Sta je to sujeta?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da smo svi prirodno sujetni i da to uspevaju da prevaziđu samo malobrojni koji sa više širine gledaju na život i koji su svesniji prolaznosti i kratkoće naših života, a takođe i velike relativnosti u proceni šta/ko vredi i koliko, a šta/ko ne vredi.

Razlikovati sujetu od gordosti i ponosa :D
 
Mislim da smo svi prirodno sujetni i da to uspevaju da prevaziđu samo malobrojni koji sa više širine gledaju na život i koji su svesniji prolaznosti i kratkoće naših života, a takođe i velike relativnosti u proceni šta/ko vredi i koliko, a šta/ko ne vredi.

Razlikovati sujetu od gordosti i ponosa :D
Ako se ne ljutiš, malo bih prepravio i dopunio tvoju misao.

Mislim da smo svi prirodno sujetni i da to uspevaju da prevaziđu samo malobrojni koji sa više širine gledaju na život i koji su svesniji prolaznosti i kratkoće naših života, a zbog toga nisu ostrašćeni i koji znaju prave vrednosti svemu.

P.S. Mislim da je dotičnom igralo šarenilo pred očoma zbog gasne frke. :mrgreen:
 
Reč "sujeta" izmislili su najsujetniji od svih :cool:, kako bi - iz čiste sujete :cool: - okvalifikovali one kojima zavide. :cool:

A sad jedan veliki:
00020191.gif
 
Сујета је НЕПРОВЕРЕНА тврдња о неким својим лепим и добрим особинама.

Али, може да се деси да неко провери да ли стварно има ту особину. И на пример, открије да је стварно има. Онда обично каже нешто као: "... без лажне скромности, ја сам веома добар хирург". Значи супротност сујети је лажна скромност.
 
pa preteran osecaj ponosa... bih rekla definicija...


ja bih rekao da je to jedna vrsta subjektivnog uverenja u vrednost sebe koja moze ali obicno nije tacna.


manje vise je tako..

i da kolicina sujete je obrnuto srazmerna samospoznaji..tj sto covek vise i dublje upoznaje sebe to je njegova sujeta manja..a kao izraz ega (samodefinicije) sujeta je prisutna sve dok je i ego(samodefinicija) prisutan..sto ce reci..kao sto su mnogi i primetili..svi smo sujetni..samo je pitanje koliko;)
 
manje vise je tako..

i da kolicina sujete je obrnuto srazmerna samospoznaji..tj sto covek vise i dublje upoznaje sebe to je njegova sujeta manja..a kao izraz ega (samodefinicije) sujeta je prisutna sve dok je i ego(samodefinicija) prisutan..sto ce reci..kao sto su mnogi i primetili..svi smo sujetni..samo je pitanje koliko;)

Сујета је кад ми ти на другој теми напишеш ,, Одлично, ни ЈА не бих ово боље објаснио!''
А мене запече, у смислу, ко си па ТИ да боље од мене објасниш...
И ето, две сујете се сретоше тако лако, без намере да се двоје алтруистичних људи вређају!
 
Poslednja izmena:
Сујета је кад ми ти на другој теми напишеш ,, Одлично, ни ЈА не бих ово боље објаснио!''
А мене запече, у смислу, ко си па ТИ да боље од мене објасниш...
И ето, две сујете се сретоше тако лако, без намере да се двоје алтруистичних људи вређају!

ali sam takodje rekao i to da smo svi..ukljucujuci i mene..u manjoj ili vecoj meri sujetni..;)

a ako ja kazem da ne bih umeo bolje da to objasnim ..time ne isticem sebe u prvi plan vec tebi odajem priznanje..jer si nesto uradila bolje nego sto bih ja to umeo da uradim;)
 
Наравно! Нашалила се мало, јер, кад сам видела твој пост на оној теми, заиста ми је била слатка констатација ,,ни ја не бих...'' и само ми је дала идеју да овде то запишем, јер сам помислила то што написах.
Није право објашњење сујете, али, мож'да прође, на кратко. :)
 
Наравно! Нашалила се мало, јер, кад сам видела твој пост на оној теми, заиста ми је била слатка констатација ,,ни ја не бих...'' и само ми је дала идеју да овде то запишем, јер сам помислила то што написах.
Није право објашњење сујете, али, мож'да прође, на кратко. :)

:):ok:
 
Сујета је када неко жели да прикаже себе онаквим какав није, таква особа не тражи да је цијените него да јој се дивите. Сујетни људи на првом мјесту лажу себе па онда остале. Сујета може бити колективна и да захвати читав народ, на пимер Јевреји (небески народ), Швабе (Супериорни Аријевци), Римњани итд.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top