Možemo li se osigurati od RAZVODA?

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
Pošto sam na sopstvenoj koži osetila šta znači ostati bez partnera, sam, sa decom... pade mi nešto na pamet: da li naše pravosuđe ili osiguravajuće kuće poznaju mogućnost osiguranja u slučaju razvoda a nakon utvrđivanja krivice. Npr. suprug je napušta i odlazi s drugom ženom... tipičan scenario. Elem, može li ostavljena žena, osim alimentacije za decu, dobiti još neko pokriće od tog junaka u ovoj našoj demokratskoj zemlji?
 
Pošto sam na sopstvenoj koži osetila šta znači ostati bez partnera, sam, sa decom... pade mi nešto na pamet: da li naše pravosuđe ili osiguravajuće kuće poznaju mogućnost osiguranja u slučaju razvoda a nakon utvrđivanja krivice. Npr. suprug je napušta i odlazi s drugom ženom... tipičan scenario. Elem, može li ostavljena žena, osim alimentacije za decu, dobiti još neko pokriće od tog junaka u ovoj našoj demokratskoj zemlji?

Pokriće za šta?
 
Ma kakvi...to samo u puritanskoj amer'ci moze da bude krivica supruga jer je "oh my Good, put his dick into another woman's pussy" " Oh that bastard, he should suffer and pay for it"

Kod nas sada postoji samo jedan osnov za razvod braka i mislim da se zove "teska poremecenost bracnih odnosa" i stvarno bi bilo stupino da sud utvrdjuje cija je to krivica i ko treba za to da "plati"
 
Pošto sam na sopstvenoj koži osetila šta znači ostati bez partnera, sam, sa decom... pade mi nešto na pamet: da li naše pravosuđe ili osiguravajuće kuće poznaju mogućnost osiguranja u slučaju razvoda a nakon utvrđivanja krivice. Npr. suprug je napušta i odlazi s drugom ženom... tipičan scenario. Elem, može li ostavljena žena, osim alimentacije za decu, dobiti još neko pokriće od tog junaka u ovoj našoj demokratskoj zemlji?

Moze....predbracnim ugovorom....gdje se materijalno i imovinski osiguravaju oboje.....e sad malo je zeznuto ako jedno pre braka ima sve a drugo nista.....tom nista moze i ostati nista.....ostaje ljubav....pa dok traje.....
 
Мени ово питање личи на жељу за осветом.
Као, он је мене преварио, па нека му се суди за то, тако што ће му се нешто одузети...
Не разумем баш.
Мене и сестру наши су родитељи ,,осигурали''. Обе живимо у својим становима, образоване и запослене, васпитане да смо ,,своји људи'' и да не чекамо ни од ког ништа.
Сигурно је тешко после развода, и материјално, и емотивно. Али, осигурање од развода, ретроактивно? :dontunderstand:
 

Back
Top