Prehlada bebe

Micimacko

Poznat
Poruka
9.853
Molim pomagajte.Iskreno u pretraživaču sam pokušala da nađem ovakvu temu,ali pošto nisam,evo ja otvaram novu.Sin mi se prehladio pre 5 dana.U sredu kasno uveče počeo je da mu curi nos kao vodopad bez prestanka,u četvrtak popodne dobio temperaturu,koju smo veoma brzo snizili Febricetom,taj dan nosić nije curio uopšte.U petak ponovo nosić počeo da curi strašno,a nije imao ni apetit.Juče je počeo da povraća sav taj sekret i šlajm koji je progutao,apetit baš nešto nema.Već na početku smo počeli da mu dajemo Liobif kao prevenciju,jer je i pre par meseci imao istu ovakvu prehladu i pedijatar je preporučila Liobif i Humanu HN,pošto je na veštačkoj hrani protiv proliva.Sve to ja sad odmah preventivno počela da dajem,i proliv uopšte nije ni dobio.Naš pedijatar na godišnjem,a ona što trenutno radi za mene nije nimalo savesta,pa ne bih ako ne moram da ga nosim kod njega.
A pitanje glasi.Postaviću njegovu sliku.Od kada je prehlađen na licu mu je izašlo neko crvenilo koje ne prestaje,mada mažem kremicom,to još on i trlja,pa sekret koji izlazi kroz nosić i kad balavi zbog zubića sve to još utrlja u lice,užasno izgleda i stalno mu gori lice.Šta da preduzmem?Koju kremicu preporučujete?Kako mogu ovo crvenilo da mu zaustavim?
Unapred hvala na pomoći!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zabranjeno je stavljati fotografije na forumu, no meni to lici na ekcematoznu promenu. Da li je dete sklono ekcemu ili alergijskom reagovanju? postoji tema o decijem ekcemu, potrazite pretrazivacem, bilo bi najbojle da dete vidi dermatolog. Ili mozete lice prati i mazati pavlovicevom, pantenolo kremom itd. Svakako kad se popravi imunitet i dete prrezdravi i lice ce proci. Kao sto rekoste, temperatura, sline, suze, pljuvacka - sve to u kombinaciji sa trljanjem vodi u sliku koju opisujete.
 
Zabranjeno je stavljati fotografije na forumu, no meni to lici na ekcematoznu promenu. Da li je dete sklono ekcemu ili alergijskom reagovanju? postoji tema o decijem ekcemu, potrazite pretrazivacem, bilo bi najbojle da dete vidi dermatolog. Ili mozete lice prati i mazati pavlovicevom, pantenolo kremom itd. Svakako kad se popravi imunitet i dete prrezdravi i lice ce proci. Kao sto rekoste, temperatura, sline, suze, pljuvacka - sve to u kombinaciji sa trljanjem vodi u sliku koju opisujete.

hvala na objašnjenju...do sada nikakvu alergijsku reakciju ili ekcem nije imao...sorry na postavljanju slike,čisto mislila da se tako najbolje vidi problem,možda rečima ne mogu najbolje objasniti...novu hranu uvodili nismo...Pavlovićevom sam mazala do sada i sve je bilo okej,ali eto otkada ima ovu prehladu ovo crvenilo ne prolazi,i stalno gori lice...jel to isti taj Pantenol mast koji ide i na guzu kada ima crvenilo???????
 
Molim pomagajte.Iskreno u pretraživaču sam pokušala da nađem ovakvu temu,ali pošto nisam,evo ja otvaram novu.Sin mi se prehladio pre 5 dana.U sredu kasno uveče počeo je da mu curi nos kao vodopad bez prestanka,u četvrtak popodne dobio temperaturu,koju smo veoma brzo snizili Febricetom,taj dan nosić nije curio uopšte.U petak ponovo nosić počeo da curi strašno,a nije imao ni apetit.Juče je počeo da povraća sav taj sekret i šlajm koji je progutao,apetit baš nešto nema.Već na početku smo počeli da mu dajemo Liobif kao prevenciju,jer je i pre par meseci imao istu ovakvu prehladu i pedijatar je preporučila Liobif i Humanu HN,pošto je na veštačkoj hrani protiv proliva.Sve to ja sad odmah preventivno počela da dajem,i proliv uopšte nije ni dobio.Naš pedijatar na godišnjem,a ona što trenutno radi za mene nije nimalo savesta,pa ne bih ako ne moram da ga nosim kod njega.
A pitanje glasi.Postaviću njegovu sliku.Od kada je prehlađen na licu mu je izašlo neko crvenilo koje ne prestaje,mada mažem kremicom,to još on i trlja,pa sekret koji izlazi kroz nosić i kad balavi zbog zubića sve to još utrlja u lice,užasno izgleda i stalno mu gori lice.Šta da preduzmem?Koju kremicu preporučujete?Kako mogu ovo crvenilo da mu zaustavim?
Unapred hvala na pomoći!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kod dece to izgleda mnogo dramatičnije no što jeste.I na svu seću da je tako a ne obrnuto.
Verovatno se radi o virusnoj infekciji , sa sekrecijom iz gornjih disajnih puteva koja se sliva niz zadnji zid ždrela i koju dete (ani veće a kamoli tako malo) ne ume da ispljune...Najverovatnije je i ta eritematozna promena na licu u sklopu infekcije . Nikakva krema na lice, pogotovu ne Pavlovićeva mast! Pozdrav
 
Kod dece to izgleda mnogo dramatičnije no što jeste.I na svu seću da je tako a ne obrnuto.
Verovatno se radi o virusnoj infekciji , sa sekrecijom iz gornjih disajnih puteva koja se sliva niz zadnji zid ždrela i koju dete (ani veće a kamoli tako malo) ne ume da ispljune...Najverovatnije je i ta eritematozna promena na licu u sklopu infekcije . Nikakva krema na lice, pogotovu ne Pavlovićeva mast! Pozdrav
a neka kremica za bebe sa Zn npr Mustela dermo - pediatrie?
 
Kreme sa cinkom su dobre za ojede- "zasušuju" dobro...Ne bih ja to na lice bebi...
Pazi, ja nisam pedijatar ali ovo pričam iz ličnog iskustva - dvoje sam (relativno skoro) "mazala"...
Ako je promena ekcematičan, onda dolazi u obzir neki Elokom krem par dana i to je to...
 
Pise u uputstvu da se stavlja na iritiranu kozu bebama oko cmara i oko usta
Ja je licno stavljam gde god se ospe ili se pojavi neko crvenilo i ubrzo prodje
Mada imam sijaset tih bebi kremica sa Zn pa kombinujem - jedan dan jednu,drugi dan drugu,pa koja upali - a od njih bebama nebi trebalo da bude nista - bar nije nama bilo ovih 9 meseci pu,pu,pu
 
Na guzu- kod ojeda. Oko usta- kad balave pa se koža iziritira od stalnog vlaženja...Ali, ne na svaku promenu, naročito neće pomoći ako je ekcem (bilo koje geneze) u pitanju.
P.S. I moj ti je savet da što manje mažeš svakojakim kremama dečju kožu. Onoliko koliko je potrebno.Zdravorazumski!!! ;)
 
Kod dece to izgleda mnogo dramatičnije no što jeste.I na svu seću da je tako a ne obrnuto.
Verovatno se radi o virusnoj infekciji , sa sekrecijom iz gornjih disajnih puteva koja se sliva niz zadnji zid ždrela i koju dete (ani veće a kamoli tako malo) ne ume da ispljune...Najverovatnije je i ta eritematozna promena na licu u sklopu infekcije . Nikakva krema na lice, pogotovu ne Pavlovićeva mast! Pozdrav

hvala ti puno na odgovoru...upravo je ovu dijagnozu rekla i pedijatar koju smo pozvali da izađe i pogleda dete...pošto je privatno izašla ostala je sat i po vremena i baš natenane pregledala dete,ima malo crvenilo u grlu,ali ne zbog upale nego zbog slivanja sekreta iz nosa koji guta....to je uzrok i crvenila,pošto stalno trlja i time iritira kožu...a kako je rekla na taj način i organizam izbacuje tu infekciju,odnosno tako reaguje...neki dobiju temperaturu a nekima organizam na taj način reaguje...u svakom slučaju savetovala je Pantenol kremu kao i WW ovde na forumu,počela da mažem i stvarno deluje,jeste još uvek crveno ali više ne gori lice...valjda će proći brzo sada kada smo našli adekvatnu kremu...
 
kaže pedijatar da je ovo virus sve pokazuje na to a ne bakteriološki problem...
Tako je i meni rekla pa sam otisla i rezultati hemofilus influence - otislo kroz kanal i u okice pa smo lecili i nosic i oci. Zato ja odmah cim ima neki takav problemcic pravo u laboratoriju,pa bolje da dam pare uzalud nego da opet prolazim kroz isto:cool:
 
Poslednja izmena:
Na guzu- kod ojeda. Oko usta- kad balave pa se koža iziritira od stalnog vlaženja...Ali, ne na svaku promenu, naročito neće pomoći ako je ekcem (bilo koje geneze) u pitanju.
P.S. I moj ti je savet da što manje mažeš svakojakim kremama dečju kožu. Onoliko koliko je potrebno.Zdravorazumski!!! ;)
ma ne mazem ga ja stalno,nego kad se ospe,a to je samo malko kremice - imam nekoliko komada,pa probam,pa koja pomogne.Inace,sve su dobre,ali ova Mustelina je najbolja.I sapun takodje
a sto se tice crvene guze,to je vec prica za sebe:roll:
 
hvala ti puno na odgovoru...upravo je ovu dijagnozu rekla i pedijatar koju smo pozvali da izađe i pogleda dete...pošto je privatno izašla ostala je sat i po vremena i baš natenane pregledala dete,ima malo crvenilo u grlu,ali ne zbog upale nego zbog slivanja sekreta iz nosa koji guta....to je uzrok i crvenila,pošto stalno trlja i time iritira kožu...a kako je rekla na taj način i organizam izbacuje tu infekciju,odnosno tako reaguje...neki dobiju temperaturu a nekima organizam na taj način reaguje...u svakom slučaju savetovala je Pantenol kremu kao i WW ovde na forumu,počela da mažem i stvarno deluje,jeste još uvek crveno ali više ne gori lice...valjda će proći brzo sada kada smo našli adekvatnu kremu...

Nema na čemu! Nisam pedijatar al sam pulmolog pa mi infekcije gornjih respiratornih piteva dođu k'o boza...
A i mama sam...;)
 
pa dobro.
da se nadovezzem.
moja desetodnevna beba je nocas krenula da krklja.
kao da joj se neshto sliva niz grlo.
patronazzna sestra misli da joj nije nishta poshto nema temp, jede normalno, nije nervozan i spava.
misli da se josh uvek chisti poshto se nagutao moje plodove vode, a ja mu nijednom za ovih deset dana nisam chistila nos.

kad stanje postaje alarmantno?
koliko puta dnevno mogu da mu stavljam fizioloshki rastvor?

sve se mislim, imam ga 10 dana a vec sam uspela da ga "pokvarim".
sve se pitam dal` sam ga dovoljno pokrivala, dal` sam ga ja prehladila...

mnogo je ponekad tezzak ovaj roditeljski posao.
 
Opusti se. Fizioloski mozes da stavljas kolko hoces (na svakih par sati), nista nisi pokvarila i nemas razlopga za paniku - oni su mala ali veoma rezilijentna bica. Racunaj da bebe imaju brzi metabolizam od odraslih 0 kad je tebi toplo njemu jos toplije, tako da s eravnas prema tome.
Polako, vremenom ces nauciti sve d aprepoznas - roditelj raste sa detetom, kako kaze moja kuma!
 
pa dobro.
da se nadovezzem.
moja desetodnevna beba je nocas krenula da krklja.
kao da joj se neshto sliva niz grlo.
patronazzna sestra misli da joj nije nishta poshto nema temp, jede normalno, nije nervozan i spava.
misli da se josh uvek chisti poshto se nagutao moje plodove vode, a ja mu nijednom za ovih deset dana nisam chistila nos.

kad stanje postaje alarmantno?
koliko puta dnevno mogu da mu stavljam fizioloshki rastvor?

sve se mislim, imam ga 10 dana a vec sam uspela da ga "pokvarim".sve se pitam dal` sam ga dovoljno pokrivala, dal` sam ga ja prehladila...

mnogo je ponekad tezzak ovaj roditeljski posao.

Eeee, ti si jedina uspela da me nasmeješ u posle3dnja dva dana!!! :D ( nešto sam u bedaku...)
Prvo, čestitam na toj "novoj igrački".
Drugo, sekiraj se- to je glavni roditeljski zadatak od sad pa nadalje...Na svu sreću, ova sekiracija ti i nije neka, odma' da znaš al pošto si tek novopečena mama, izgleda ti STRAŠNO.Naravno da sve bebe imaju taj sekret, i naravno da ne umeju da ga izbace nego ga gutaju. E , da bi im majčice nekako olakšale da sekret bude "razređeniji", one treba da ukapavaju kapi fiziološkog rastvora.koliko puta? Kol'ko 'oće, neće štetiti...Postoje i one glupe pumpice ( ja koristila nekakvu Chiccovu, možda sad ima i boljih al je to živa glupost, bar za mene u to vreme...).Pozdrav
 
e sad maslačak čisto iz predostrožnosti,ako primetiš da će mu dupence zacrveneti i postane onako toplo na dodir,to ti je zbog sekreta koji proguta,i izlazi sa kakom,pa mu ojeda kožu na dupencetu...e onda Panthenol mast i time maži kad kod menjaš pelenicu...pre toga operi guzu čistom vodom,znači ne vlažne maramice,sapun i slično,nego čista voda,osušiš guzu,i Panthenol mast...za 2 dana će proći to crvenilo...provereno kod mog sina...
 

Back
Top