Iskustva sa bankama u Srbiji
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 51

Tema: Iskustva sa bankama u Srbiji

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Podrazumevano Iskustva sa bankama u Srbiji

Ovde bi bilo dobro da svi napišete koje banke vam se (ne) sviđaju i razlog zašto vam se (ne) sviđa tj. šta vam se (ne) sviđa kod njih!

Pa pošto sam ja postavio temu red je i da ja i započnem:

Vojvođanska Banka

Razlog: Imaju mnogo klijenata a loš sistem. Transakcije im kasne i po više dana .Kada su isplate penzija filijale su im zakrčene sa malo šaltera i redovi su im veliki , ponekada u tim redovima stoji i po hiljadu ljudi a obični korisnici ni ne mogu da dođu do svojih para . Ovde u Kikindi Bankomati im treći put zaredom nerade kada su isplate penzija a kada se sve to iskombinuje sa subotom kada rade do 13 časova ........ mislim.......
    Definitivno su spremni da ponesu Epitet : "Nagora Banka u Srbiji"
    Poslednji put ažurirao/la S_K_V_O : 25.12.2009. u 21:12 Razlog: prilagođavanje uvodnog posta temi nastaloj spajanjem srodnih

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Podrazumevano Re: Najgore banke u Srbiji

Ja sam njih odje*o kad sam usao jednom da menjam 50E ...samo broj cipela sto mi nisu uzeli i fotkopiju vozacke dozvole .rekoh "nema problema evo sad se vracam" i odoh do najblize menjacnice( gde ne pitaju nista).

Aktivan član Jovanca Micic (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: Najgore banke u Srbiji

MERIDIJAN BANKA. ne kažu ti niejdnu nepovoljnu stranu oko održavamja računa i sl. pa me još i ne obaveste dve godine o minusu, a zakonski se lepo pokriju tako da im ništa ne možeš. Imaju malo ekonomista, čak i veterinari rade u filijalama po manjim mestima. Moj prijatelj otišao da podigne ušteđevinu posle one nedelje štednje oni nisu imali da mu daju njegov novac, kao trebao je da im najavi da želi da uzme svoje.

Primećen član Montezuma (avatar)
    Učlanjen
    08.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Iskustva sa bankama!

Preko koje banke primate platu...i kakva su vasa iskustva...
    Treba uskoro da pocnem da radim, a ne znam u koju banku da idem...
    hvala

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Iskustva sa bankama!

Samo kesh....banke su za decu.

Aktivan član
    Učlanjen
    23.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio Montezuma Pogledaj poruku
    hvala
    Toplo preporučujem KBC (nekadašnja Alco), Hypo i Komercijalnu. Ljubazni, sve možeš netom da proveriš, efikasni, pouzdani... doduše to je moje iskustvo.

Početnik
    Učlanjen
    11.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

hvala
    Erste bankom nisam zadovoljna,nisu profesionalni i imala sam dosta problema,ili je to samo slucaj u ovoj ekspozituri gde sam bila.Sada sam u rajfajzen,i prezadovoljna sam,korektni su,vrlo profesionalno rade svoj posao

Obećava
    Učlanjen
    06.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Aik banku

Buduća legenda Mr No (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    620

Комерцијалну, ако баш мора да се бира и не постоји најбоља

Početnik jiu-jitsu (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja imam odlična poslovna iskustva sa Komercijalnom, a kartice i te stvari su mi najbolje išle preko Intese

Primećen član Moreplovka,pa sta? (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2008.
    Pol
    ženski
    Moj PR je Iron Lord, za sve sto vam nije jasno,obratite se njemu
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    53

Hipo alpe adria...

Početnik knjigovodja (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

hypo-alpe-adria
    I have super powers, but I just don't wanna show you!!!!!!

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Meridian ! primer od danas: Dobar dan- Doba rdan! Imate karticu da preuzmete. Ali ja vec imam kartice dve? Ovo je dina i bla bla bla ...Ali meni to netreba ,to je novi pin sta ce mi to kad mogu isto i sa ovim koje imam. E onda morate da platite 400din za troskove stampe kartice! No coment!

Veoma poznat gazela (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    144

"Meridijan banka" je najgora banka. Do pre dva meseca sam primala platu preko njih, a imam i njihovu kreditnu karticu.
    Sa njihovog racuna svakog meseca nestajalo mi je oko 3.500 dinara ili 2.000 dinara. Kada pitam u cemu je stvar, oni kazu "mora da je neka kamata", ali ne znaju sta je..
    Izvestaje o stanju na racunu ne salju redovno, nego jednom u dva meseca, a ista je istuacija i sa kreditnom karticom.
    Redovi su im ogromni, kao u stara vremena u postama i skoro uvek radi samo jedan salter. Sluzbenice su spore, neprofesionalne i nekulturne. Malo telefoniraju, malo obavljaju uplate - isplate.
    Zbog toga sam presla u "Rajfajzen banku" i veoma sam zadovoljna. Ja sam, inace, vec imala i dve kreditne kartice "Rajfajzen banke". Kod njih tacno znam koliko mi je skinuto, za sta je skinuto sa racuna, a cim se skine sa racuna ili dodje do priliva novca na racun, dobijem SMS poruku o tome.
    Nema redova, cim je na jednom salteru vise od dvoje ljudi u "Rajfajzen banci" otvaraju treci salter. Sluzbenici su kulturni, brzo rade i vrlo su ljubazni. Tako da me uopste ne cudi sto ova banka najbolje posluje.
    Boj ne bije ljuto oruzje, vec boj bije srce u junaka!:@

Početnik
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Reputaciona moć
    0

cacanska banka, veruj te mi stvarno je extra

Zainteresovan član Mirko BGD (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

trenutno sam u Erste banci i super sam zadovoljan. Ljubazni, profesionalni, usluzni, nema kamate prilikom podizanja novca na bankomati Erste banki u inostranstvu a ima ih svuda

pre toga sam bio u Raiffeiesen banci, i oni su maximalno korektni ali su mi neke stvari smetale...

Zainteresovan član bigbear23 (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio Jary Pogledaj poruku
    Meridian ! primer od danas: Dobar dan- Doba rdan! Imate karticu da preuzmete. Ali ja vec imam kartice dve? Ovo je dina i bla bla bla ...Ali meni to netreba ,to je novi pin sta ce mi to kad mogu isto i sa ovim koje imam. E onda morate da platite 400din za troskove stampe kartice! No coment!
    Citat Original postavio gazela Pogledaj poruku
    "Meridijan banka" je najgora banka. Do pre dva meseca sam primala platu preko njih, a imam i njihovu kreditnu karticu.
    Sa njihovog racuna svakog meseca nestajalo mi je oko 3.500 dinara ili 2.000 dinara. Kada pitam u cemu je stvar, oni kazu "mora da je neka kamata", ali ne znaju sta je..
    Izvestaje o stanju na racunu ne salju redovno, nego jednom u dva meseca, a ista je istuacija i sa kreditnom karticom.
    Redovi su im ogromni, kao u stara vremena u postama i skoro uvek radi samo jedan salter. Sluzbenice su spore, neprofesionalne i nekulturne. Malo telefoniraju, malo obavljaju uplate - isplate.
    Zbog toga sam presla u "Rajfajzen banku" i veoma sam zadovoljna. Ja sam, inace, vec imala i dve kreditne kartice "Rajfajzen banke". Kod njih tacno znam koliko mi je skinuto, za sta je skinuto sa racuna, a cim se skine sa racuna ili dodje do priliva novca na racun, dobijem SMS poruku o tome.
    Nema redova, cim je na jednom salteru vise od dvoje ljudi u "Rajfajzen banci" otvaraju treci salter. Sluzbenici su kulturni, brzo rade i vrlo su ljubazni. Tako da me uopste ne cudi sto ova banka najbolje posluje.
    U potpunosti se slažem sa konstatacijom oko Meridian banke, stvarno su loši a moje iskustvo sa njima je neponovljivo loše. Isto nikada nisam znao koliko mi ''skidaju'' sa računa, na svaki način su gledali da ućare neki dinar više (i to ne samo neki) a prilikom refinansiranja kredita iz Meridian banke preko druge banke, potrudili su se da mi skinu kožu sa leđa, odrali su me! Meridian banka - užas, nikad više!

Sada sam u Alfa banci, tu barem znam kolike su mi rate za taj refinansirajući kredit, ali recimo platnu karticu čekam više od tri meseca a za prethodnu koju sam imao godinu dana nikada nisam dobio PIN. Katastrofa, srednji vek

Zainteresovan član Mirko BGD (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

cuo sam da je Volksbanka dosta dobra, na zalost da bi dobili debitne kartice morate da imate redovna mesecna primanja sto meni nije odgovaralo... keva ima racun u Vojvodjanskoj i super je zadovoljna... znam neke ljude koji imaju racun u Intesi i isto su usper zadovoljni

Početnik
    Učlanjen
    18.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Slazem se sa prethodnim postovima. Meridian banka- blagi uzas. Sada imam racun u HYPO banci.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

hvala
    Ja imam jedino lepo mišljenje o banci "Poštanska štedionica". Sada su na više mesta postavili svoje automate, još nisam provalio koliki im je limit i naravno besplatna je usluga za svoje klijentea a uz to su povoljniji kod održavanja računa. Imaju neke stvari u kojima zaostaju za drugim bankama ali ne smeta.
    Poslednji put ažurirao/la Bees : 29.11.2009. u 22:00

Početnik
    Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio cristl Pogledaj poruku
    Erste bankom nisam zadovoljna,nisu profesionalni i imala sam dosta problema,ili je to samo slucaj u ovoj ekspozituri gde sam bila.Sada sam u rajfajzen,i prezadovoljna sam,korektni su,vrlo profesionalno rade svoj posao
    isti slucaj, Rajfajzen bankom sam zasada zadovoljna

Veoma poznat
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    381

Komercijalna banka....Em je trenutno najveca nasa banka, em su izuzetno ljubazni, i sve mozes da proveris preko net-a, bez da posebno placas tu uslugu.

Zainteresovan član ladowina (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Vidim zgodne tete u INTEZI samo kad podizem platu. Nemam zamerki.

Aktivan član milsu (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    118

Banca Intesa je sasvim u redu što se mene tiče.

Pre par godina imao sam loša iskustva sa Raiffeisen Bank. Svaki put kad dođem čekam bar pola sata do sat, iako je samo par ljudi ispred mene. Kada sam ugasio tekući račun, posle mesec dana pošalju mi SMS da sam u minusu. Onda odem lično, i posle nekih sat vremena čekanja, kada sam došao na red, i rekao u čemu je problem, trebalo im je još sat vremena da provere da li sam stvarno ugasio račun. Onda mi se izvinili, kao: "Jeste, ipak ste u pravu." "Pa, hrkljuš, znam i sam da sam u pravu." Ali, mesec dana nakon toga, opet mi pošalju SMS da sam u minusu. Mislim se, "Nosite se u ... ali ja ne ulazim više kod vas." Kada sam pre toga imao neki transfer novca u Nemačku jer sam kupovao neke stvari, dva sata su obavljali transakciju, valjda dok provere u svim bezbednosnim službama i šta ga ja znam.

Sećam se da je harač za platu u Raiffeisen bio 150 din. mesečno, a u Intesi 100 din.
    Poslednji put ažurirao/la milsu : 30.11.2009. u 15:46 Razlog: harač

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio milsu Pogledaj poruku
    Sećam se da je harač za platu u Raiffeisen bio 150 din. mesečno, a u Intesi 100 din.
    Nije to harač na platu već mesečna cena održavanja računa, najskuplji su po ovom pitanju u Srbiji.
    Raiffeisen banka uzima mesečno 150 a Poštanska štedionica 95 dinara za održavanje tekućeg računa.
    Poslednji put ažurirao/la Bees : 01.12.2009. u 13:56

Slične teme

1. NBS nudi olakšice bankama
    Autor gost 23146 u forumu Politika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.04.2009., 23:54
  2. ISTINE i LAZI o BANKAMA U SRBIJI i NBS
    Autor kalama u forumu Finansije i računovodstvo
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 23.02.2008., 16:21
  3. ISTINA I LAZ O "BANKAMA U SRBIJI"
    Autor kalama u forumu Politika