Grafiti...Savremena umetnost ili vandalizam?

ti meni reci...
train11.jpg
 
grafiti ... moze ako su umetnost, a ne sharena slova pisana po shablonu, i ako su na prikladnom mestu. i nije bash lepo gledati ih svuda. negde bi bash lepo stajali, negde bolje da ih nema. a ima ih svuda ... ipak, umetnost podrazumeva kulturu, a nazvarane zgrade su obichna nekultura.
zato treba paziti.
 
Hmm... pa, lepi i originalni grafiti mogu se podrazumevati pod ,,savremenom umetnoscu'', ali ne na svakom mestu! Jer, ako neki grafit ,,krasi'' fasadu neke zgrade, ostajem potpuno ravnodusna na njega, pa ma kakav da je. Mislim da za grafite u svakom gradu treba postojati odredjeno mesto... svojevrsne galerije...
Naravno, dize mi se zeludac na one ,,napolje Siptari'' i slicno, i to je ne samo vandalizam, vec i nekultura, neobrazovanost, bezobrazluk i jos mnogo toga. Uf, kako se razestim na takve grafite!!! :evil:
 
Electra:
Hmm... pa, lepi i originalni grafiti mogu se podrazumevati pod ,,savremenom umetnoscu'', ali ne na svakom mestu! Jer, ako neki grafit ,,krasi'' fasadu neke zgrade, ostajem potpuno ravnodusna na njega, pa ma kakav da je. Mislim da za grafite u svakom gradu treba postojati odredjeno mesto... svojevrsne galerije...
Naravno, dize mi se zeludac na one ,,napolje Siptari'' i slicno, i to je ne samo vandalizam, vec i nekultura, neobrazovanost, bezobrazluk i jos mnogo toga. Uf, kako se razestim na takve grafite!!! :evil:

SLAZEM SE U POTPUNOSTI!!! :wink:
Problem je u tome sto u Srbiji ne postoje odradjena mesta za crtanje grafita... :cry:
 
Shinoda:
Electra:
Hmm... pa, lepi i originalni grafiti mogu se podrazumevati pod ,,savremenom umetnoscu'', ali ne na svakom mestu! Jer, ako neki grafit ,,krasi'' fasadu neke zgrade, ostajem potpuno ravnodusna na njega, pa ma kakav da je. Mislim da za grafite u svakom gradu treba postojati odredjeno mesto... svojevrsne galerije...
Naravno, dize mi se zeludac na one ,,napolje Siptari'' i slicno, i to je ne samo vandalizam, vec i nekultura, neobrazovanost, bezobrazluk i jos mnogo toga. Uf, kako se razestim na takve grafite!!! :evil:

SLAZEM SE U POTPUNOSTI!!! :wink:
Problem je u tome sto u Srbiji ne postoje odradjena mesta za crtanje grafita... :cry:

Slazem se sa Electrom!
 
pa zavisi od toga sta oni porucuju.Mislim,Beograd je pun grafita i lepih i ruznih,ali svi su oni vredni na neki nacin.
Sto se tice slika ovih grafita koji sam videla ovde na forumu oni su stvarno fenomenalni,i vide se da su ih radili likovi koji bas imaju ruku na za to.
E sad.....obicne zvrljotine.......to je vec idiotizam!
A grafiti nacionalnog karaktera.........
VELIKA SRBIJA TIRANA PROVINCIJA-bas lepo zvuci!!!!!!
 

Back
Top