Centar svemira

Filibus

Početnik
Poruka
32
Nije ni Sunce ni Zemlja itd.
već mi sami ! Kako ?
Stanite bilo gde (najbolje u večernjim satima pri vedrim nebom) i okrećite se oko sebe .
Sve tačke koje vidite (objekte , zvezde ,planete itd)
spojite sa sobom sa zamišljenim pravama)
Videćete da sve prave polaze od vas , što više objekata više prava tj. više dokaza da ste upravo vi centar univerzuma.
 
pa onda mozes i bilo koju zvezdu ili satelit spojiti zamisljenim pravama sa ostalim planetama pa ces utvrditi da bilo koja od njih moze biti centar svemira. mislim da nam to govori da nema necheg sto je centar, sto je najvaznije, vec da je sve vazno i da je sve posebno ....

:)
 
centar svemira je ljubav !
inace ljubav je najaca sila u prirodi :)
i sve sto potice potice iz centra i sve tezi ka centru
e sad posto je ljubav svuda oko nas znaci da centar svemira u stvari i ne postoji :wink:
mozda vektorski zbir , ma ne, ljubav se ne sabira :roll:
 
Ne, ne, ne, centar Svemira su naša dupeta. Vidite, kad prdnemo taj se vazduh rasprši na sve strane ravnomerno, ako ne duva vetar, i onda obrazuje oblak približno loptastog oblika koji zapravo aproksimira izgled Svemira oko nas, il barem Sunčev sistem.
E, sad, valja analizirati pojavu vetra, kao rušitelja opšte ravnoteže koja je prisutna svuda oko nas, u prirodi pa, samim tim, i u Svemiru.
Ali, to neki drugi put... Da vas držim u neizvesnosti. :roll:
 
Pametno zboriš sinko.
Svako izmeštanje centra svemira u neku drugu tačku će ti automatski dati u zadatak da se povinuješ zakonima i onda ti okrećeš oko njih...

Čekajući godoa, ili čekajući da oni koji nikako da se snadju da se ipak snadju, ili da se nesposobni osposobe, da se priglupi naoštre, da se neorganizovani organizuju , će samo potrošiti tvoje revolucije (perioda i okretanje oko nekog drugog tela, centra svemira)

Pravo znanje će ti dati stavljanje u tudju poziciju radi posmatranja sebe, jer ćeš onda imati i novi kvalitet , a to je kako ostalima koji se okreću izgleda tačka od koje kreću sve prave....

Komete uvek treba pustiti da šetaju sistemima, jer su nedovoljno velike da same formiraju sistem , a prevelike da bi rotirale na nekom pristojno malom rastojanju od neke skupine planeta... Tako su veličinom osudjene da lutaju same svemirom...

Ostalo ostavljam tebi , pored ostalog i da ocrtaš zvezdanu mapu svemira....kako ga ti vidiš....
 
Ti si centar svog subjektivnog univerzuma. A to sto ce pokusati staviti se u poziciju, imace opet svoje vidjenje tudje pozicije. Ne mora znaciti da ce biti tacno. Al valjda ima i od toga neke koristi, otkud znam. A mozda i nema. Sta ja znam zasto je to nastalo..
 
Empe, misliš o uticaju vetra?
Pa, vidiš, baš sam imala duboke misli o tome kako je vetar zapravo drugo ime za - prdež.
Misliš li da je to slučajno ili ima neke logike?
Da li je uragan zapravo jedan ogroman prdež? Ne bih se nimalo iznenadila tome, obzirom da znam kojim intenzitetom je moj brat sposoban da prdne. Zapravo, možda se radi o jednom kolektivnom prdežu jedne od najjačih lobi grupa Sveta (grupa za pritisak), pa kada pritisak pređe prag izdržljivosti - uragan je neminovan.
Jasno je da je grupa poreklom sa ovih prostora, jer - URAGAN OVDE NIKADA NE DUVA.
Drugo, naš najpoznatiji vetar - košava, jednostavno nema dovoljnu snagu da bi se okarakterisao kao jedan solidan prdež, time dolazimo do saznanja da grupa, koja je zadužena za eliminaciju Srbije kao centra Sveta, slabo konzumira pasulj, crni luk, susam i ostale mahunaste biljke.
Time bitno sužavamo krug osumnjičenih za destabilizaciju Svemira.
Ukoliko izrazite želju da saznate još od mojih teorija zavera Univerzuma, posetite sledeći sajt: www.prdez.com
 
dragonfromdarkness:
Lexo, kad imam priliku ja citam tvoje postove i imam veliko postovanje prema tvom intelektu i tvojoj licnosti koju mogu da nazrem citajuci sta pises. Izuzetno si mi draga i cak mogu da ti kazem da te na neki normalni ljudski nacin i volim (kao dete sto se voli). Siguran sam da velika vecina clanova foruma filozofija deli moje misljenje. Takodje sam siguran da ima ljudi kojima si draga i koji te vole i van ovog foruma. A ako to nisu one osobe koje bi ti zelela da budu, onda prihvati cinjenicu da nam je to svima zajednicko. Zaista imas BRITAK UM. Moj naklon i postovanje.
Skoro nisam procitala nesto ovako lepo o nekoj zeni/devojci pa Lexi razmisli...u ovom slucaju centar svemira mogao bi biti bidermajer!!!
 

Back
Top