Wireless PROBLEM

gagirw

Početnik
Poruka
23
Posedujem D-Link DWL 520 karticu, 8m kabla i ruchno pravljenu dipol antenu.Od AP sam udaljen oko 300m. Deshavalo se par puta da imam download do 60 KB/s,ali to je bilo 2-3 puta za 2 meseca. Signal je 66dB, na speedtest-u mi pokazuje oko 500Kb/s downloada, PING je oko 50 skoro uvek. PROBLEM: KONSTANTNO DOLAZI DO PREKIDA DOLAZNIH I ODLAZNIH PAKETA. NEKADA NE MOGU NI JEDNU STRANICU DA OTVORIM. VEZA RETKO PUCA. Ja mislim da je problem u provajderu, ali zivim u selu tako da je to jedini provajder, a oni kazu da je problem kod mene. Kod komshija sa kupljenim antenama situacija je za nijansicu bolja, skoro da je nema. MOLIM VAS, AKO NEKO MOZE DA ME UPUTI SHTA DA RADIM. HVALA!!!
 
provajder vam shalje smece net

ko zna koliko pingova to preskochi i odakle dovlachi link tako da mozes pored ap da se zakachish dzab dzaba ni sam taj ap nema kvalitetan link

reshenje -

bezi sa sela..
 
Verujte da uskoro bezim, ali do tad?????????????????????????????

Do tad smaraj provajdera da ti daje bolji net. Ako ishta iole zna neka malo podesi prioritete garant ostali na toj mrezi smaraju sa torentima ili nekim drugim abuser potrosachima protokola tako da odlivaju iz inache prazne cashe

garant je na link mega dva zakachio 500 ljudi pa mozete da se lozite ko ce kad da spava a kad da troshi to shto placa

i garant placas taj net bar duplo od duplo boljeg ADSL

been there, done that, bought the tshirt...

elem ako on tamo ispodeshava bar pristojno tunelisanje konekcije i prioriteta mozda progledas ako nije bash potpuni pingout link inache ti nema spasa, prnje u prtljag i paljba NS, BG
 
vidim da je problem slican mom pa da ne otvaram novu temu samo cu se nadovezati. ja koristim WADSL, 768/192 i sa tim ostvarujem jako solidan download u prosjeku izmedju 80,90 nekad bude i preko 100. posljednja dva mjeseca ne desava se cesto da download premasi 80,83 kBps al dobro, download mi se dobar s obzirom na mi je paket 768/192 kbps, i nemam problema kod otvaranja stranica radi ok. problem je skype! kad hocu zvati nekog preko skype-a fiksni telefon, komunikaciju ne mogu uspostaviti, druga strana me ne cuje ili me cuje sa prekidima sto me nervira. to je vec zadnjih mjesec, dva. posljednjih 10 dana provjeravam ping. uzas...80, 170, 78, 330, 600, 80 , 896, 730... nekad vreme odziva bude vece i od 1500 i od 4000 ms, desi se i da izgubi koji paket. pingam yahoo. nije mi jasno kako mogu imati dobru konekciju i download sa tolikim pingom? siguran sam da mi skype ne radi bas zbog tog velikog pinga. zvao sam provajdera i naravno oni kazu da ne vjeruju da je do njih. mozda antena pravi problem?! da li postoji nesto da ometa signal od 5 GHz koji se koristi za WADSL?
 
da li ping treba ostati konstantan bez obzira da li se skida nesto sa interneta ili ne? kada pustim download, kod kuce ping ode pod oblake, a na poslu stalno isti 59. mozda na poslu ostaje isti zato sto imamo jak link a malo ga opteretim. moze li mi neko provjeriti na svom racunaru bio bih mu zahvalan?
 

Back
Top