KIC I SUND

Pa zar kroz Pink nismo polemisali o stanju duše koja je sujetna? Zar sujeta ne udaljava dušu od svesti o Bogu? :shock: :shock: :shock:
Evo! Ona ti svečano obećava da na TVOJOJ temi o Bogu i Duši više neće spomenuti kičericu ni u ludilu! :wink:
El važi?
 
nije_lako:
Pa zar kroz Pink nismo polemisali o stanju duše koja je sujetna? Zar sujeta ne udaljava dušu od svesti o Bogu? :shock: :shock: :shock:

DA,DA!

Evo! Ona ti svečano obećava da na TVOJOJ temi o Bogu i Duši više neće spomenuti kičericu ni u ludilu! :wink:
El važi?

VAZI!

Inace KIC I SUND su pojmovi moderne estetike,a estetika je oblast filozofije,cisto da ne bude pitanja da li je tema prikladna za forum!
 
goodday:
nije_lako:
goodday:
nishta shto radish te ne odvaja od "boga" ili chega god hoces
Ej...opet se promašujemo ovde...čitaj: tema je kič i šund.
Sad čekam Sizifa...ima tamo što šta pametno u porodičnoj biografiji na ovu temu... :wink:
Ožeži!
pa lepi moj ti si ga prvi pomenuo...kaj ne????
Slab ti je nešto period poluraspada...alo!LEPOTICE moja ... devojka je otvorila ovu temu revoltirana našom raspavom na temi o Bogu i duši...
To nije bio početak, to je bilo izvinjenje.
btw...jel ti to u poslednje vreme ne možeš da funkcionišeš bez mene?
:lol: :lol: :lol:
 
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Kic i Sund je trebao da bude na temi=
postoji li univerzalno lepo ili je to "samo" stvar

Jer se ustvari bave istim pitanjem......

A sam odgovor lezi u vama samima. Naucite da uzivate
u svojoj lepoti i da ujedno ne kaljajte tudju. Uzivajte u svemu u cemu mozete, ali ujedno i pazite
da svojim uzivanjem ne povredjujete druge.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Kada se kaze kic i sund, time se vredja neciji
ukus.....po cemu su kic i sund bezvredniji od necega
sto svet prihvata kao estetsku vrednost.

Samo subjektivna tacka gledista uma koje ima iskustvo
o skladu i harmoniji boja i oblika ili tonova. Onaj
ko nema iskustva i dalje uziva u oblicima i bojam
bez obzira na to sto oni nemaju javno priznatu
estetsku formu. Ako pokusavamo, zadrzati
objektivnost, moramo i postovati one koji ukusa
nemaju, ali i oni takodje uzivaju u svojim emocijama.
Mudrac pobedjuje razlike, on voli sve forme i nista
ne obezvredjuje.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
ooo:
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Kada se kaze kic i sund, time se vredja neciji
ukus.....po cemu su kic i sund bezvredniji od necega
sto svet prihvata kao estetsku vrednost.

Samo subjektivna tacka gledista uma koje ima iskustvo
o skladu i harmoniji boja i oblika ili tonova. Onaj
ko nema iskustva i dalje uziva u oblicima i bojam
bez obzira na to sto oni nemaju javno priznatu
estetsku formu. Ako pokusavamo, zadrzati
objektivnost, moramo i postovati one koji ukusa
nemaju, ali i oni takodje uzivaju u svojim emocijama.
Mudrac pobedjuje razlike, on voli sve forme i nista
ne obezvredjuje.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
e napokon neshto pametno :lol: :lol:
 
Sve pocinje tako sto promenis kanal...zatim hteo ne hteo polako suzavas krug prijatelja na 1 eventualno 2....onda prestanes da izlazis u grad jer tamo nema vise nicega za tebe...i na kraju planiras definitivni odlazak iz ovog jadnog BEOSELA banana republike u kojoj vlada samo zakon negativne selekcije.A zatim...
 
nevesela:
Sve pocinje tako sto promenis kanal...zatim hteo ne hteo polako suzavas krug prijatelja na 1 eventualno 2....onda prestanes da izlazis u grad jer tamo nema vise nicega za tebe...i na kraju planiras definitivni odlazak iz ovog jadnog BEOSELA banana republike u kojoj vlada samo zakon negativne selekcije.A zatim...
iskalirash negde....vidish kakvih sve idiota ima i vratish se u beoselo....bolje da me trpaju moji....zatim
 
Kada se kaze kic i sund, time se vredja neciji
ukus.....po cemu su kic i sund bezvredniji od necega
sto svet prihvata kao estetsku vrednost.


Kic i sund su samo estetski pojmovi,a to sto oni nekog vredjaju treba da se zapitaju zasto?Da li ste culi da i kic moze da bude umetnost?


objektivnost, moramo i postovati one koji ukusa
nemaju, ali i oni takodje uzivaju u svojim emocijama.
Mudrac pobedjuje razlike, on voli sve forme i nista
ne obezvredjuje.

Ljudi za koje se smatra da ukusa nemaju (nije to nista strasno)vezuju se iskljucivo za ono sto je prijatno,sto drazi njihova cula,ali ne i emocije !Njima se samo cini da su emocije!Npr. gledamo zenski akt...Djordjoneovu Veneru...covek koji nema ukusa ce akt posmatrati kao fizicki objekt,pa ako mu se ne svide proporcije Venere,reci ce da mu se slika ne dopada (ili obrnuto!)...A samo ogranicavanje njegovo ce ga spreciti da uoci odnose elemenata na slici,koji mozda mnogo vise govore...Zato tu nema nikakve estetske komunikacije...
Kada sam pokazivala odredjenim ljudima pojedine aktove,davali su komentare poput "pa i nema neke grudi...."???Ali jednostavno nije svima dato da razumeju umetnost!A naravno da nikog ne treba vredjati!Mudraci su divni ljudi,ali mislim da ih sama umetnost mnogo ne zanima!
 
>>>>>Kada se kaze kic i sund, time se vredja neciji
ukus.....po cemu su kic i sund bezvredniji od necega
sto svet prihvata kao estetsku vrednost.<<<<<


Kic i sund su samo estetski pojmovi,a to sto oni nekog vredjaju treba da se zapitaju zasto?Da li ste culi da i kic moze da bude umetnost?


>>>>objektivnost, moramo i postovati one koji ukusa
nemaju, ali i oni takodje uzivaju u svojim emocijama.
Mudrac pobedjuje razlike, on voli sve forme i nista
ne obezvredjuje.<<<<<<

Ljudi za koje se smatra da ukusa nemaju (nije to nista strasno)vezuju se iskljucivo za ono sto je prijatno,sto drazi njihova cula,ali ne i emocije !Njima se samo cini da su emocije!Npr. gledamo zenski akt...Djordjoneovu Veneru...covek koji nema ukusa ce akt posmatrati kao fizicki objekt,pa ako mu se ne svide proporcije Venere,reci ce da mu se slika ne dopada (ili obrnuto!)...A samo ogranicavanje njegovo ce ga spreciti da uoci odnose elemenata na slici,koji mozda mnogo vise govore...Zato tu nema nikakve estetske komunikacije...
Kada sam pokazivala odredjenim ljudima pojedine aktove,davali su komentare poput "pa i nema neke grudi...."???Ali jednostavno nije svima dato da razumeju umetnost!A naravno da nikog ne treba vredjati!Mudraci su divni ljudi,ali mislim da ih sama umetnost mnogo ne zanima! :roll:
 
goodday:
ooo:
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Kada se kaze kic i sund, time se vredja neciji
ukus.....po cemu su kic i sund bezvredniji od necega
sto svet prihvata kao estetsku vrednost.

Samo subjektivna tacka gledista uma koje ima iskustvo
o skladu i harmoniji boja i oblika ili tonova. Onaj
ko nema iskustva i dalje uziva u oblicima i bojam
bez obzira na to sto oni nemaju javno priznatu
estetsku formu. Ako pokusavamo, zadrzati
objektivnost, moramo i postovati one koji ukusa
nemaju, ali i oni takodje uzivaju u svojim emocijama.
Mudrac pobedjuje razlike, on voli sve forme i nista
ne obezvredjuje.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
e napokon neshto pametno :lol: :lol:

taj tvoj mudrac izgleda samo sedi i smeska se :lol:
 

Back
Top