Yashica

Celt

Zainteresovan član
Poruka
197
DakleM, imam yashicu electro 35, f=45mm, 1:1.7

...


sta mozete da mi kazete o mom aparatu ? Kako da ga poboljsam, ako je to uopste i moguce, ili bilo sta slicno ?

hvala !
 
Anonymous:

Hvala za linkove, ali... nisam mislio bas na takvu vrstu pomoci :) Ko moze da mi objasni sta da uradim sa mojim fotoaparatom da bih ga poboljsao... nekako ?

Muci me da nadjem bateriju koja sluzi za napajanje... necega... sto automatski meri kolicinu svetlosti. Rekli su mi da je pre vise godina prestala da se proizvodi i da nema pomoci...
 
Hmm nije mi jasno sta mislis pod time da ga poboljsas?????

Sto se baterije tice pa nisam siguran koliko je to za tebe upotrebljivo ali pogledaj prvi link koji sam ti dao pa onda klikni na "Get Battery Replacement for
PX32, TR164, HM-4N" ako mozes nekako da narucis od coveka dodatak mozda ako imas nekoga preko bare ili googlaj za necim slicnim.....
 
Anonymous:
Hmm nije mi jasno sta mislis pod time da ga poboljsas?????

pa otkud znam... neki drugi objektiv ili tako nesto... na mnogim slikama sam primetio los fokus. Ne znam da li je do mene, uvek se trudim da ga namestim kako valja, ali mnoge slike se blago mutne...


Sto se baterije tice pa nisam siguran koliko je to za tebe upotrebljivo ali pogledaj prvi link koji sam ti dao pa onda klikni na "Get Battery Replacement for
PX32, TR164, HM-4N" ako mozes nekako da narucis od coveka dodatak mozda ako imas nekoga preko bare ili googlaj za necim slicnim.....

ma... meni treba nesto u srbiji, po mogucnosti :)
 
Uff probaj da malo prosetas po foto berzam ili vidi na www.halooglasi.co.yu da nadjes nekog ko servisira aparate, mozda bi mogao da ti pomogne.... mada kako stvari stoje sa cenama mozda da probas nekome da ga uvalis i kupis neki polovni mehanicki SLR ima ih smesno jeftinih, narocito ruski Zeniti a kad na isti "zasharafis" neki Carl Zeiss Jena objektiv da te vidi majka :wink:
 
U pravu je ovaj gost pre mene. Ne znam kako stojis sa parama ali na foto berzi imas stare refleksne Pentakse i Minolte za po 70eur sve sa objektivom. Za 150eur mozes cak uzeti i nekog Canona sve sa TTL svetlomerom i normalnim objektivom. Ako zelis da se bavis fotografijom, to ti je najpovoljnije.
 
Anonymous:
Uff probaj da malo prosetas po foto berzam ili vidi na www.halooglasi.co.yu da nadjes nekog ko servisira aparate, mozda bi mogao da ti pomogne.... mada kako stvari stoje sa cenama mozda da probas nekome da ga uvalis i kupis neki polovni mehanicki SLR ima ih smesno jeftinih, narocito ruski Zeniti a kad na isti "zasharafis" neki Carl Zeiss Jena objektiv da te vidi majka :wink:

Hmm.. da, ali prodaja ovog nikako ne dolazi u obzir. Ne znam da li si ikada slikao njime, ali on daje zacudjujuce odlicne fotografije !

Svejedno, koliko bi otprilike izasao Zenit sa Zeiss-om ?

A "lajka" ? :) Potseca me na magnum bratiju...
 
Tja pa izasao bi onoliko koliko se pogodis sa prodavcem, slobodno trziste :wink:
Zeniti su bedno jeftini (toliko da se ne isplati popravljati ih) e sad CZJ objektive nisam bas nesto jurio al treba pogledati malo na berzi.

Za lajke stvarno ne znam ali kakve su im inace cene brrrrrh
 
Anonymous:
Tja pa izasao bi onoliko koliko se pogodis sa prodavcem, slobodno trziste :wink:
Zeniti su bedno jeftini (toliko da se ne isplati popravljati ih) e sad CZJ objektive nisam bas nesto jurio al treba pogledati malo na berzi.

Za lajke stvarno ne znam ali kakve su im inace cene brrrrrh

Hoces da kazes da su skupe ? :)

Meni je tip u pro-foto rekao da je ova moja yashica "nema cenu". Ne znam da li je mislio na to da je isuvise jeftina za bilo sta ili... ??
 
Hmm licno sam video samo Lajku r3 na berzi ali nisam pitao za cenu, inace lajke su skupe pa usi otpadaju nadji negde cenu sa R9 ii M7 pa ces vidis sta je skupo.
 
Eh sad mi nesto pade na pamet :wink:
Zacudjujuce dobre fotografije mozes da snimas i sa Smenom 8 a i sa bilo kojm "idiotom" to nema veze sa aparatom vec sa "idiotom" koji pritiska dugme :wink:
 
ca
Anonymous:
Eh sad mi nesto pade na pamet :wink:
Zacudjujuce dobre fotografije mozes da snimas i sa Smenom 8 a i sa bilo kojm "idiotom" to nema veze sa aparatom vec sa "idiotom" koji pritiska dugme :wink:
Istina..ja pravim odlicne fotke i sa jeftinim MERCURY digitalcem :) Jashica je odlican aparat
 

Back
Top