Kako ulepsati nas grad Niš?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 57

Tema: Kako ulepsati nas grad Niš?

Početnik thecwele (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako ulepsati nas grad Niš?

Pozdrav chateri, problem je taj sto je grad u haosu pogotovo bulevar { celom duzinom se prozimaju neki odvratni mirisi }. Ova situacija se ponavlja skoro uvek kada posle ovih paklenih dana odlucim da se malo prosetam po nasem Bulevaru Nemanjica. ako neko od vas ima koju ideju mogli bi smo sprovesti neku inicijativu?>

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Re: Kako ulepsati nas grad?

To sam i je primetila , prosle godine nije bilo tako.Kriva je Medijana , nesto je zatajila ovog leta, namerno ili nenamerno..nas grad smrdi

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Hm, moram da priznam da ipak nisu samo oni krivi. Da nasi dragi sugradjani ne bacaju djubre van kontejnera i da korise kese za isto, mozda bi bilo malo bolje. Ovako istrese kantu sa sve korama od lubenice, peteljakama od papika i svega i svacega pravo u kontejner pa onda to lepo posle curi... i eto.
    Kad ne bismo bacali papirice svuda po ulici, zvake i kese i (sto je jos lepse i meni omiljeno) pljuvali slajmarice grad bi bio bar za nijansu cistiji. A samim tim i lepsi.

Aktivan član ledi (avatar)
    Učlanjen
    27.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Ulepšaćemo ovaj grad, a i celu zemlju, kada budu doneti zakoni koji opasno udaraju po džepu za svaki bačeni papirić. A onda ćemo tek da uvidimo koliko ovaj narod ume da bude kulturan i civilizovan, kada ga država udari tamo gde najviše boli. Do tada, većina će, kao i uvek, da okreće glavu na drugu stranu...

Učlanjen
    26.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

mozda smo u pitanju mi sami i nasa nekultura, ali ja prvenstveno krivim i JKP Medijanu zarad toga da ne obavljaju swoj posao waljano.

Zainteresovan član mmaallaa (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Sa svime gore navedenim se u potpunosti slazem, ali mislim da je ovo sto je ledi konstatovala nazalost najveca istina...

Ulepšaćemo ovaj grad, a i celu zemlju, kada budu doneti zakoni koji opasno udaraju po džepu za svaki bačeni papirić. A onda ćemo tek da uvidimo koliko ovaj narod ume da bude kulturan i civilizovan, kada ga država udari tamo gde najviše boli. Do tada, većina će, kao i uvek, da okreće glavu na drugu stranu...

Pa nisu bezveze Italijani zabranili pusenje na javnim mestima, mada najstrasnija istina je ta da i ako vidite na ulicama nekog evropskog grada, gde je na snazi zabrana, da pusi to je uvek srbin!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio asdf-jklč Pogledaj poruku
    Hm, moram da priznam da ipak nisu samo oni krivi. Da nasi dragi sugradjani ne bacaju djubre van kontejnera i da korise kese za isto, mozda bi bilo malo bolje. Ovako istrese kantu sa sve korama od lubenice, peteljakama od papika i svega i svacega pravo u kontejner pa onda to lepo posle curi... i eto.
    Kad ne bismo bacali papirice svuda po ulici, zvake i kese i (sto je jos lepse i meni omiljeno) pljuvali slajmarice grad bi bio bar za nijansu cistiji. A samim tim i lepsi.
    Naravno ,to se podrazumeva.

Domaćin Anchika_Sweet_Angel (avatar)
    Učlanjen
    19.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    85

pa ima puno nacina,ali malo ljudi koji bi ilo sta uradili povodom ulepsavanja..

Nov član
    Učlanjen
    21.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

Ja bih bas voleo nesto da ucinim za svoj grad. Ali niko ne moze sam. Ima toliko dobrih i pametnih ...
    Ako stvarno neko ima neku lepu ideju za akciju rado bih ga saslusao.

Pozzz od Milanceta
    Poslednji put ažurirao/la Kurt2 : 31.08.2008. u 13:29

Početnik ac002 (avatar)
    Učlanjen
    23.08.2008.
    Reputaciona moć
    0

trebali bi deliti lektire o higijeni.tako su sada radili u kini.

Aktivan član Kulkiver (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

kod mene u zgradu (tv5) ponekad ne smes da izadjes na terasu jer se baca djubre a nekad cak i govna

Zainteresovan član mmaallaa (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Mislim da kada bi svi vodili racuna o prostoru u kome stanuju, konkretno mislim da dvorista kuca, zgrada, a pogotovo fasada grad bi izgledao mnogo lepse.
    A ne ima gomila nezavrsenih kuca, tacnije kucerina, koje tako stoje i samo ruze izgled grada. Zasto ne uvedu zakon po kome bi svi morali da "osvezavaju" boju fasada svojih domova, lokala, i javnih objekata na odredjen broj godina, a ne ovako...

Učlanjen
    27.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

I opet se vraćamo na zakon, na žalost svih nas. I opet ću ponoviti da bez tog zakona, neće biti ni grupne inicijative za promenom. Ali... Slažem se da bi se napravila velika razlika kada bi svaki pojedinac razvio svest, pa počistio za sobom... sredio svoje dvorište/ulaz u zgradu... pazio da ne baca opuške i papiriće na sve strane nego u kantu kojih ima (realno) na svakih deset koraka... Ne može ta jedna Medijana da počisti ono što na hiljade ljudi u ovom gradu može da zaprlja, ošteti, upropasti...

Učlanjen
    26.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Znaci na kraju se swoji na nasu opshtu (ne)kulturu, valjda ce i biti primenjivani neki zakoniiiiii (nekadd) pozzzz

Aktivan član Kurt2 (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Grad je prljav iz mnogo razloga, a jedan od bitnijih je činjenica da mi kao narod jednostavno nismo dovoljno kulturni. Navikli smo da vodimo računa o ličnom prostoru (stanu na primer, ili kući), ali za javne površine nas je totalno briga, zbog pogrešne predstave o društvenom vlasništvu, i naravno, kulture.

Jedno od odličnih rešenja bi bili strogi zakoni, ili možda bolje da kažem primena strogih zakona, pošto neke regulacije već postoje, ali nema ko da ih primeni. Već sam na drugom forumu citirao jednu profesorku koja je pričala o Engleskoj: "Pa da li vi mislite da je kod njih čisto jer su oni mnogo bolji od nas? Čistije je zato što postoje strogi propisi i visoke kazne koje se naplaćuju!"

Ima još jedna stvar koju sam primetio. Bio sam u Austriji skoro, i oduševio se njihovim toaletima. Jednostavno, svuda su savršeno čisti i uredni, bez obzira da li se radi o javnom ili privatnom vlasništvu! Uvek ima toalet papira, ubrusa, sapuna, sve sređeno... razmišljao sam zašto to ne može kod nas... i zaključio da bi u Srbiji odmah urnisali toalet na ovaj ili onaj način - ili prvo koji uđe ne bi podigao dasku i "ožutio" sve, ili bi posle nekoliko dana osvanule različiti poruke ispisane na zidu... mi prosto nismo spremni da imamo takve vc-e! Za nas su čučavci, jer oni ne mogu da se slome, zahtevaju manje održavanje, teže se prljaju... nažalost, tako je...

A normalne toalete ćemo dobiti kada postanemo bogatije društvo, i naravno kulturnije...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    36

Sta ce nama Srbima javni toaleti, kad lepo mozemo da taj problem resimo tako sto se "ispraznimo" uz neki zid, nije cak ni bitno da li nas prolaznici gledaju ili ne. Jeste da "Medijana" cisti kao macka repom, maju onim metlama pa sta potkace, ali sto mi mozemo da zaprljamo to ni vojsku da pozovu upomoc ne bi mogli da pociste.
    A i same ulice su nam grozne, kako kome od privatnika koji radi nadgradnju, javnim preduzecima ili bilo kome zatreba rupa na sred ulice da u nju nesto smesti, nije problem. Iste ulice su veci deo godine stalno raskopane jer neko stalno nesto polaze u zemlju. A kad zavrsi, zapusi rupu, cisto reda radi, pa nam asfalt zakrpljen i neravan i ruzan.
    I sam glani gradski trg kad covek pogleda posle kise, vidi da tu nista nije ravno, nego da je trg ulegnut, pa imamo jezero kod spomenika.
    To je tako kad se o gradu niko ne brine.
    Steta

Iskusan
    Učlanjen
    12.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    232

Kakav narod,takav grad i drzava.

Iskusan
    Učlanjen
    12.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    232

Učlanjen
    27.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Ma daj, posle toliko vremena je neko reagovao, šta se čekalo da sada?
    Ulepšaćemo grad kad ljudi prestanu da okreću glavu i da se ograđuju od svega rečenicom: To nije moj problem...

Domaćin
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio mmaallaa Pogledaj poruku
    Mislim da kada bi svi vodili racuna o prostoru u kome stanuju, konkretno mislim da dvorista kuca, zgrada, a pogotovo fasada grad bi izgledao mnogo lepse.
    A ne ima gomila nezavrsenih kuca, tacnije kucerina, koje tako stoje i samo ruze izgled grada. Zasto ne uvedu zakon po kome bi svi morali da "osvezavaju" boju fasada svojih domova, lokala, i javnih objekata na odredjen broj godina, a ne ovako...
    Nemaju svi para za to...A uostalom to i nije najveci problem,ako cemo iskreno...

Sa Le(j)di se slazem,najvishe Treba zakon za svaki bachen papiric,pikavac,limenku i ostalo...
    ...Iznad mene tuđa je volja.Hoću da skočim,
    to su nedostupna polja,visine, širine,...

Obećava
    Učlanjen
    06.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Produziti radno vreme kafica a ne kao da smo neka palanka ili selendra

Učlanjen
    26.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ginger Pogledaj poruku
    Nemaju svi para za to...A uostalom to i nije najveci problem,ako cemo iskreno...

Sa Le(j)di se slazem,najvishe Treba zakon za svaki bachen papiric,pikavac,limenku i ostalo...

I to sto kazes ali najgore je kad vidim da istrisu piksle iz auto dok chekaju na semafor uffffftkacio:

Učlanjen
    27.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio borssegame Pogledaj poruku
    Produziti radno vreme kafica a ne kao da smo neka palanka ili selendra
    I kako će to da ulepša grad?

Aktivan član Kurt2 (avatar)
    Učlanjen
    12.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

I mene to isto interesuje...
    If electricity comes from electrons, does morality come from morons???

Početnik
    Učlanjen
    02.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pravite decu....

Slične teme

1. Kako bi nas obukli..?
    Autor Nina u forumu Muškarci
    Odgovora: 778
    Poslednja poruka: 28.05.2011., 14:22
  2. Kako ce nas braniti "braca" Rusi
    Autor orion77 u forumu Politika
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 22.02.2008., 19:44
  3. Kako izgleda nas grad Vranje?
    Autor Koma3423 u forumu Srbija