Puno ime i prezime, avatar može

haklberi

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
190
Šta mislite da li bi naša komunikacija bila ista i da smo potpisani punim imenom i prezimenom, mjestom stanovanja i sl.
Ako ne bi kakva bi bila.
Zbog čega čovjek ima potrebu da se ovako sakrije čak i na ovom, trebao bi biti najotvoreniji (iskreniji) forum, filozofija?
Ovo je vjerovatno ovako od nastanka interneta, pa do kada?
:think:
 
Čovek se ponaša slobodnije kada je maskiran.Da li možeš sebe da zamisliš s punim imenom i prezimenom kako govoriš sve što si do sad napisao? Sumnjam, jer ti si dao svoj identitet. U životu se svima predstavljamo kao ono što jesmo. Za sve je tu naše ime i prezime, ali jedino na netu ne moramo da budemo ono što jesmo u stvarnom svetu. Jedino nam on ne postavlja granice.
 
da se potpisoojem poonim imenom i prezimenom....tražio bih pare za ono šo pišem......jer onda...misim da bih možda bio ozbiljniji........al ondak ne bih mogo da dolazim na foroom....koji je neozbiljno mesto.....misim, nikake tu draži ne bi bilo.....nema zabave...
 
Šta mislite da li bi naša komunikacija bila ista i da smo potpisani punim imenom i prezimenom, mjestom stanovanja i sl.
Ako ne bi kakva bi bila.
Zbog čega čovjek ima potrebu da se ovako sakrije čak i na ovom, trebao bi biti najotvoreniji (iskreniji) forum, filozofija?
Ovo je vjerovatno ovako od nastanka interneta, pa do kada?
:think:

evo ja cu prvi.... jerotije pantic.... husinskih rudara 12.
 
chim se u'vatish u kolo...nisi vishe anoniman...ne razumem se u ove tehnologije, ali mi se chini da anonimnost ne postoji

nisam poznata, ni vazna lichnost, ni bilo ishta shta vredno pomena , chak i da se potpishem, moje ime je jedno od mnogih bezlichnih imena...i mogu da ga ostavim kod kuce

ali, verujem da bi se mnogo toga promenilo, jer je vazno ko pishe

isto tako postoje nick/ovi koji sadrze ime neke poznate lichnosti, pa prema tome ime i prezime nisu beznachajni

postoje i ljudi koji ce svoj autoritet i vaznost nositi sa sobom svuda, pa ako ga drugi na potvrde, onda ce se posluziti minulim radom da ga daju do znanja i to je ok...verujem da je udobno nositi neko ime i prezime...i da minuli rad treba da se poshtuje
...neki ne moraju nishta da se potrude, vec su vazni svojim postojanjem
...a neki briljiraju u svakom imenu, nicku itd...

e, sad iz gledishta sitne plesni, chini mi se da bih iz mog ugla uvek i zauvek zadrzala nivo sitne plesni...jer bi se umorila od svoje uloge, kakva god da je, dosadi biti bilo ko, pa valjda ima i ljudi koji zele malo da se odmore od samih sebe i puste mashti na volju da budu neshto drugo

isto tako postoje pecaroshi koji ce do sutra da razglabaju da li je stid, sram, kompleks ludilo...chak iako je obichna mashta u pitanju...ali izgleda da i taj centar moze da atrofira

zato ovo i jeste virtuelni zivot...shto se odbacuje sve ostalo, ostaje trag na papiru...sitne laze i prevare...secam se jedne zene na plazi, sunce pichi a na njoj zlatne ogrlice, prstenje , pa bojim se utopice se...verujem da je to stil zivota da bi medju nama bila drugachija chak i na plazi, jer mozda sumnja da svi mogu da procene koliko para stoji njen kupaci kostim, pa da nam bude lakshe..jeste preshla 40, ali je atraktivna u odnosu na dekintiranu piletinu na peshkirima oko nje...pitam se kako bi nastupila da se nadje na forumu

isto tako ko nema shta da izgubi, kao ja, onda ce reci bash je lepo shto su svi anonimni, pa ja mogu da pricham naglas , pa josh neko i da me prochita..hvala ti Boze, hvala ti Boze, hvala ti Boze na internetu, sad mogu da ponekad budem i vazna, a ne samo neprimetno g ove planete...jao kako sam sretna, sretna, sretna :D


i bash je zanimljiva tema...npr. napichish ovde na nechiju zenu, vaznu, a ne znash da je ona vazna u rl, a onda ti ona u rl, ne'ebe se keve, na podle i pokvarene nachine, jer si uvredila njenu vaznu lichnost...a svi znamo kakve su zene u RL, pa ne znam da li su ovde drugachije :D
hehe, pa mozda je bolje da se potpishemo svi...
 
Poslednja izmena:
Šta mislite da li bi naša komunikacija bila ista i da smo potpisani punim imenom i prezimenom, mjestom stanovanja i sl.
Ako ne bi kakva bi bila.
Zbog čega čovjek ima potrebu da se ovako sakrije čak i na ovom, trebao bi biti najotvoreniji (iskreniji) forum, filozofija?
Ovo je vjerovatno ovako od nastanka interneta, pa do kada?
:think:

Pored činjenice da tvoji lični podaci vise non stop na opštedostupnom elektronskom mediju i da mogu biti automatski (mašinski) zloupotrebljavani, ostaje problem sagovornika koji bi rado dopunili argumente pesnicama.
Uostalom, apsolutna anonimnost ni ne postoji. Uvek se može pristupiti računaru sa kojeg neko komunicira.

A kakva bi bila komunikacija? Ljudi bi se ponašali kao u RL. Neko bi bio kulturan i obziran prema sagovornicima, neko drugi bi zveckao šibicama kad god mu nešto zasmeta.
 
auuuuuuuuuuuuuuu...kuku... :eek: pa ako su oni iz senke, onda kod administrattrtrora, kako se kaze...(jezik mi se saplice od straha ) nema ni struje...mrak...brrrr...idem da se plashim ...........brrr...

men%20in%20black%20SPLASH.jpg
 
Svi koji me znaju, znaju da ja insistiram na transparentnosti, tako da se zna i moje ime i prezime, a i slika u avatru i na profilu je moja. Posto sam nepravedno banovana promenila sam moje pravo ime u ovo, ali moji pravi drugari prpoznaju moj stil i pozitivnu energiju. Samo,... krijem godine, jer dama se ne pita za godine, cak iako ima manje od 25 i vise od 6, koliko ja imam.

Ime: Liza
Prezime: Dennis
Nacionalnost: SRPKINJA
Religija: Pravoslvna
Mesto stanovanja: Beverly Hills, Ca. Beograd, SRB, London, UK,...
Boja kose: plava:cool:
 
Čovek se ponaša slobodnije kada je maskiran.Da li možeš sebe da zamisliš s punim imenom i prezimenom kako govoriš sve što si do sad napisao? Sumnjam, jer ti si dao svoj identitet. U životu se svima predstavljamo kao ono što jesmo. Za sve je tu naše ime i prezime, ali jedino na netu ne moramo da budemo ono što jesmo u stvarnom svetu. Jedino nam on ne postavlja granice.

E j,bt,e, zašto ne bih mogao sebe zamisliti sa punim imenom i tsl. Ja sam toliko otvoreno pisao i toliko podataka o sebi ostavio u svojim postovima da bi mnogi nikšićani odmah znali o kome je riječ ili znali da je o meni riječ. Koliko sam samo pisao protiv države koju ne priznajem, koliko o milu i milićima koje takođe ne priznajem, tako da jedino vi u Srbiji teško možete znati moje ime. A i da vam kažem to vam ništa ne bi značilo, jedan od hiljada.
Pa čuo sam mnoge razloge, zanimljivo. Bio sam naivan. Uglavnom se sve svodi na to e sad mogu da lažem, pljujem, predstavljam se drugim u svijetlim bojama od onoga što sam i to mi pričinjava zadovoljstvo, itd itsl.
Majku mu što bi ovo izgledalo zanimljivo kad bi tajnost bila 100% zagarantovana. Tek bi onda bilo tarapane, ovako se ipak mnogi pribojavaju.
Pa dobro, neko vako neko ni primako.
 
Кад читам међусобне расправе неких форумаша, помислим како је добро да су анонимни, ко зна ко би коме дошао у госте да лепо, физички заврши започету дискусију...

Но, оставимо то поповима и ватерполистима.

За себе мислим да би ме по постовима препознао ко год ме зна у приватном животу, тако да немам осећај да сам ,,заштићена'' тиме што сам анонимна.

Не бих имала проблем да се потпишем правим именом и презименом, али је ово слађе.
Као кад добијеш цвеће и никад не сазнаш ко ти га је послао...
 

Back
Top