Nišville

I mene interesuje. Zbog faksa nisam mogao da idem, a hteo sam Billy Cobham-a da cujem!! Kakva je to legenda!

ja mogu da se pohvalim da sam ga slusao i sad( bio sam na celom festivalu), a i pre 2 godine u beogradu. Znaci covek svira tako lagano... Kao da doruckuje, sa sve namestanjem naocara dok svira. Svirka je bila fenomenalna. :)
 
Ma kakvi, Nišville se održava tradicionalno u Svilajncu...
daafm2.gif


Elem, nikad bolja organizacija, doveli su stvarno velika imena, a kako čujem, organizatori su već počeli dogovore sa izvođačima za sledeću godinu, tako da se nadam da će ovaj festival ubuduće biti još veći, posećeniji a i bolje pokriven medijski.
 
Nišville ima jedan veliki problem a to je - sto se odrzava u Nišu. Naime, u cemu je stvar? Ima premalu podrsku vlade i nacionalnog budzeta. Npr, novosadski dzez festival, koji niskom nije ni do kolena, od pokrajinske Vlade Vojvodine, koja sama, kao autonomna pokrajina, nezavisno od republicke Vlade manipulise svojim budzetom, dobija 30 miliona dinara, dok Nišville, koje je deo Srbije pa samim tim donacije dobija direktno iz nacionalnog budzeta - ima samo 2 miliona. Uprkos tome, do sada je uspeo ko-zna-kako da se odrzi i izgradi reputaciju, ali polako zapada dugove...

Ista stvar se desava i sa Gitarijadom u Zajecaru. Ove godine je bila ubedljivo najslabija do sada, trajala je samo jedan dan a organizatori vec 2 godine nemaju sredstava da pobednickom demo bendu obezbede snimanje albuma, sto je glavna nagrada. Iako je to najstarija rok manifestacija na celom Balkanu, nikog nije briga sto se polako gasi nakon 42 godine iz prostog razloga zato sto se ne odrzava u Beogradu. Licno, vise bih voleo i da se ugasi nego da je presele u Beograd, a ne sumnjam da je to volja cele istocne i jugo-istocne Srbije, ako ne i sire...

Sto se tice Nišville-a, nisam bio posto ne volim dzez, ali sam gledao neke nastupe sa keja preko puta :P Ukoliko nekoga zanima, evo linka sa Balkanrock foruma gde mozete procitati izvestaje sa sve 4 veceri uz 250 slika ;) Takodje ste dobrodosli da se registrujete na forumu :)

Izvestaj
 
Poslednja izmena:

Back
Top