Demokrate u svetlu promene spoljne politike

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
SRBIJA U SAVEZU SA RUSIJOM!

Načelnik Generalštaba Vojske Srbije Zdravko Ponoš najavio obnovu vojne saradnje, a stručnjaci ocenjuju da će kroz tu saradnju modernizacija vojske jeftinije koštati državu



Pozivamo ruske firme da se prijave na tender za nabavku naoružanja... General Ponoš



Obnova vojne saradnje sa Rusijom, koju je najavio načelnik Generalštaba Vojske Srbije Zdravko Ponoš, racionalna je odluka i iz političkih i iz ekonomskih razloga. Okretanje tradicionalnom savezniku Rusiji ni u kom slučaju neće ugroziti odnose Srbije sa EU, NATO-om i SAD-om, a neophodna modernizacija i remont vojne infrastrukture i borbene tehnike, koje su bazirane na ruskoj tehnologiji, manje će koštati državu nego da se okrenula drugoj vojnoj industriji, ocenjuju stručnjaci.

Načelnik Generalštaba VS Zdravko Ponoš potvrdio je za list „Odbrana" da je došlo vreme da se saradnja sa Rusijom obnovi. Podsetio je da se po završetku zasedanja vojnih čelnika NATO i zemalja Partnerstva za mir u Briselu susreo sa tadašnjim načelnikom Generalštaba ruske vojske Jurijem Balujevskim.



General Ninoslav Krstić


- Konstatovali smo da treba da sarađujemo u vojno-tehničkoj oblasti zbog činjenice da VS ima rusku tehnološku bazu, što je nasleđe, kao i u školovanju srpskih oficira na ruskim akademijama i na komandno-štabnom nivou - rekao je general Ponoš.

Kada je o vojno-tehničkoj saradnji reč, on je objasnio da su u pitanju „tenderi za ozbiljne projekte opremanja Vojske Srbije, uključujući avijaciju i oklopna vozila točkaše, a ruske kompanije će svakako biti pozvane da učestvuju na tim tenderima".
 
Timotić: Šta briga SAD s kim sarađujemo!

Povodom nekih mišljenja da bi obnova vojne saradnje sa Rusijom u trenutku kada se u UN odlučuje o predlogu Srbije da Međunarodni sud pravde da svoje mišljenje o legalnosti proglašenja nezavisnosti Kosova mogla da ima negativan uticaj po Beograd, vojni analitičar Centra za civilno-vojne odnose Milorad Timotić odgovara da su to dva odvojena procesa koja nemaju dodirnih tačaka.

- Kakve veze ima naš predlog sudu i to s kim naša vojska sarađuje?! Inače, na primedbe nekih da mi obnovom saradnje sa Rusima iritiramo NATO i SAD koji prave vojsku na Kosovu, mogu da odgovorim da je za nas iritirajuće što oni prave vojsku u južnoj srpskoj pokrajini. I šta sad?! - zaključuje Timotić.

Zapad ne može da se ljuti

Predsednik Foruma za bezbednost i demokratiju general Ninoslav Krstić tvrdi da je Srbija imala samo štete što je uopšte prekidala saradnju sa Rusijom, a da „nikakve koristi nismo imali od vernosti Americi i NATO-u".

- U političkom smislu, ta saradnja ne može da ugrozi našu saradnju sa NATO-om. Pa, SAD i Rusija sarađuju u Partnerstvu za mir, čiji smo i mi članovi. Inače, imamo samo rusku tehniku, tako da će sad rezervni delovi, remont aviona i naoružanja biti vrlo povoljni. I Zapad zbog toga ne može da se ljuti - savetuje Krstić.
 
Pozivamo ruske firme da se prijave na tender za nabavku naoružanja... General Ponoš



".

Pa ok je da i rusima damo malo love, ali ne za džabe.
Ako nisi primetio, u pitanjuje tender.
Najbolja ponuda.
Rusi baš i ne vole tendere, ako imaš dobro pamćenje.

Inače na tender može da se prijavi SVAKO ko ispunjava uslove, tako da ne vidim razlog za naslov koji si dao temi.
Jel Rusima nekad neko zabranio da se javljaju na tendere?
 
Pa ok je da i rusima damo malo love, ali ne za džabe.
Ako nisi primetio, u pitanjuje tender.
Najbolja ponuda.
Rusi baš i ne vole tendere, ako imaš dobro pamćenje.

Inače na tender može da se prijavi SVAKO ko ispunjava uslove, tako da ne vidim razlog za naslov koji si dao temi.
Jel Rusima nekad neko zabranio da se javljaju na tendere?


Ruski bizMisMeni - kriminalci, su alergicni na tendere.........nigde se nikada nisu ni pojavili na iste........narocito u srbiji..........:think:

Tender se kosi sa ruskim shvatanjem trzisne ekonomije,koje podrazumeva lomljenje ruku i nogu rivalima za posao, u slucaju poslova do 20 $ vrednosti.........za sve preko 20$ , sledi mnogo ozbiljnija konsekvenca za suludo hrabrog ponudjaca............
 
[/SIZE][/B]

Ruski bizMisMeni - kriminalci, su alergicni na tendere.........nigde se nikada nisu ni pojavili na iste........narocito u srbiji..........:think:

Tender se kosi sa ruskim shvatanjem trzisne ekonomije,koje podrazumeva lomljenje ruku i nogu rivalima za posao, u slucaju poslova do 20 $ vrednosti.........za sve preko 20$ , sledi mnogo ozbiljnija konsekvenca za suludo hrabrog ponudjaca............

Ispravka...
Demokratska vlast je alergična na tendere (FIAT) a Ruski mafijaši obilato podmićuju:)
 
Acika-bracika je zamislio da se sad srbija okreće rusiji:lol:

a ako se ne okrenemo nema goriva ?
meni to ne izgleda strasno :arrow:
biker_girls.jpg

(ne vidim okretanje bilo kome ako je u pitanju kupovina, samo cekam da vidim sta ce reci kada ruje chak ne pristanu ni da nam prodaju opremu. a desice se ako im ne odgovara cena. hebes braDstvo)
 
@Aleksandar3

Ako ti misliš da sam ja idiot, biće da je to samo tvoj problem. To što ti dozvoljavam da se tako ponašaš s naslovima tema, je samo zbog toga što do sada nisam nikada videla da si napisao neku prostotu i zato što mislim da si vaspitan, a da ti se sada, nažalost, dešava nešto čudno, ali nije moje da to istražujem.

Naslov teme će ostati ovakav kakav je sada, a ti ubuduće pokušaj da budeš onakav kakav si bio.
 
@Aleksandar3

Ako ti misliš da sam ja idiot, biće da je to samo tvoj problem. To što ti dozvoljavam da se tako ponašaš s naslovima tema, je samo zbog toga što do sada nisam nikada videla da si napisao neku prostotu i zato što mislim da si vaspitan, a da ti se sada, nažalost, dešava nešto čudno, ali nije moje da to istražujem.

Naslov teme će ostati ovakav kakav je sada, a ti ubuduće pokušaj da budeš onakav kakav si bio.
Hihihihiii...
izvini, malo sam te zezzao, ali bez zle namere:)
 
Pa ok je da i rusima damo malo love, ali ne za džabe.
Ako nisi primetio, u pitanjuje tender.
Najbolja ponuda.
Rusi baš i ne vole tendere, ako imaš dobro pamćenje.

Inače na tender može da se prijavi SVAKO ko ispunjava uslove, tako da ne vidim razlog za naslov koji si dao temi.
Jel Rusima nekad neko zabranio da se javljaju na tendere?

Da li uopšte postoji veće budale i onoga ko veruje u tender za kupovinu naoružanja !!!

Pa tu se ne naručuju metle, kante i kašičice za aerodrom nego naoružanje i vojna oprema za vojsku.
Kad pročitah ovo tender za vojnu opremu umalo se nisam nasmejao do suza.

Zna li ko uopšte od vas eksperata kako se kupuje vojna oprema?

Ajde gospodo, vreme je za malo mlekca i u krevetac.... i ne zamarajte se više tipkajući o nečemu o čemu pojma namate.

I pazi ovaj biser "Ponoš raspisuje tender" , pa ovaj čovek je totalno odlepio i počeo da se ponaša ne kao general neko kao kuvarica.
Ili Ponoš, ili onaj ko mu trpa ovakve apsurde u usta.
 
Poslednja izmena:

Back
Top