Jeste da izgleda šašavo, ali od toga balkance više nebi bolela

Šta mislite?

  • Dobar je predlog, odmah cepaj

  • Ako bi to značilo: mir, razvoj i stabilnost, prihvatam

  • Prihvatam samo ono što se odnosi na Kosovo, Albaniju i Makedoniju. Za BIH i CG se ne slažem.

  • Protiv sam u potpunosti.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

delirium tremens

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.285
leđa.



30vhfsj.gif


Ovo sam postavio na nekoliko hrvatskih i bošnjačkih foruma, Hrvati bi u većini prihvatili ovakvu podelu Balkana, a bošnjaci su tu oko 50%:50%.


Ovo bi moglo da bude ono pravo. Na Balkanu svi hoće sve iako znaju da sve više gube.

Albanci znaju da se Albanija i Kosovo nikada neće ujediniti. Srbija bi mogla da im da 75% Kosova + Bujanovac + Preševo, a za uzvrat dobije deo severne Albanije i mali deo primorja (Skadar bi ostao Albanski). Albanci bi u takvoj teritorijalnoj trgovini profitirali 70% : 30%. Srbija bi profitirala, jer bi na svojoj teritoriji imala manje od 250000 Albanaca, severna Albanija je izuzetno retko naseljena i nema visok natalitet, što bi olakšalo kolonizaciju tog područja i dobrovoljnu razmenu stanovništva.

Skadarsko jezero bi moglo na tri dela da se podeli, srpski deo bi bio srednja trećina i ono bi spajalo "severnu Albaniju"(srpsku) sa primorjem.

Makedonci, ako su pametni, trebaju isto da urade jer će ih Albanci "pojesti". Opštine sa albanskom većinom da poklone Albaniji, jer statistika pokazuje da bi za pedesetak godina Albanci bili većina u MKD. Desilo bi joj se isto što i Bosni (Srbi većina do 1961.)

Tako bi Albanci i Srbi imali homogene države. Vidimo da su na Balkanu srećne države samo one koje su nacionalno homogene, a Srbija i "Kosovo" to nisu.


Da li sam trebao i mađare u Bačkoj da izdvojim?
 
Poslednja izmena:
Zasto bi npr Kumanovo islo Bugarima?

Треба поделити БЈРМ између нас и Бугара, наравно Куманово нама а све остало источно од Вардара њима. А ако би била оваква подела залажем се да БЈРМ нестане јер су ***** изродска.
 
Muslimani da dobiju svoju drzavu?
Sad imaju veću.


Srbija ovako da izgleda?
Šta fali?
A i sta ce onoliki dio Hercegovine u Crnoj Gori?
Autonomna oblast sa Srpskom većinom, koja ima pravo na pripajanje Srbiji? Upitnik nad njom. Mene zanima samo šta mislite o ovom delu oko Kosova, Albanije i Makedonije.
Crnogorski Sandžak sam pripojio Bosni.
Ovolika Hrvatska? Velika Albanija?
Samo to bi to zadovoljilo Hrvate za podelu BIH.
Samo to bi zadovoljilo Albance za podelu Kosova, eventualno Makedonije i severne Albanije.
Da, da.

P.S. anketa: dobro, ne bas u potpunosti...
Znam, ali me zanima samo šta mislite o ovom delu oko Kosova.
 
Poslednja izmena:
Углавном може, али да се Дубровник и Црна гора прикључе Србији и да се мало смањи муслимански Санџак (на истоку) и да остатак БЈРМ оде Бугарима...
Zbog ovakvog "realnog i pragmatičnog" razmišljanja, Srbija će se svesti na Beograd. Zato nemoj da kakiš i budi realan.

P.S. Ko hoće veće, izgubi iz...
 
Najbolje bi bilo da i mi zaboravimo teritorijalne pretenzije. Da ih nismo imali manje bi i bili ugroženi.
Svi bi trebali da ih zaborave, ALI...
Ako Albanci MRZE Srbe, ako Srbi mrze Albance, ako se Hrvati i Bošnjaci tuku po Mostaru, ako...

Najbolje svako u svoj nacionalni tor i ćao đaci.
1. Tako se onda međusobno najviše volimo;
2. Tako najbolje napredujemo.
 
Sto se tice Makedonije, to je stvarno drzava bez buducnosti, pa bi bilo logicno da Srbija onaj dio koji je naseljen Srbima pripoji.
Drasticno smanjenje Republike Srpske i to u korist neke muslimanske drzave je po meni apsurdan.
Podjela Kosova-OK, ali ne kao na ovoj karti.
P.S. i jos jednom...OVOLIKA HRVATSKA? Pa ni Hrvati na ovom forumu se ne bi ovako castili.
 
Када год смо се играли са картом СФРЈ, и правили комбинације шта иде нама а шта ''њима'', увек смо остали без дела територије коју су настањивали Срби и уз то смо примали колоне на тракторима. Коме то треба опет, маните се ћорава посла.
 
Када год смо се играли са картом СФРЈ, и правили комбинације шта иде нама а шта ''њима'', увек смо остали без дела територије коју су настањивали Срби и уз то смо примали колоне на тракторима. Коме то треба опет, маните се ћорава посла.
Ti definitivno ne razumeš.
Ovo ja nebi voleo i ovo nije predlog Srbije da bi izgubili teritoriju, ALI
ako bi ovo narodi odlučili i ako bi značilo trajan mir onda sam ZA.
 
Sto se tice Makedonije, to je stvarno drzava bez buducnosti, pa bi bilo logicno da Srbija onaj dio koji je naseljen Srbima pripoji.

A je l' ti palo na pamet na mozda oni ne bi hteli da se pripoje nama? Ili da sebe ne smatraju Srbima, vec Makedoncima. Sad, mi mozemo da tvrdimo da su oni Srbi, sto i jesu, ali sta to vredi? Ili si mozda mislio da ih nasilno pripojimo? Eto nam onda jos jedne detinjaste ideje, pritom fasisticke!
 

Back
Top