Da li vas frustrira ...?

...rusenje jos jednog nacionalnog mita . Naime posle neslavnog kraha naseg brizljivo negovanog mita o Srbima kao nekom ratnickom narodu koji je vazda pobedjivao u ratovima(a gubio u miru sto rece ludi Dobrica),naroda koji je uvek negovao vitesku borbu i vodio odbrambene pravedne ratove koje je uvek dobijao , a sto se sve rasprsilo u poslednjoj deceniji proslog veka poput prasine koja je ostala za traktorima u punoj brzini .Da stvar bude jos gora sada se suocavamo sa jos jednim poraznim osecanjem da se jos jedan nacionalni mit rusi kao kula od karata
.Naime vec duze vreme se u nasem narodu i medijima neguje neko folklorno opsteprihvaceno ubedjenje kako su Srbi jedna od najvecih sportskih nacija u Evropi pa i svetu .Ta sportska mitomanija je nekako najvece razmere dostigla upravo u isto vreme sa porazom one prethodne ratnicke , kada su nam sevrirali pricu -jes da smo ispusili u ratovima , al smo ih zato u fudbalu,kosarci,odbojci ... razbili i donekle vratili nasim neprijateljima i sto je jos vaznije malo umirili licne komplekse i frustracije zbog ratnih poraza . Iako i sada Srbija ima odlicnih sportista uglavnom pojedinaca poput Cavica ili Djokovica kojima svaka cast, bolna istina i surova realnost nam govori da je prica koju su nam godinama servirali o Srbima kao velikoj sportskoj naciji najobicnija glupost i lazna mitomanija koja se sada potpuno rasprsila u svoj svojoj ogoljenosti.
Ne pomazu vise ni pateticni ispracaji ,masovni doceci ,imbecilne kvazipatriotske poesmice koje se ispevavaju pred svako takmicenje ,glupiranje politicara na sportskim takmicenjima i slicno ... .Upravo sada na najvecoj sportskoj smotri na planeti se jasno vidi da su Srbi sportski sasvim globalno beznacajna nacija i da imamo manje medalja od mnogih anonimnih zemalja za koje smo inace mislili da su daleko ispod nas poput Zimbabvea ,Mongolije ili Belorusije , cak i Janezi koji imaju pet puta manje stanovnika i kojima smo se uvek potsmevali su uspeli da uzmu cak 5 medalja iako nisu cak ni zimske igre.Ako tome dodamo i cinjenicu da smo u dva ubedljivo najpopularnija sporta u zemlji fudbalu i kosarci dotakli ubedljivo najnizu tacku tj. dno od kada ucestvujemo u sportskim takmicenjima mozemo sasvim lepo da vidimo da je prica o Srbima kao sportskoj naciji (cast izuzecima ) stvar davne proslosti ukoliko je ikad i bila utemeljena u realnosti.
Posto smo svedoci potpunog kraha dva nacionalna mita i opstenarodnog folklornog uverenja ratnickog i sportskog i surove realnosti koja nas je udarila u glavu ,sta je sledece u cemu ce obicni Srbi moci da lece svoje frustracije zbog teskog zivota ,licnih i drzavnih neuspeha i promasaja ,sta ce nam pomoci da bar malo osecamo nacionalni ponos kada je ono u sta smo ranije verovali, ili su nas ubedjivali da verujemo otislo u majcinu ?:think:

svaka ti cast na ovom tekstu koji si izmislio iz svoje glave :worth: :worth: :worth:
 
Ni najmanje se ne bih složila.
Priznajem, od dana kada je Marlon upotrebio, oko hiljadu puta, a u svojoj istoriskoj temi 'ili dža ili bu' reči diletant i diletantski - ja ih takođe koristim što više mogu: uvek i u svakoj neprilici. Čim se nešto ne sviđa je kažem: baš je to diletantski! Ili: pazi koji diletant! Zvuči s.j.a.j.n.o i ne traži bilo kakva objašnjenja. Kao i u ovom slučaju.... diletantsi... i basta.

Samo što ti je ovaj deo zaključka potpuno netačan i nema veze sa srpskom stvarnošću, priznaćeš.

Naravno da je diletantski kad dileja ne moze da razmishlja van frejma zute kulture.
Mozda diletantski i nije prava recjh....u pravu si.
Vishe je za zaljenje jer lik misli da je rakao neshto do jaja pametno.
Nema pojma da blage veze sa zivotom nema ono shto je napisao....ali zbog chega je to tako nije za ovaj podforum nego za sport.
Patetichan pokushaj da se povezu dve stvari koje veze s vezom nemaju i smeste u neki licemerno nazovi progresivan trip.
Ididada nivo razmishljanja
Ali vazno je da misli da zvuchi oshtroumno i posebno..u pravu je mama Svetko ti si poseban dechachitj ma shta drugi u shkoli prichali.
 
Naravno da je diletantski kad dileja ne moze da razmishlja van frejma zute kulture.
Mozda diletantski i nije prava recjh....u pravu si.
Vishe je za zaljenje jer lik misli da je rakao neshto do jaja pametno.
Nema pojma da blage veze sa zivotom nema ono shto je napisao....ali zbog chega je to tako nije za ovaj podforum nego za sport.
Patetichan pokushaj da se povezu dve stvari koje veze s vezom nemaju i smeste u neki licemerno nazovi progresivan trip.
Ididada nivo razmishljanja
Ali vazno je da misli da zvuchi oshtroumno i posebno..u pravu je mama Svetko ti si poseban dechachitj ma shta drugi u shkoli prichali.

Javna reč je podložna kritici, dakle svako ima pravo na svoje mišljenje. Lično se ne slažem sa tvojim sudom jer smatram da zaista, kao narod, jesmo skloni tome da preuveličavamo do mitomanije neke pobede iz prošlosti. Da na osnovu njih izvlačimo generalne zakljuke o nekoj kao fol superiornosti u različitim oblastima i sl. Mit o Srbima kao ratničkom i pobedničkom narodu jeste opstajao dugo, dugo u našim glavama.
Ponos koji je pratio sportske pobede, takođe, je često prelazio u traktate o našoj nepobedivosti, prirodnoj predodređenosti i slično. Uz to puno puta je bio zloupotrebljen i iskorišten u dnevno-političke svrhe. Nije nedozvoljeno, a ni neumesno povezivati jedno sa drugim...

Takođe, verujem da ni tvoj sud ne bio tako strog da nije skorašnje kontra-pojave, koja i mene, verovatno kao i tebe, nervira još i više. Da nije mode među jednim delom srpske, prvenstveno intelektualne javnosti, novinarima i članovima NVO, a koja nalaže da se pljuje, umanjuje, ponižava vlastita država i narod; njegova sposobnost prosuđivanja, kultura, tradicija, istorija...

Stvar je, po meni, jednostavna. Treba samo biti realan, voleti sebe onakovog kakav jesi, i u skladu sa stvarnim prednostima i manama tražiti i naći svoje mesto u svetu. Ljubav, podrazumeva ponos, a prašta i slabosti i nije nužno slepa kao što se priča....
 
...blaa blaaaa blaa blaaa jaree oo jareeeee jarooslaaavaaaaaaaa drnnn drnnnnnnn drnnnnnnnnnn čangrrrrrrrrr drdrdrdrdrdrdrrrrrrrrrrrrrrr prd prd prd štuc ..............glup ?:think:

al bundy,bundevo jedna kad će već jednom koje seme da ti proklija, ko će da te gleda 'vako zelena ??
Nego pusti sad te belaje, rekni ti nama svima ovde,osvetlaj nam obraz umišljeni........
Na koliko si ti Olimpijada bio ?? Koliko si zlatnih medalja sa belo-Svetskih šampionata doneo? Čekaj,ti beše onaj što je postavio Evropski rekord u otvorenom bazenu na 200 m. leđno sa preponama? Ne,ti si onaj što je nepobediv u disciplini "šah na divljim vodama pa iza brda vodopad" ?
Ajde prdiguzu jedan,ti ćeš da objašnjavaš da li je neko umišljen ili nije, prestani da klepetaš koješta i žvalaviš po tastaturi,ogadio si joj se odavno,pomakni to ustajalo dupe sa stolice,osvetli obraz ovoj jadnoj umišljenoj Srbiji,evo ja ću lično da te sponzorišem,udeliću ti za početak 100 klikera,imaš ti predispozicija za to,pa ako Bog mili da uz naporan trening i redovnu ishranu,da Srbija ako ništa drugo bude svecki prvak u klikeraju !! :super:
 

Daleko od toga, ali čemu i ona krpica?
Što ne izadje gola?

Da joj nije "do onoga" ne bi se tako oblačila.

Ne može se "zov na parenje" svrstavati u silovanje.
Silovanje je kad moraš da joj skineš džemper, farmerke (što je teško bez saradnje), pa onda košulju, pa onda majicu, pa onda brushalter, pa onu fatu što je turala u brusfalter, pa hulahopke, pa gaće...
Ako dotle ne svršiš onda je silovanje.

Ama, Irone, dosta da mi pokaze noz, ima da skinem i dzemper, i farmerke, i kosulju, i brus (vatu u istom ne drzim), i hulahopke, i... gace. Samo da me ne rokne nozem. :sad2:
 
al bundy,bundevo jedna kad će već jednom koje seme da ti proklija, ko će da te gleda 'vako zelena ??
Nego pusti sad te belaje, rekni ti nama svima ovde,osvetlaj nam obraz umišljeni........
Na koliko si ti Olimpijada bio ?? Koliko si zlatnih medalja sa belo-Svetskih šampionata doneo? Čekaj,ti beše onaj što je postavio Evropski rekord u otvorenom bazenu na 200 m. leđno sa preponama? Ne,ti si onaj što je nepobediv u disciplini "šah na divljim vodama pa iza brda vodopad" ?
Ajde prdiguzu jedan,ti ćeš da objašnjavaš da li je neko umišljen ili nije, prestani da klepetaš koješta i žvalaviš po tastaturi,ogadio si joj se odavno,pomakni to ustajalo dupe sa stolice,osvetli obraz ovoj jadnoj umišljenoj Srbiji,evo ja ću lično da te sponzorišem,udeliću ti za početak 100 klikera,imaš ti predispozicija za to,pa ako Bog mili da uz naporan trening i redovnu ishranu,da Srbija ako ništa drugo bude svecki prvak u klikeraju !! :super:
ne znam sta pokusavas da kazes sa tim primtivnim imbecilnim postom i raspravom o drugim diskutantima koji uopste nisu tema ovog PDFa :???:, yebote ispadas jos veci debil od onog od gore sto ga pola familije zlostavlja , mislim on se bar trudi (ne bas uspesno dodse ) da pristojno obrazlozi svoje gluposti .
 
Poslednja izmena:
U bre bundevo, ala si agresivan:eek: Da ti možda ne bodeš onaj konjski prohormon u doope pa imaš takve nekontrolisane izlive besa ??!! Ali ne brini se ti ništa, smislićemo već nešto kad dođu oni iz doping kontrole...na kraju krajeva mi smo "umišljeni" Srbi,sposobni da uspešno izađemo na kraj sa svim nedaćama,jel' tako ili nije ?
Nego šta mi ono beše misao...a,nešto kasni isporuka kontejnera sa kineskim klikerima,kažu ima neki problem sa papirima,pa dok ne počnemo sa pravim pripremama evo nešto da se malo bolje uhodaš u problematiku :

http://www.interfejs.tv/tekst.asp?id=356
:lol:
 
Poslednja izmena:
U bre bundevo, ala si agresivan:eek: Da ti možda ne bodeš onaj konjski prohormon u doope pa imaš takve nekontrolisane izlive besa ??!! Ali ne brini se ti ništa, smislićemo već nešto kad dođu oni iz doping kontrole...na kraju krajeva mi smo "umišljeni" Srbi,sposobni da uspešno izađemo na kraj sa svim nedaćama,jel' tako ili nije ?
Nego šta mi ono beše misao...a,nešto kasni isporuka kontejnera sa kineskim klikerima,kažu ima neki problem sa papirima,pa dok ne počnemo sa pravim pripremama evo nešto da se malo bolje uhdaš u problematiku :

http://www.interfejs.tv/tekst.asp?id=356
:lol:

A da li bi ti mogao da promeniš retoriku. Ako ne možeš da se uzdržiš, odmori malo.
 
Ali ja sam "umišljena" Srbenda ; i ono što nije ja tvrdim da jeste i obratno.To mi je valjda genetska karakteristika,tako bar kaže ovaj što je u napadu dosade sklepao ovu dubokoumnu temu.
Jel' tako da nije tako ili jeste ?
 
nisi ti umisljena Srbenda ti si samo glup ,a da ti je to genetski verovatno jeste


1.
glup : the dried cotton mouth gunk built up around the lips or sides of mouth. dried lip boogers. gunk built up on mouth piece of pipes.

exc. : After smoking that blunt, billy wiped his mouth on his sleave and saw a smear of glup.


2.
glup : (n) A serving spoon full of food or a scoop of ice cream.

exc. : Just give me two glups.


3.
glup : to drink large quanities of liquid

exc. : dude, she gulped that one .



Sad,ne znam na koje si mislio,ali ciljam da je ovo prvo najbliže istini....bar što se blunt-a tiče:hahaha::hahaha:
 
Poslednja izmena:
Ma sta se vi zamajavate sa olimpijadom?

Sportske lutke napumpane drogama, plivaci u super samoplivajucim odelima a svi prije starta napumpavaju kisik u krv.

Obicno masonsko kazaliste za siroke mase da im se odvuce paznja od nadolazeceg rata u Iranu.
 

Back
Top