Brzina neta u Srbiji i cene.....

Pera zdera

Buduća legenda
Poruka
37.490
Veceras dodjoh iz Grcke a ovih dana sam se spajao ili u net igraonici [brzina 20-25 mgb/s] ili kod jednog Grka u radnji [15-20 mgb/s]. Zanimljivo mi je bilo to sto mi je on pokazivao ugovor koji ima sa provajderom na 20 mgb ZA SAMO 39 eura mesecno flat. Gde mi zivimo i kako se radujemo kada imamo 1 mgb/s. Sramota me je i da mu kazem :cry:
 
to je zato shto nam je drzava glibava i muzu nas ko ovce, ovaj koze, ovaj krave,, kako god ipak nas muzu! utrchalo bi brdo stranih provajdera i konkurencija bi napravila raj za net ko sto je na zapadu ali glibavi telekom drzi monopol i ostali mogu da ga sajusi

isto ko shema za mobilne shto je bila ko da prichash hot lajn dok je bio samo mobtel kad je zakuvano malo sa josh dva provajdera odma su mogli malo da vishe dishu korisnici

bice ovako jadno sve dok postoji monopol na net

sto da ti daju vishe jeftinije kad mogu da ti manje naplate skuplje

ukratko moze im se..
 
Poslednja izmena:
Veceras dodjoh iz Grcke a ovih dana sam se spajao ili u net igraonici [brzina 20-25 mgb/s] ili kod jednog Grka u radnji [15-20 mgb/s]. Zanimljivo mi je bilo to sto mi je on pokazivao ugovor koji ima sa provajderom na 20 mgb ZA SAMO 39 eura mesecno flat. Gde mi zivimo i kako se radujemo kada imamo 1 mgb/s. Sramota me je i da mu kazem :cry:
Bice bolje za koju Godinu,ne brini!Kada u Srbiji bude brzina dostigla 20Mb/s u Grckoj ce biti 2000Mb/s pa opet dodjes na isto...:mrgreen:
 
Mislim da mi necemo doziveti 20 Mb/s u Srbiji....:(
Ma bice,veruj mi...Ima tu i stranih provajdera(mislim na Telenor,VIP a sigurno ce jos neki da dodju).I kao sto znas njima je u cilju da prodaju njihove "produkte" sto vise(jevrejska posla-Jevreji se zadovoljavaju sa 10Centi po Artiklu ali zato prodaju XY na kub-pa ti izracunaj) tako da se nece zadrzati samo na Mobilnoj Telefoniji(da nju unapredjuju) vec idu sve dalje i dalje...;)
 
Svi racunamo na to da se pojavi neka konkurencija kako bi spustali cene jedni drugima....Ali sporo ce to ici. Paticemo se mi sa ovih 1.5 kao sto smo sa dialup-om dok su drugi okolo imali 256,512 pa i ceo mega...a mi mogli samo da mastamo o tome...
Najavili su neko dupliranje...ali prodje vec prilicno a od toga i nista. Sve mi lici na ono:"u januaru ste rekli pare u aprilu,od tog obecanja proslo godinu dana" :lol:
Zaostali smo,sta da se radi.Ima ljudi koji su se pobrilnuli da ne napravimo korak napred nego nekoliko nazad.
Ostaje samo da se nadamo...kao ljudi zive u nadi i tako to...;)
 
Svi racunamo na to da se pojavi neka konkurencija kako bi spustali cene jedni drugima....Ali sporo ce to ici. Paticemo se mi sa ovih 1.5 kao sto smo sa dialup-om dok su drugi okolo imali 256,512 pa i ceo mega...a mi mogli samo da mastamo o tome...
Najavili su neko dupliranje...ali prodje vec prilicno a od toga i nista. Sve mi lici na ono:"u januaru ste rekli pare u aprilu,od tog obecanja proslo godinu dana" :lol:
Zaostali smo,sta da se radi.Ima ljudi koji su se pobrilnuli da ne napravimo korak napred nego nekoliko nazad.Ostaje samo da se nadamo...kao ljudi zive u nadi i tako to...;)
Ako mislis na iste,na koje i ja mislim,onda si stvarno bezobrazan!;):cool:
 
mada opet sta te ne ubije i ne osakati samo te ojacha pravio sam pare in dial up i na boljim konekcijama a oni sto imaju 30/300 ae whatever MB obichno preko toga se gube da upadnu u email

nije kako stojish ispred svojih kola vec kako ih vozish

bice bolje sigurno ako ne u srbiji onda negde drugde

ako ne ide put pod noge i "stomakom za hlebom"
 
to je zato shto nam je drzava glibava i muzu nas ko ovce, ovaj koze, ovaj krave,, kako god ipak nas muzu! utrchalo bi brdo stranih provajdera i konkurencija bi napravila raj za net ko sto je na zapadu ali glibavi telekom drzi monopol i ostali mogu da ga sajusi

isto ko shema za mobilne shto je bila ko da prichash hot lajn dok je bio samo mobtel kad je zakuvano malo sa josh dva provajdera odma su mogli malo da vishe dishu korisnici

bice ovako jadno sve dok postoji monopol na net

sto da ti daju vishe jeftinije kad mogu da ti manje naplate skuplje

ukratko moze im se..
Потписујем! :ok:
 
Не само да нам је интернет прескуп иначе, већ је још скупљи како време иде, посебно за нас који примамо плату у еврима. Па кад разменимо евриће морамо да додамо још који више. Некада евро био 85, сада 76.
 
Josh gore je kad platu dobijash u dolarima

nekad je dolar bio 60 sad se vuche 47/48

no i to me donekle raduje nek nam jacha valuta ali lakat i to ce da traje dok im odgovara tako onda ce da malo povecaju cene a pochnu da kupuju jeftine devize -- i eto ti ponuda i potraznja..

isto to je i sa nashim netom. Ne biju te po ushima da se konektujesh kod njih ali hteo ne hteo platices njima..

/me - mc flex-politicka.mp3
 

Back
Top