo zahtev za upis sajta na dmoz ili ne? Kako u opste moze da ti POMOGNE nekakav submiter? Zar nije najbitnije da sadrzaj sajta bude relevantan da bi ga neko iz dmoz comunity uneo rucno u dir? Kako bilo sta moze da pomogne. U ostalom odo na google da potrazim sta je GSA sub...
 

Back
Top