Crnogorci kontrolišu DSS!

gradac5

Ističe se
Poruka
2.055
Crnogorci kontrolišu DSS!

BEOGRAD - Da je crnogorski lobi u Srbiji izuzetno jak, na svojoj koži najbolje je osetio bivši premijer Vojislav Koštunica, jer su ga saveti istaknutih Crnogoraca, od kojih su neki bili njegovi najbliži saradnici, koštali položaja. Pored Vojina Lazarevića, rođenog Kotoranina i finansijera DSS, koji je u kumovskim vezama s Aleksandrom Nikitovićem, bivšim Koštuničinim šefom kabineta, u tom lobiju jedan od najuticajnijih je akademik Matija Bećković.

- Pred izbore je postojala opcija da Vojislav Koštunica rekonstruiše Vladu i da umesto sa DS naredne tri godine vlada s radikalima i NS. Umesto da tako postupi i ostane premijer naredne tri godine, on je poslušao savet Nikitovića i Bećkovića i raspisao izbore, što je dovelo do kraja osmogodišnje vladavine DSS - otkriva naš sagovornik blizak ovoj stranci.

Analitičar Vinko Đurić smatra da je crnogorski lobi u DSS veoma uticajan.

- Može se reći da je postojala i zavera tog lobija protiv Vojislava Koštunice. Oni su se, s jedne strane, javno zalagali za očuvanje SCG, a s druge strane, tajno su radili na njenom razbijanju. Rade Bulatović, kao šef BIA, sigurno je još pre izbora znao da će DS i SPS biti u koaliciji, ali o tome nije obavestio Koštunicu. Tadiću je bilo u interesu da Mrkonjić na predsedničkim izborima osvoji što više glasova i na taj način smanji glasačko telo Nikolića. Još tada je napravljen taj dil. Setite se samo zagrljaja Tadića i Bulatovića na proslavi dana policije. Posle izbora Bulatović i Koštunica prekinuli su svaki kontakt, a Bulatoviću je obećano da će biti ambasador u Ankari - otkriva Đurić.

Dodaj novi komentar
Facebook Google Yahoo Digg MySpace Live Spaces Tagovi:
dss
Komentari
Sre, 20/08/2008 - 06:11 — Aleksanadar (nije verifikovan)
Crnogorski lobi je prisutan u srpskoj javnosti vise decenija, pa tako i u samoj DSS. Istina, Kostunica je i po familijarnoj liniji bio "podlozan" uticaju "djetica", od kojih mnogi ne misle dobro Srbiji, iako su njeni ravnopravni i "vidjeniji" gradjani-sudeci po visokim mestima koja zauzimaju u politici, kulturi, nauci, univerzitetu, pa i u sportu(poznat je primer Zvezde i Partizana koji su u svojim redovima imali nesrazmerno veliki broj igraca iz daleko manje CG). No, svako je odgovoran za drustvo koje je sam izabrao. Medjutim, takvo naopako "druzenje" i kadriranje je opasno ukoliko drzavi i naciji donosi teskoce, kakve su sigurno zabelezene u zemlji zbog tako nepovoljne kadrovske strukture DSS, dok je poduze bio vladajuca stranka. Taj nauk, verujem, sigurno shvata i sam Kostunica, u koga su mnogi polagali veliko nade kao u nacionalnog i nepotkupljivog lidera.

odgovori
Sre, 20/08/2008 - 08:00 — Sonja (nije verifikovan)
Zar to nisu trazili Amerikanci i Englezi?Znamo da jesu.Niko ne sme da bude jaci od njihovih poslusnika.Razocarao me Matija Beckovic , postovala sam ga ali vise ne .Njegove knjige nece vise biti u mojoj kolekciji.Znaci to je to crnogorsko "cojstvo i junastvo".Sto kazu u vicu , svako trazi ono sto mu nedostaje.

odgovori
Sre, 20/08/2008 - 10:26 — Anoniman (nije verifikovan)
Bulatovic ce izdati i rodjenu majku zarad svog interesa. Izdavao je najbolje prijatelje, izdao je one koji su ga doveli od obicnog cinovnika na najvisi polozaj u drzavi, a izdace i sve buduce kojima se sada priklanja. Ne moze se on promeniti. No, verujem da ce jednom polomiti zube........

odgovori
Sre, 20/08/2008 - 10:30 — Miskec (nije verifikovan)
Ma ne, nije Jočić crnogorac, ma ne, nije Bulatović crnogorac (đe se krade, đe je krvi, Vasojević tu je prvi), ma ne nije Nikitović crnogorac, ni Bećković (to je onaj čiju ćerku magistar Ilić javno, najstrašnije izvređa, a onda zajedno odu na večeru), ni Lazarević, to su podmetanja žutih.

odgovori
iz danasnjeg kurira
 
Ja знам два главна финансијера и с КиМ су ,живе и раде у Бг ... Добили су све послове градње по северу КиМ захваљујући Вељи Илићу ,а данас раде и у Црноj Гори захваљујући везама других финансијера странке - црногораца
 
Poslednja izmena:

Back
Top