BAGAT JADRANKA

opasnicaL

Početnik
Poruka
3
Dobila sam od tete Bagat Jadranku, ali na zalost bez uputstva za upotrebu. Da li neko moze da mi pomogne? Nestrpljiva sam da krenem, ali ne kapiram bas najbolje kako se postavlja konac, a ne bih nesto da pokvarim....
Hvala unapred.
 
pa ako nikad nisi koristila masinu onda ce to malo teze vako preko neta da ti pojasnimo...potrazi pomoc od nekog ko ima masinu ili jos bolje onog ko je koristi, pa pozovi na kafu i kolace pa neka ti pokaze u dva minuta draga opasnice
 
Ja imam Ružu :D

Ne znam sad baš da li za šivaću mašinu dobijaš uputstvo, trebalo bi prosto da znaš da šiješ :eek: a za to se ide u školu (još uvek)...


Je li "Jadranka" ona crna,sa postoljem ispod?
I ja imam "Ružu"...:) Eno je čami godinama u ćošku i skuplja prašinu...Ima detaljno uputstvo...A ako nisi nikad šila,teško da ćeš moći sama to sve podesiti napamet...Koliko se sjećam konac se nešto zateže oko nekih hepeka...:D A i iglu treba pravilno postaviti...A možda treba i podmazati uljem,ako nije dugo korištena...E,al ti pomogoh...:D
 
Mora uz mašinu da ide i uputstvo. Ne prodaju se drugačije. Osim ako je ranije kupljena, pa se uputstvo izgubilo. Onda najbolje naći nekoga ko ima uputstvo, pa ga iskopirati. Naravno, možemo i pitati nekoga ko zna da šije, ali uputstvo je tu i kada "sve već znamo", pa neko vreme ne šijemo, malo se zaboravi neki detalj.
 
Jao, ja "Ružu" donela u miraz...:lol:
Mene je majka "školovala" za ne daj Bože- išla sam u Bagatovu školu šivenja još u OŠ (na nekom raspustu!!! :eek:), pa završavala kurs ikebane, pa učila jezike...Sve - za ne daj Bože- ako ne završim "visoke" škole, da imam zanat i da šijem...
Završila "visoke" škole ..."Ružu" nikad nisam otvorila. Sama pomisao na šniteve, krojeve i stiskanje papučice za "gas" stvara mi mučninu u stomaku...

P.S. Ako voliš- samo napred...Nije to nikakva nauka...:D
 
Suština je da negde grešim u postavljanju konca. Kao što sam napomenula do sada sam koristila samo ove modernije modele i babinu Singericu na nožni pogon. Znam siti, samo prvi put imam ovakvu mašinu pred sobom. Valja budem sve skuzila vremenom. Problem je sto u Bagatu trenutno nemaju upute za upotrebu.
 
Jao, ja "Ružu" donela u miraz...:lol:
Mene je majka "školovala" za ne daj Bože- išla sam u Bagatovu školu šivenja još u OŠ (na nekom raspustu!!! :eek:), pa završavala kurs ikebane, pa učila jezike...Sve - za ne daj Bože- ako ne završim "visoke" škole, da imam zanat i da šijem...
Završila "visoke" škole ..."Ružu" nikad nisam otvorila. Sama pomisao na šniteve, krojeve i stiskanje papučice za "gas" stvara mi mučninu u stomaku...

P.S. Ako voliš- samo napred...Nije to nikakva nauka...:D


E hvala, a mene opet sivenje zestoko opusta. Sama cinjenica da stvaram nesto lepo mi stvara najlepsi osmeh. Posebno ako je to nesto lepo za mene ili mamu ili sestru....Vec sam iskrojila gomile haljinica :super::klap:
 
Ma dajte bre ljudi - pa nije to neka velika nauka! Svako ko ume bar nešto oko mašine može da joj pokaže osnovne stvari oko konca, igala i podešavanja.
Dobro je imati mašinu u kući, uvek treba nešto skratiti, proštepati, prešiti gde se oparao konac... ne mora se biti neki veliki majstor.
Ja sam sama naučila da šijem, i to baš na Jadranki.
Bagat mašine su sve dobre, ali nisu za istu namenu:
Ruža je sjajna za tanke i elastične materijale ali ne može da prošije ni pojas na suknji a o džinsu ni govora
Višnja je za grublje materijale (džins, štofovi, keper) ali ništa mekano ili elestično ne dolazi u obzir jer ima suviše grube zupce transportera
Jadranka šije sve, samo joj treba odgovarajuća debljina konca i igle.
 
U prilogu je slika Bagat Jadranke.

Nacrtala sam crvenom linijom kuda treba da ide konac. Dakle, gornji konac postaviti na postolje. Konac provuci kroz alku na vrhu masine, iznad kotura. Zatim obaviti konac oko kotura - konac ne treba da napravi pun krug, vec samo da se previje ispod kotura - a onda provuci kroz alku na polugi koja se pomera. Zatim provuci konac kroz alku koja stoji levo od kotura. Iznad same igle bi trebalo da postoji mali spiralni dodatak, provuci konac kroz tu spiralu i zatim ga provuci kroz samu iglu. Konac treba postaviti ispod papucice dok se sije.

Moje iskustvo (15 god aktivnog sivenja) je sa Bagat Visnjom i Bagat Ruzom, ali princip je isti.

Srecno!
 

Prilozi

  • Bagat Jadranka 2.jpg
    Bagat Jadranka 2.jpg
    34 KB · Pregleda: 270
Ili su ti konci (oba ili samo jedan) jako zategnuti, ili je materijal elastičan, ili je ono dugme na vrhu mašine koje reguluše pritisak papučice zavrnuto do kraja.
Višnja inače teško vuče elastične i vrlo tanke materijale jer ima vrlo jake zupce transportera.
Probaj da staviš konce različite boje i radi cik-cak po 2-3 sloja pamučne tkanine, recimo kao za posteljinu. Svaki konac treba da s vidi samo sa jedne strane, a pošto su različitih boja lako ćeš provaliti koji je suviše zategnut.
 

Back
Top