troumljenje oko fakulteta
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: troumljenje oko fakulteta

Početnik
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano troumljenje oko fakulteta

Od septembra cu i zvanicno biti maturant jedne od drzavnih gimnazija u Beogradu, te sam poceo da se raspitujem oko fakulteta koji bih mogao da upisem.

S obzirom da zelim da se bavim nekim aktivnim poslom koji bi mogao da se primeni na muzicku industriju (nije neophodno - jedna od zelja ... postoji sansa da sa muzikom koju produciram odem napolje i pocnem aktivno da se bavim time) resio sam da upisem marketing (ne volim bas nesto prirodne nauke).

Posto u Srbiji (a i sire) ne postoji na pravnim fakultetima smer za advokata industrije zabave (neplodno smo trziste) a nisam u prilici da odem u Ameriku da to studiram, napravio sam uzi izbor (napominjem da privatni fakulteti nisu slucajno izabrani, jednostavno su najblizi mojim zeljama):

1) Megatrend (fakultet za kulturu i medije) - traje 4 god i prijemni ispit ukljucuje samo opstu kulturu i pismenost

2) Singidunum (fakultet za medije i komunikacije) - traje 3 god i prijemni ispit ukljucuje razgovor za komisijom + prepricati sa engleskog na srpski jezik tekst od 300-400 reci

3) FIT (marketing i prodaja) - traje 3 god i prijemni ispit ukljucuje esej na temu ,,Zasto zelim da studiram marketing?'' + razgovor sa komisijom

Programi ovih fakulteta su sledeci:

Megatrend:

Program:
    Prva godina: - Teorija stvaralaštva, Sociologija kulture I umetnosti, Istorija kulture I civilizacije, Komunikologija, Engleski 1
    Druga godina: - Teorija javnog mnenja, Globalni mediji, Uvod u menadžment medija, Antropologija, Uvod u mediologiju, Engleski 2, Marketing u kulturi I medijima
    Treća godina: - Savremeni međunarodni odnosi, Novinarstvo u štampi, Radio I TV novinarstvo, Teorija žanrova, Ekonomika I organizacija poslovanja, Poslovno pravo, Engleski 3
    Četvrta godina: - Digitalne komunikacije, Menadžment u izdavaštvu I štampi

Singidunum:
    Program:
    Prva godina: - Uvod u teoriju komunikacija, Istorija kulture I medija, Dinamika komunikacije, Retorija I stilistika, Kultura digitalnih komunikacija, Engleski
    (Dodatni izborni predmeti: Kreativno pisanje, Film, Govorništvo, Istraživačko novinarstvo)
    Druga godina: - Savremene političke teorije I ideologije, Istorijski narativi u medijima, Uvod u popularnu kulturu, Engleski
    (Stručni izborni predmeti: Analiza medija, Radio novinarstvo, Osnova novinarstva, TV novinarstvo, Upravljanje kulturnim I umetnickim projektima, Vizuelna komunikacija, Odnosi s javnošću, Marketing u medijima)
    (Dodatni izborni predmeti: Kreativno pisanje, Film, Govorništvo, Istraživačko novinarstvo)
    Treća godina: - Teorije interkulturnih komunikacija, Psihologija komunikacija, Alternativni pristup klasičoj muzici, Engleski
    (Stručni izborni predmeti: Narativno novinarstvo, Recepcije kulture, Koncepti autorstva I mediji, Menadžment projekata, Elementi političkog marketinga, Komunikacija brenda)

FIT:
    Program:
    Prva godina: - Uvod u operacioni menadžment, Principi marketinga, Poslovna ekonomija, Osnove informacionih tehnologija, Engleski 1, Marketinške komunikacije, Razvoj I projektovanje proizvoda I usluga, Statistika sa verovatnoćom, Engleski 2
    Druga godina: - Oglašavanje, Ponašanje potrošača, Upravljanje ljudskim resursima, Osnove menadžmenta, Engleski za menadžere, Marketing istraživanja, Internet marketing, Brend menadžment, Metodi istraživanja u poslovanju, Profesionalna komunikacija
    Treća godina: - Profesionalna praksa I etika, Strateški marketing, Marketing menadžment, Poslovno pravo, Stručna praksa, Završni rad + 4 izborna predmeta (Marketing usluga, Maloprodaja, Upravljanje uslužnim procesima, Logistika I upravljanje lancem snabdevanja, Upravljanje prodajom, Međunarodno poslovanje, Upravljanje projektima, Vizuelni identitet)

Pre svega me interesuje kvalitet znanja (ne zanima me kupovina diplome), da li i kakav posao i praksu oni mogu da obezbede, koji su uslovi za sticanje stipendije (da li FCE diploma donosi prednost na prijemnom ispitu) i koliko se diploma ceni u inostranstvu?
    Postoje li ikakve sanse da se dodje bar do volonterskog posla u toj bransi u Srbiji za vreme studiranja radi sticanja iskustva? Akcenat nije samo na konkretno muzickoj industriji, nista mi ne bi falilo ni da radim recimo u nekoj kompaniji gde marketing igra aktivnu ulogu
    Poslednji put ažurirao/la stefdza90 : 18.08.2008. u 17:07

Aktivan član Forma_Ideale (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Re: troumljenje oko fakulteta

Kakav si đak?

Početnik
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

sve tri godine 3.1, verovatno ce isto biti i cetvrte godine

Učlanjen
    06.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Tako sam i mislila.

Početnik
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

izgleda da je to neko usputno raspitivanje za uspeh, posto vidim da u vezi sa temom nemas nista da kazes

Zainteresovan član yoyo_serbia (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Ovako nemam previse informacija... Imam par drugova koji studiraju Singedunum i kazu da je diploma priznata u inostranstvu ...Sto se tice uspeha nemoj da brines...

Učlanjen
    06.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Citat Original postavio stefdza90 Pogledaj poruku
    izgleda da je to neko usputno raspitivanje za uspeh, posto vidim da u vezi sa temom nemas nista da kazes
    Nije usputno raspitivanje. Verifikujem pretpostavke.
    Privatni fakultet ne mogu da preporučim... i neću.

Početnik
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio yoyo_serbia Pogledaj poruku
    Ovako nemam previse informacija... Imam par drugova koji studiraju Singedunum i kazu da je diploma priznata u inostranstvu ...Sto se tice uspeha nemoj da brines...
    ne brinem se ja sto se uspeha tice,to me u gimnaziji nikad nije ni zanimalo, upisao sam prvu bgd gimn zato sto mi je na 5 min od kuce...nisam imao bodove za drustveni pa sam upisao prirodni iako prezirem prirodne nauke... hvala bogu nikad nisam padao na avgust i zavrsavam razrede standardno na vreme... za privatni sam se pre svega odlucio zato sto od drzavnih nista nije ni blizu mojim zeljama sto se samog programa tice

Učlanjen
    06.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Citat Original postavio stefdza90 Pogledaj poruku
    ne brinem se ja sto se uspeha tice,to me u gimnaziji nikad nije ni zanimalo, upisao sam prvu bgd gimn zato sto mi je na 5 min od kuce...nisam imao bodove za drustveni pa sam upisao prirodni iako prezirem prirodne nauke... hvala bogu nikad nisam padao na avgust i zavrsavam razrede standardno na vreme... za privatni sam se pre svega odlucio zato sto od drzavnih nista nije ni blizu mojim zeljama sto se samog programa tice
    Pošto planiraš privatni, ne treba da brineš ni za uspeh, ni za prijemni... ni za... pa valjda ni za šta. I onda kad ja kažem da privetne faxeve upisuju ljudi sa "skromnim" prosecima (i jer ne mogu državne) dobijem neke bedne komentare kako nisam upućena i kako privatne faxeve upisuju sve više i vukovci. Da... da...

Sad ozbiljno, čula sam od mnooogo, ali mnooogo ljudi, da su Singidunum i Megatrend najslabiji (da ne upotrebim neku drugu reč) od naslabijih kad su privatni faxevi u pitanju.

Zainteresovan član yoyo_serbia (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Informacije mozes dobiti na fakultetu, odes ili pozoves i pitas sve sto te zanima..ili jos bolje ako nadjes nekog studenta koji zavrsava ili nekog koji je zavrsio, od njih mozes dobiti najbolje informacije...Ili na forumu fakulteta mozes naci nesto ili pitaj tamo - ovo govorim za singidunum

Domaćin _Look_Of_Expectancy_ (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    91

Ja znam decka koji je zavrsio Singidunim, zadovoljan je i odmah posle faxa se zaposlio.

Početnik
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

imao sam priliku da razgovaram sa 10ak studenata koji su zavrsili Singidunum i svi su dobijali poslove u roku od 3 meseca posle zavrsetka faxa, posao im je skoro zagarantovan kad izadju odande i prilicno lepu sumu zaradjuju... meni licno megatrend sa liste izgleda najmrsaviji...

Obećava
    Učlanjen
    31.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Ja znam puno ljudi koji su zaposljeni,a zavrsili su Megatrend.Pritom,nisu imali problema ni oko upisa,ni oko zavrsavanja.Vecina zavrsi u roku.
    Medjutim,ja ne podrzavam privatne fakultete...

Slične teme

1. Shkolarina na dva fakulteta
    Autor Tusenfryd u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.02.2008., 18:24
  2. promena fakulteta...
    Autor stanko21 u forumu Arhiva
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 06.04.2006., 20:40
  3. Pomoc oko Fakulteta...
    Autor Serdnoskolac u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 9