Pitanja, saveti... hm razumevanje???

Ko te j***:
Slusaj me dobro:NI JA NE MOGU DA VOLIM!!!!Ovo ti kazem,cisto da te malo utesim,jer ljubav ne postoji,samo fizicka privlacnost!!! :twisted: :shock:

Ko kaze da ljubav ne postoji? Postoji i te kako, bez ljubavi ovaj svet bi bio potpuno surov i prazan...Na neki nacin , ta ista ljubav za koju kazes da ne postoji nas je odrzala i odrzavace nas jos dugo...Mozes da volis i da pruzis ljubav, samo je potrebno da nadjes osobu koja ce znati da je ceni :)
 
Aaaaaaaaaa ljudi smor vishe sa ovom ... Nezelim da je povredim valjda me voli :? Shta da radim ja nemogu da volim josh nekog samo mi je stalo da zezanja i provoda. Mada nekada mi je i lepo sa njom a nekada nije ... neznma shta da radim i varam je i sve joj radim :oops: ali se uvek njoj vratim [Shta vi misli te dali ona meni neshto znachi ili je to samo privlachnost ili ipak ja osecham neshto prema njoj ?
 
Ti si nisi zaljubljen to je cinjenica.

Svrljas, istrazujes, zabavljas se, a onda da ne bi u pauzi bio sam - vratis se njoj. Ona ti hrani ego za nove avanture, ona ti daje samopouzdanje za one druge.

Otarasi se svoje sujete, nemoj da ti zaljubljenost kao filozofska odrednica bude fikcija. Opusti se. Svuda si se razapeo, a nigde nisi. Oslobodi se svih tih veza i nov, ociscen kreni dalje - i doci ce i ljubav.
 
Ma cuti bre, moj je problem kako da mi se uopste neka svidi ( a definitivno nisam gay )

Malo sam iskompleksiran izgleda. Vidim neku zensku SUPER JE, pricam sa njom SUPER JE a onda je vidim kako pusi i ODVRATNA JE ili sutra nosi reperske pantalone, ili ima stomak.

PA STO BAS JA :?:
 
Ja mislim da na sve to treba gledati malo drugacije! Nemam pojma!
Ja imam slicnu frku... Recimo da sam suvise dugo voljela istu osobu i da sam bila ubjedjena da to nece tako lako prestati, a zavrsilo se tek tako... Mislim da ipak treba malo strpiti, jer valjda je ono ok "...ljubav udari cesto tamo gdje ne treba...", a to sti povrjedjujes druge... Ne znam, mozda je bolje da se na neko vrijeme okanis i drugih! P.S.Al' sam opsirna! K'o andric!
 
Vec neko vreme mi se ovo vrzma po glavi...

Samo jednom u zivotu sam ja bila ta koja je ostavila, i to sa 15 godina decka od 20, zbog prostorne udaljenosti i saznanja da se osoba iz grada i osoba sa sela u tim godinama veoma tesko mogu uklopiti i normalno funkcionisati. S obzirom da sam ja bila mlada i neupucena u to sta je ljubav vec je naravno to bila zaljubljenost, a on me voleo, za mene je proslo glatko a on neko duze vreme nije mogao da dodje sebi, zvao me svaki cas, molio itd za sta sam ja smatrala da je cisto "smaranje". Naravno prestao je posle nekog vremena.
Iz sadasnjeg ugla imam potpuno drugaciju sliku o toj situaciji i cesto se zapitam sta je sa tim deckom, koliko mora da sam ga povredila. Kontakt naravno vise nemamo.

Zbog toga i jos nekih drugih situacija u zivotu me zanima kako vi koji ostavljate razmisljate o ostavljenom partneru. Ovde prvenstveno mislim na izlazak iz duze veze koju ste prekinuli ne samo zbog nedostatka ljubavi, prevare partnera, vec zbog toga sto ste se zaljubili/zavoleli nekog drugog dok ste jos bili u vezi? Ne mora da znaci da ste prekinuli jer ste prevarili partnera, vec jednostavno pozeleli ste nesto sa nekim drugim. Nista cudno, nista za osudu. Samo me ineteresuje... Da li se uopste setite prethodnog partnera dok ste s tim drugim, da li se zapitate sta je s njim, koliko pati, da li vam ponekad nedostaje ili jednostavno pamtite samo lepo i ne opterecujete se razmisljanjim o njemu/njoj i grizom savesti?
 
Ja bih rado odgovorio na ovo pitanje ali nikada nisam nikoga ostavio.
A mislim da je onima koji nekoga ostave, mnogo teze kasnije, nego li onima koji su ostavljeni. Ovo verovatno vazi za ozbiljne i duge veze.
Mozda gresim ali mislim da sam u pravu.

(a cesto se i sam pitam, bez obzira sto nisam nikada nikoga ostavio, sta li rade bivse ljubavi)
 
U pitanju je cuvena razlika izmedju ljubavi i zaljubljenosti..takodje iz ove perspektive mislim da je iskljucivo za nas same bitno da sto pre spoznamo tu razliku.

Ne razumem sta si hteo/la da kazes? Tj razumem ali ne razumem kakve to veze ima sa onim sto si citirala?

A mislim da je onima koji nekoga ostave, mnogo teze kasnije, nego li onima koji su ostavljeni

Zasto? Mislis da se kad tad pokaju ili nesto drugo?
 
Zasto? Mislis da se kad tad pokaju ili nesto drugo?

Zavisi kako kod koga. Od coveka do coveka. Od mnogih ljudi sam cuo da im se bivse ljubavi javljaju, cak i posle nekoliko godina. Imam primer jednog prijatelja (kolege) dosta starijeg od mene koji je bas to doziveo, da mu se tri najvece ljubavi njegovog zivota, posle mnogo godina, jave i kazu nesto bas o tome, mozda drugim recima ali je kod njih bilo pokajanje.
Opet, verovatno to vazi za ljubavi koje su duge, jake i snazne. Za ozbiljne i duge veze.
Neko se nikada ne pokaje ali se seti svojih ljubavi. Ne moze mi niko reci da to nije tako jer jeste.
Neko se seti ali nece nikome to da prizna, pa ni samom sebi.
Neko se seti pa resi i da se javi bivsoj ljubavi i pokaje se.
Neko opet...seti se, javi i zeli da vidi bivsu ljubav.
Ali 100 ljudi - 100 cudi. Tako je i u ljubavi.
 

Back
Top