Tattoo

Ne brinem ja za prek pogled, predrasude i pogrdne komentare generalno ( kad zivis u selu srodis se s tim da je dokonim ljudima tudj zivot jedini smisao zivota i oguglas na to), vec strahujem od toga da me poslodavac ne sjebe sutra zbog iste. A za inspiraciju, sta da ti kazem sem da imam jos 5 isplaniranih mimo rukava xD
 
Исто сам размишљао то у вези око послодавца, али сада мислим да ако ће он због тога да те сјебе боље ни да немаш посао код истог када тако површински и ретардирано размишља.
Има и оних којима је до професије, не до тога како човек изгледа.
 
Ma jeste, to je divno u teoriji, ali praksa zajebava kao po obicaju. Vrlo dobro znam da necu tako misliti kad dodje vreme da se bacim na trziste, ovde je premija naci posao, a ne zelim da ovim sebi uskacem u stomak. Ko zna sta ce i kako biti...
 
Ovo je kul za tetovažu al kontam da dosta ljudi nosi tako da nije previše unikatno. Mada, ebeš ga, ako budem želeo odradiću je :lol: U suprotnom, neki stih
Ali sve sa kintom, ako naleti
GonzoFist.png
 
Користим ову јединствену прилику да поставим питање мом еминентном колеги у вези ове проблематике:

Јел Сухои какво мишљење имаш о тетоважама? Имаш ли ти можда коју? :mrgreen:
 
Hvala na linku. :D Što se mene tiče, generalno jedini problem koji vidim u svemu tome jeste doba starosti. Koža se smežura, dlake posede, a tatu se iz kristalno jasne slike prevori u bućkuriš na koži. :lol: I onda mi deluje neukusno. Mada ovako mi je kul da vidim, naročito ako neko to s ukusom uradi. Ne volim kad se neko ceo išara, kad se pretvori u hodajuće skladište kožnih crteža. Sa druge strane, pirsinge ne mogu sa smislim. To mi je toliko odbojno i seljački da nije normalno... eventualno ako devojka ima pirs na pupku, ili jeziku - može erotski privlačno da bude, ali kad vidim one likove što buše obrve sa po pet mindjuša, osetim momentalnu odvratnost. :lol:
 
Hvala na linku. :D Što se mene tiče, generalno jedini problem koji vidim u svemu tome jeste doba starosti. Koža se smežura, dlake posede, a tatu se iz kristalno jasne slike prevori u bućkuriš na koži. :lol: I onda mi deluje neukusno. Mada ovako mi je kul da vidim, naročito ako neko to s ukusom uradi. Ne volim kad se neko ceo išara, kad se pretvori u hodajuće skladište kožnih crteža. Sa druge strane, pirsinge ne mogu sa smislim. To mi je toliko odbojno i seljački da nije normalno... eventualno ako devojka ima pirs na pupku, ili jeziku - može erotski privlačno da bude, ali kad vidim one likove što buše obrve sa po pet mindjuša, osetim momentalnu odvratnost. :lol:
Јел би волео да особа из супротног табора (у вези или браку) носи неадекватан жиг као што је тетоважа? :D
 
Poslednja izmena:
Јел би волео да особа из супротног табора носи неадекватан жиг као што је тетоважа? :D

Zašto smatraš to žigom? :) Ravnodušan sam. Doduše postoje one tetovaže koje se popularno zovu "tramp stamp", ali to je nešto drugo, je li :) A i izgleda neukusno, nula estetike. Mada bih i sa takvom osobom bio, samo sumnjam u dugoj vezi, jer opet sumnjam da bih bio u stanju da je pratim konzistentno, pod uslovom da takva tetovaža zaista oslikava promiskuitet na način na koji moderne kulturne reference vezane za "tramp stamp" to prikazuju. :lol: Naravno ovo sam napisao pod uslovom da su te predrasude uvek istinite, što je apsurd, ali neka. :lol:

Ali ovako (mimo tramp stamp stereotipije) nikakav problem ne bih imao, čak mi je i kul, jer pokazuje neku (makar blagu) sklonost ka avanturizmu, što je opet neki plus, bar meni. :)
 
Zašto smatraš to žigom? :) Ravnodušan sam. Doduše postoje one tetovaže koje se popularno zovu "tramp stamp", ali to je nešto drugo, je li :) A i izgleda neukusno, nula estetike. Mada bih i sa takvom osobom bio, samo sumnjam u dugoj vezi, jer opet sumnjam da bih bio u stanju da je pratim konzistentno, pod uslovom da takva tetovaža zaista oslikava promiskuitet na način na koji moderne kulturne reference vezane za "tramp stamp" to prikazuju. :lol: Naravno ovo sam napisao pod uslovom da su te predrasude uvek istinite, što je apsurd, ali neka. :lol:

Ali ovako (mimo tramp stamp stereotipije) nikakav problem ne bih imao, čak mi je i kul, jer pokazuje neku (makar blagu) sklonost ka avanturizmu, što je opet neki plus, bar meni. :)
Зато што тетоважа и јесте жиг.

Ма дај, немој ми рећи да те никако то не асоцира на знак којим се обележава стока,
да то није знак којим су обележавали нацисти неподобне у логорима,
немој ми рећи да све што представља било какву форму симбола која се утискује на кожу није жиг?

Тремп стемп је само један у низу тих специфичних облика где неко изражава одређену поруку.

Хоћеш да ми кажеш да то треба да буде нешто сасвим другачије од осталих начина (и места) на којима нека индивидуа изражава и каналише свој ментални склоп на кожу?

Као да не знаш какво је значење тетоважа имала кроз историју, овде морам да нагласим да устаљено мишљење о њеном значењу (поруци) није постојало само код неуких паора.
 
Poslednja izmena:
Зато што тетоважа и јесте жиг.

Stvar je u tome što se ovakav tip obeležavanja kože u slučaju tetovaže briše kroz ugao estetike koja je tu primenjena. Možda je više (estetizovano) obeležje, nego žig. Za mene žig ima više negativnu konotaciju, to je nešto što je prinudno utisnuto u kožu individue. Tetovaža je nešto drugo...

Тремп стемп је само један у низу тих специфичних облика где неко изражава одређену поруку.

Koju poruku po tebi izražava tramp stamp, Razrušitelju? :)

Хоћеш да ми кажеш да то треба да буде нешто сасвим другачије од осталих начина (и места) на којима нека индивидуа изражава и каналише свој ментални склоп на кожу?

Da, uglavnom. Mislim da sam objasnio svoje stanovište gore, pa da se ne ponavljam...

Као да не знаш какво је значење тетоважа имала кроз историју, овде морам да нагласим да устаљено мишљење о њеном значењу (поруци) није постојало само код неуких паора.

Pojasni malo ovo, ako nije problem.
 
Stvar je u tome što se ovakav tip obeležavanja kože u slučaju tetovaže briše kroz ugao estetike koja je tu primenjena. Možda je više (estetizovano) obeležje, nego žig. Za mene žig ima više negativnu konotaciju, to je nešto što je prinudno utisnuto u kožu individue. Tetovaža je nešto drugo...
Служиш се перфидном заменом теза како би забашурио суштину,
код тетовирања најчешће долази до изражаја слободно исказивање воље одређене јединке да буде ''печатирана'',
код ''жигосања'' одређена јединка применом силе деградира кожу са специфичним печатом.
У оба случаја, ради се о естетском понижавању коже и умањивању њене праве, природне лепоте.
Жиг не мора да буде само синоним за силом наметнуто печатирање,
то је знак који ти штрчи малтене цео живот
а шта је то него жиг, белег.

Koju poruku po tebi izražava tramp stamp, Razrušitelju? :)
Позитивну. :lol:

Pojasni malo ovo, ako nije problem.
Нема потребе да ја појашњавам, неко други је то учинио уместо мене
http://www.alo.rs/stari-alo/Tatu_vise_nije_tabu/29827
 
To mi deluje kul kao tetovaža, nije sad da imam žarku želju da to odradim :lol: u stvari i nemam neku želju da se tetoviram.
onda nemoj
prevarices se za sve pare
svaka godina koja prodje bice ti sve zalije sto imas tat, ako ti u startu nije neki hajp, mosh misliti koliko ces zadovoljan biti sa tom akcijom za 10 godina kad krene da menja oblik, da se muti i pretvara u paradigmu ade ciganlije
 
Matching-ring-tattoo.jpg

ja sam poceo da razmatram opciju ovako necega oko nadlaktice
ili samo obicna dva indijanska prstena oko nadlaktice, jedan deblji i jedan tanji
nije nesto posebno impozantno, tako da ne pulsiras vajbom kao da si malocas izasao iz mecke ili sjahao sa traktora
vec ima neku neodredjenu svevremensku estetiku koja se ogleda u pukoj jednostavnosti
kad uradis nesto tako jednostavno da ce se tesko razliti, a opet nesto sto lako mozes da ustekas pod kosulju ili majcu neces zazaliti cak ni za deceniju kad krene da se razliva, muti i bledi, a i ovaj sto ti crta nece imati mnogo lufta da zajebe sljaku i da te osakati
 

Back
Top