Macromedia Director

Bosko

Zainteresovan član
Poruka
277
Kako da u Director-u napravim da pise cirilicu???
To nikako da izvalim!Brljao sam i po helpu, ali ne nadjoh neko resenje!!!
Da li mi treba neki poseban Xtra ili posebno instaliran font, pojma nemam, a treba mi, al mi stvarno treba i to malo hitno (nije bas u pitanju zivot ili smrt, ali je hitno!)!!!
Ne mogu ni u latinici da pisem Ć, Č, Š, Đ, Ž...
Pomagajte!!!
Pozdrav!
 
:x :x :x Ljudi, molim Vas, nemoguce da niko ne zna kako da u Director-ovom Projector-u napravim glupi tekst da se ispisuje kako treba!?!?!
Ubih se trazeci po net-u neki XTRA koji bi mi to resio, ali nikako da provalim o cemu se radi!!!
Samo mi trebaju srpska slova i eventualno cirilica, ali nikako da provalim kako!!!
...A znam da moze...Samo ne znam kako...
Pomagajte, molim Vas!!!
 
Nazalost, Director ne podrzava Unicode tako da na (funkcionalne) karaktere iz stranih jezika mozes da zaboravis...

Postoji workaround... Odradis tekstualni deo u Flash MX-u, koji podrzava Unicode, a onda iskoristis Flash XTra da importujes unutar Directora...

Nije bas savreseno resenje, ali je trenutno jedino koje mi pada na pamet...
 
Ma resenje je, kako bre nije resenje!!!
Bravo Inco, keve mi bravo!
Nikad mi ne bi palo na pamet da Flash uvek prikazuje fontove onakve kakvim su pisani kad je pravljen film, iako komp na kom se pusta SWF nema te fontove!
Sto znaci napraviti text u Flash-u, i importovati taj filmic u Director...
Nece biti bas ono sto bi trebalo, ali je bolje resenje od ispisivanja kuka i kvaka...
P.S.:Steta zbog Directorovog SCROLLER-a, on je bas odradjivao posao i izgledao kako treba!
Bar da ne lupam glavu vise sa tim...
HVALA!!!
 

Back
Top