Salvador Dali

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dalijeva Gala

Aktivan član
Poruka
1.351
Znam da je bila tema,ali ste na njoj samo slali svoje omiljene slike.
Sada bih htela da kazete sve sto znate ili mislite o njemu. Zasto vam se on svidja? Da li je stvarno bio lud ili ljdi nisu razumeli sta je hteo da tme postigne? Ako nije bio homoseksualac,cemu sve one price o Lorki?Koliki je uticaj Gala imala na njega,ako je ga je imala uopste?............
Moj omiljeni citat-
The secret of my influence has always been that it remained secret.
Salvador Dali :super:
 
ja znam da je izmedju ostalog skupljao (ljudska) govna, da je imao kolekciju govana kuci.
e sad, mene interesuje da li je stvarno u tome video sta god da je video; ili je to bilo samo
deo njegove gladi za slavom.
 
Između Lorke i Dalija je postojala ljubav, ne vidim zašto to odmah implicira da je Dali bio homoseksualac.
Naravno, da je Gala imala uticaj na njega - bila mu je muza i nadahnuće, uostalom njen uticaj se vidi u njegovom obimnom stvaralaštvu.
Dali je bio svestan svog genija ili pak ludosti i to je poprilično eksponirao i propagirao.
Većini ljudi koji su u maloj meri upoznati sa umetnošću, Dali je omiljen umetnik. Meni nije, no svakako da sam zaintrigirana njegovim delom.
 
Класичан глумац, сензационалиста. Успео је да свој надрелаизам искомбинује са ексцентричношћу у свакодневном животу.
Знао је да мора привући пажњу јавности...... То не може да се научи, такви се рађају.
 
Ja sam kupila knjigu i evo citam je sad.I dobila sam utisak da je on slikao da bi zaradio novac,shvatio je da je talentovan i da ga ljudi zele.A jos je bio i ekscentrican.
Takodje je pisalo i da gala nije bila jedina zena sa kojom je on bio.
Ja sam ga zavolela zbog gale,uglavnom.
A i ko sad zna koje je slike on sam naslikao,a koje je samo potpisao?
 
Bilo kako bilo, Dalija ne cenim zbog njegovih dela, npr. manje mi se sviđaju od Miroovih, koji je bio jedan od radikalnijih nadrealista, čak je slikao u tom stilu pre objave manifesta '24.
Dali mi je fenomenalan zbog toga to je umeo da iskoristi svoje kapacitete tj. svoju ekscentričnost i da ostane itekako zapamćen i prepoznatljiv, uostalom i ljudi koji nemaju pojma u umetnosti znaju bar nešto o Daliju. Ipak, to treba postići, na ovaj ili onaj način. :)
 
Što da ne.

Da li je ok što je Dišan javno igrao šah sa nagom ženom?!



Nadrealizam se razvio iz dadaizma koji je želeo da sruši dotadašnju konvencionalnu umetnost, dakle da stvori anti-umetnost, koja je u suštini zasnovana na konceptu - odnosno da je njena suština ideja.

Evo lep citat Tristana Care u vezi dadaizma:
Poštenje, Domovina, Moral, Porodica, Umetnost, Religija, Sloboda, Bratstvo, nekada su odgovarali čovekovim potrebama. Sada od toga nije ostalo ništa osim skeleta konvencija. Treba usavršiti veliki negativan posao destrukcije. Mi moramo čistiti i prati.

Tako da, referišući se na univerzalne vrednosti, ne možemo postmatrati taj Dalijev čin kao konvencionalan ili ne. :)
 
ap01252salvadordalizoomxr6.jpg
 
''Посао без рекламе исто је што и намигивати девојци у мраку. Само ти знаш шта радиш, а нико други то не види'' - Дали

То је био Дали, савршено добро је знао шта је маркетинг.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top