TUNGUSKA

Mr.Relaxed

Primećen član
Poruka
954
...u par navrata sam cuo da je taj ruski hibridni mobilni PVO sistem izuzetno delotvoran i razoran ali osim nekih sturih informacija nisam nasao nista sto bi dokazivalo njegovu prakticnu primenu...zanima me da li je taj sistem ucestvovao u rusko-gruzijskom konfliktu i strucno misljenje ljudi ovde treba li nasoj zemlji nesto slicno tom sistemu i naravno cena istog....
 
Ovo je receica jednog lika sa You Tube-a: This stuff was made to turn Apaches and Warthogs into trash. And it will turn them into trash easily and elegantly.
Warthog = A-10
U sustini, to je to. Neces da naci mnogo podataka na netu. Amerikanci nemaju odgovor na ovo, moze ko sta zeli da prica. Kakvi Stingeri, kakva cudesa...
 
Tunguska je perfektna, posebno sistem upravljanja vatrom, koji je izuzetno delotvoran. i vrlo je korisno to sto se moze koristiti i za dejstva na ciljeve na zemlji, kako topovi tako i rakete! njena najveca prednost nad ostalim slicnim sistemima, ako uopste i postoje je brzina zahvata mete i brzina dejstva po istoj! mana joj je , sto je prilicno skupa!

ne znam dal se koristila, verovatno jeste , ali ne znam dali je dejstvovala. ima snimak pogodjenog i oborenog gruziskog su-25 , ali ne znam sta ga je pogodilo!
 
Tunguska je perfektna, posebno sistem upravljanja vatrom, koji je izuzetno delotvoran. i vrlo je korisno to sto se moze koristiti i za dejstva na ciljeve na zemlji, kako topovi tako i rakete! njena najveca prednost nad ostalim slicnim sistemima, ako uopste i postoje je brzina zahvata mete i brzina dejstva po istoj! mana joj je , sto je prilicno skupa!

ne znam dal se koristila, verovatno jeste , ali ne znam dali je dejstvovala. ima snimak pogodjenog i oborenog gruziskog su-25 , ali ne znam sta ga je pogodilo!
Nisam video tungusku na Russia Today, iako je bilo sve i svasta. Zadnjih 2-3 dana uglavnom prikazuju onog smrdlju kad jede kravatu i jednog Amerikanca sa Floride (znaces na sta mislim ako si pratio RT), sto mu je zena iz J. Osetije. Nije on nikakav fantor, ali ga RT daje 15 puta dnevno. :D Mislim da sam naucio napamet sve priloge od proteklih nedelju dana. :D
 
da stvarno lik se pojavljuje vise puta dnevno od voditeljke :-)

nisam ni ja video tungusku , ali nije ni realno da se vidi, koristila se posebno za blisku zastitu oklopnih kolona, ali one uvek budu izdvojene, a znam da se koristila, jer sam jednom u pozadini video radar iz sastava baterije tunguski! idu 4 aparata (tunguske) i jedan izvidjacki radar, e njega sam video u pozadini, a gde je on, tu su i tunguske! probacu da nadjem snimak!

inace jeste obratili paznju kako lete granate kada dejstvuje tunguska iz topova ? to je i najveca novina na tom aparatu! naravno to sto radar koriguje paljbu i sto je spregnut direktnmo sa topovima je posebna prica, on fakticki hvata pravac granata i uzmerava ih na presret cilja! ali ovo sa granatama je neverovatna domisljatost, i neverovatno je kako su to uspeli tehnicki da rese! ali ponavljam , stvarno je preskupa!
 
Sta je tu novo? Pa i sistem Bofors koji mi koristimo koristi radar za navodjenje topova. Da ne pominjemo Phalanx.
Naravno, ne mislim da je ona losa, naprotiv, to je savrseno resenje za takticku PVO.
 
Poslednja izmena:
Sta je tu novo? Pa i sistem Bofors koji mi koristimo koristi radar za navodjenje topova. Da ne pominjemo Phalanx.
Naravno, ne mislim da je ona losa, naprotiv, to je savrseno resenje za takticku PVO.

Nisam mislio na to, mada je izmedju onoga sto koristi bofors (navojdenje na metu preko radara) i onoga sto radi tunguska (spregnuti radar sa topovima koji koriguje paljbu prateci brzinu mete njen pravac, i brzinu i pravac leta granata )

mislio sam na drugo, tunguskin sistem za vatru rasipa granate, i pravi ''mrezu'' i to radi automatski, i to tako sto u delicu sekunde koriguje i menja kadencu topova (brzinu paljbe)
 
Tunguska, sveta PVO, a ZRNANE?

Ma nema, sto sto Rus napravi, to je bre zajebato.......

Ma jok bre Amerikanci su zakon. Sve na nivou, ono hiper stealth supersonic high performance, 5th generation prism, capitalism, to ono bas super, ono extra extra!
To ti je bre Fighter Persuit Interceptor Multi-Role, Twin Afterburning Engine Aircraft i ima ono Anti-Radar. To je to brate...
 
Tunguska, sveta PVO, a ZRNANE?

Ma nema, sto sto Rus napravi, to je bre zajebato.......

SPRAVA JESTE OPAKA! ali ponavljam preskupa, za te pare se moze podeliti svqakom po igla, cak i deci, pa ce valjda neko nesto ubosti :-)

salu na stranu, nema boljeg slicnog sistema u svetu, i pravi je odgovor na iznenadne napade niskoletecih aviona (recimo a-10 ) i borbenih helikoptera ( recimo aha-64 :-) ) nema bolje stvari za ne posrednu zastitu oklopnih jedinica .
 
Pansir S1 mu je napravljen kao zamena... kako na tockovima, tako i na gusenicama... rekao bih da je on i bolji i noviji!!

verovatno si brzo kucajuci pojeo slovo t ! da to je nadgradjena verzija, ali ne bas zamena, to je ozbiljniji sistem, veceg dometa, naoruzan naj novijim radarom koji detektuje i ne vidljive avione i helikoptere sa smanjenim odrazom (setite se da je amerika razvijala bas takav helikopter, komanci , ali on nikada nije usao u operativnu upotrebu ) inace taj sistem moze uspesno da dejstvuje na sve mete veceg precnika od 2cm !!! na poligonu su njime uspesno obarane pt rakete i vezbovne rakete koje oponasaju krstarece rakete! to je vrhunski sistem , izuzetno otporan na ometanje, i izuzetno velikog procenta uspesnosti u unistavanju ciljeva u vazduhu i na zemlji! a cena prava sitnica, osiromasena verzija namenjena izvozu kosta 16 miliona po komadu $ :-) :-) :-) zainteresovanih je mnogo, a mislim da je arabija vec potpisala ugovort o nabavci! a evo i klipa

i da ne zaboravim pravi se u dve varijante, kao tockas i kao gusenicar! izbor je na kupcu
 
Pancir jeste zamena
Tunguska je komplikovana za održavanje i skupo je, zato je prebačen na točkaša.
UAE je naručila 40 vozila, ali Pancir. Još neke arapske zemlje su poručile.
 
Пре 1999. године било је прича о набавци Тунгуске за ВЈ. Одустало се, наводно, јер то код нас неби имао ко да одржава. ИЗРАЗИТО је сложена за одржавање.
 
Ma jok bre Amerikanci su zakon. Sve na nivou, ono hiper stealth supersonic high performance, 5th generation prism, capitalism, to ono bas super, ono extra extra!
To ti je bre Fighter Persuit Interceptor Multi-Role, Twin Afterburning Engine Aircraft i ima ono Anti-Radar. To je to brate...


Da li si siguran da imas dovoljno tehnickog znanja da pravis ozbiljne komparacije ili cak ironises...???...prema tvojim dosadasnjim postovima bih rekao da nemas.
 
Пре 1999. године било је прича о набавци Тунгуске за ВЈ. Одустало се, наводно, јер то код нас неби имао ко да одржава. ИЗРАЗИТО је сложена за одржавање.

Ha,Ha,Ha odrzavamo mi dosta slozenije sisteme(Ruske)od Tunguske.A narodu dosadno pa prica,isto kao sto je 99.na Batajnici vidjen S-300
 

Back
Top