Cyber love, da ili ne?

lilival72

Početnik
Poruka
46
U danasnje vreme kada sve manje vremena imamo jedni za druge, a sve vise se okrecemo sami sebi i kompjuterima, pitam se da li bas ti kompjuteri i ljudi sa druge strane zice stvarno mogu da postanu pravi prijatelji ili cak nesto vise. Upoznala sam se sa covekom mladjim od sebe na internetu i catujemo vise od godinu dana. Od pocetka je bilo drugacije nego sa svima drugima. Postoji neka veza. Jel moguce da sam se zaljubila u nekoga koga nikada nisam videla? A ne znam ni da li cu ikada zato sto on zivi na drugom kontinentu. Jedno znam sigurno, kad njega nebi bilo, deo mene bi umro. Nemam nikakvu zelju da se upoznam ili izadjem sa bilo kim drugim. Veliki deo slobodnog vremena, a toga imam jako dosta trenutno zato sto ne radim, provodim pricajuci sa njim. Cak i noci provodimo zajedno, pricajuci i tonuci u san zajedno. Cemu sve ovo vodi? Da li samo gubim vreme? Volela bih da cujem vasa iskustva ukoliko ih ima slicnih.
 
Pa zaljubila si se:) I to nije nista cudno, pretpostavljam da si mlada.
A cemu vodi to ces znati tek kad se upoznate. Mada ako je on iskren i ako imas njegovu sliku koja ti se dopada ne vidim zasto bi vodilo u propast. Samo se upoznajte. Sasvim je moguce da se izrodi lepa ljubav, kao uostalom i iz bilo kog poznanstva. Problem je sto ste daleko ali bas zato treba da se upoznate i da vidite ima li vasa veza buducnosti. Jer ako nema, sto pre to shvatis, lakse ces preboleti.
 
U danasnje vreme kada sve manje vremena imamo jedni za druge, a sve vise se okrecemo sami sebi i kompjuterima, pitam se da li bas ti kompjuteri i ljudi sa druge strane zice stvarno mogu da postanu pravi prijatelji ili cak nesto vise. Upoznala sam se sa covekom mladjim od sebe na internetu i catujemo vise od godinu dana. Od pocetka je bilo drugacije nego sa svima drugima. Postoji neka veza. Jel moguce da sam se zaljubila u nekoga koga nikada nisam videla? A ne znam ni da li cu ikada zato sto on zivi na drugom kontinentu. Jedno znam sigurno, kad njega nebi bilo, deo mene bi umro. Nemam nikakvu zelju da se upoznam ili izadjem sa bilo kim drugim. Veliki deo slobodnog vremena, a toga imam jako dosta trenutno zato sto ne radim, provodim pricajuci sa njim. Cak i noci provodimo zajedno, pricajuci i tonuci u san zajedno. Cemu sve ovo vodi? Da li samo gubim vreme? Volela bih da cujem vasa iskustva ukoliko ih ima slicnih.

Samo da znas ...da to sto ti se desava nema nikakve veze sa normalnim poznanstvom koje nije virtuelno... govorim ti iz iskustva ...upoznao sam ...nekoliko osoba... sa kojim sam duze vremena kontaktirao i na kraju se i upoznao .. nikad nista nije bilo... mozda je i moglo da bude da je kontakt bio drugojaciji ...ali ovaj put je definitivno pogresan...
.....i na ovaj forum sam se ukljucio cisto da razmenim neka misljenja .. sa ljudima iz druge sredine cisto radi zabave i zabava je odlicna mogu da ti kazem da ima super likova .. ali nista drugo...sve ostalo je neozbiljno..
To sto mislis da ti se svidja to je samo tvoja projekcija ljubavi... ..ljudi preko neta svasta pricaju ...Vi se ...sta... kao u svemu slazete.. on te razume.. shvata te ...misli isto kao ti...nezan..je .. romantican ... to moze svako u virtuelnom zivotu u stvarnosti je to malo teze....iskren je ...jel da a kako znas da te ne laze... pa neznas ...
Ajde sama mi kazi kako moze neko da ti se svidja a da ga nisi videla.... mozda sliku jesi...ali kontakt ..pogled pokret moze da ti kaze nesto sasvim drugo...
OK ako.. i posle toga mislim kontakta ti se taj tip svidja ..to je u redu ali ovako... mislim da je ...sta ja znam ljudi su razliciti ....:bye:
 
Samo da znas ...da to sto ti se desava nema nikakve veze sa normalnim poznanstvom koje nije virtuelno... govorim ti iz iskustva ...upoznao sam ...nekoliko osoba... sa kojim sam duze vremena kontaktirao i na kraju se i upoznao .. nikad nista nije bilo... mozda je i moglo da bude da je kontakt bio drugojaciji ...ali ovaj put je definitivno pogresan...
.....i na ovaj forum sam se ukljucio cisto da razmenim neka misljenja .. sa ljudima iz druge sredine cisto radi zabave i zabava je odlicna mogu da ti kazem da ima super likova .. ali nista drugo...sve ostalo je neozbiljno..
To sto mislis da ti se svidja to je samo tvoja projekcija ljubavi... ..ljudi preko neta svasta pricaju ...Vi se ...sta... kao u svemu slazete.. on te razume.. shvata te ...misli isto kao ti...nezan..je .. romantican ... to moze svako u virtuelnom zivotu u stvarnosti je to malo teze....iskren je ...jel da a kako znas da te ne laze... pa neznas ...
Ajde sama mi kazi kako moze neko da ti se svidja a da ga nisi videla.... mozda sliku jesi...ali kontakt ..pogled pokret moze da ti kaze nesto sasvim drugo...
OK ako.. i posle toga mislim kontakta ti se taj tip svidja ..to je u redu ali ovako... mislim da je ...sta ja znam ljudi su razliciti ....:bye:

Ako ti nisi imao srece da ti uspe, ne demoralisi druge. Ruzno je.

To sto ne razumes tudje emocije ne znaci da one ne postoje.
 
Samo da znas ...da to sto ti se desava nema nikakve veze sa normalnim poznanstvom koje nije virtuelno... govorim ti iz iskustva ...upoznao sam ...nekoliko osoba... sa kojim sam duze vremena kontaktirao i na kraju se i upoznao .. nikad nista nije bilo... mozda je i moglo da bude da je kontakt bio drugojaciji ...ali ovaj put je definitivno pogresan...
.....i na ovaj forum sam se ukljucio cisto da razmenim neka misljenja .. sa ljudima iz druge sredine cisto radi zabave i zabava je odlicna mogu da ti kazem da ima super likova .. ali nista drugo...sve ostalo je neozbiljno..
To sto mislis da ti se svidja to je samo tvoja projekcija ljubavi... ..ljudi preko neta svasta pricaju ...Vi se ...sta... kao u svemu slazete.. on te razume.. shvata te ...misli isto kao ti...nezan..je .. romantican ... to moze svako u virtuelnom zivotu u stvarnosti je to malo teze....iskren je ...jel da a kako znas da te ne laze... pa neznas ...
Ajde sama mi kazi kako moze neko da ti se svidja a da ga nisi videla.... mozda sliku jesi...ali kontakt ..pogled pokret moze da ti kaze nesto sasvim drugo...
OK ako.. i posle toga mislim kontakta ti se taj tip svidja ..to je u redu ali ovako... mislim da je ...sta ja znam ljudi su razliciti ....:bye:

Видиш, моје искуство је сасвим другачије.
Доживела сам и право пријатељство, и праву љубав, и неке особе са нета су постале до мог правог, реалног живота.
Додуше, нису преко света, али јесу из других градова...
Познанство са нета се не разликује много од познанства у другим ситуацијама. Ко је склон идеализовању - идеализоваће ту особу па макар се виђали сваки дан!

Ни у виртуелном свету не може свако да буде нежан, пријатан, романтичан, а и у стварном свету неко може да те лаже и да се претвара.
 
prvo ja nisam ni ocekivao da uspe ..samo sam bio ljubazan pa sam se upoznao...(one su znale ko sam ja .. a ja nisam znao ko su one...
drugo sam joj rekao da treba da se vidi sa tipom pa tek onda da donese zakljucak
a trece to nema veze sa emocijama ...
a vidis da me i prljava..gospodjica ...ispod mene podrzava.....
 
Samo da znas ...da to sto ti se desava nema nikakve veze sa normalnim poznanstvom koje nije virtuelno... govorim ti iz iskustva ...upoznao sam ...nekoliko osoba... sa kojim sam duze vremena kontaktirao i na kraju se i upoznao .. nikad nista nije bilo... mozda je i moglo da bude da je kontakt bio drugojaciji ...ali ovaj put je definitivno pogresan...
.....i na ovaj forum sam se ukljucio cisto da razmenim neka misljenja .. sa ljudima iz druge sredine cisto radi zabave i zabava je odlicna mogu da ti kazem da ima super likova .. ali nista drugo...sve ostalo je neozbiljno..
To sto mislis da ti se svidja to je samo tvoja projekcija ljubavi... ..ljudi preko neta svasta pricaju ...Vi se ...sta... kao u svemu slazete.. on te razume.. shvata te ...misli isto kao ti...nezan..je .. romantican ... to moze svako u virtuelnom zivotu u stvarnosti je to malo teze....iskren je ...jel da a kako znas da te ne laze... pa neznas ...
Ajde sama mi kazi kako moze neko da ti se svidja a da ga nisi videla.... mozda sliku jesi...ali kontakt ..pogled pokret moze da ti kaze nesto sasvim drugo...
OK ako.. i posle toga mislim kontakta ti se taj tip svidja ..to je u redu ali ovako... mislim da je ...sta ja znam ljudi su razliciti ....:bye:



Ja se ipak slazem sa tobom.U redu bi bilo da nades prijatelja preko neta,ali nesto vise...ne znam,nije to realno videnje coveka.Daljina takode moze da predstavlja problem.
Mozda si u njemu nasla nesto sto u real nisi mogla,a u virtuel je sve savrseno.Zato i jeste virtuel.:think:
 
Јелена, баш ме интерсује на основу чега си формирала такво мишљење? Имаш ли неких конкретних искустава, или шта?

Nemam,mnogo sam realna,u prijateljstvo verujem,ali u ljubav i da ne moze bez njega ne.
Meni ipak treba malo vise,ne mogu da volim nekoga na osnovu nekih stvari koje on napise,verovatno preuvelicava...nij ga videla...po meni je i to bitna stavka.
O njemu se zna samo ono sto on dozvoli,isto tako mi znamo jedni o drugima onoliko koliko se otvorimo,malo mi je to za ljubav.
To je moje videnje,ali ja nemam nikakva iskustva,mozda gresim.:think:
 
U danasnje vreme kada sve manje vremena imamo jedni za druge, a sve vise se okrecemo sami sebi i kompjuterima, pitam se da li bas ti kompjuteri i ljudi sa druge strane zice stvarno mogu da postanu pravi prijatelji ili cak nesto vise. Upoznala sam se sa covekom mladjim od sebe na internetu i catujemo vise od godinu dana. Od pocetka je bilo drugacije nego sa svima drugima. Postoji neka veza. Jel moguce da sam se zaljubila u nekoga koga nikada nisam videla? A ne znam ni da li cu ikada zato sto on zivi na drugom kontinentu. Jedno znam sigurno, kad njega nebi bilo, deo mene bi umro. Nemam nikakvu zelju da se upoznam ili izadjem sa bilo kim drugim. Veliki deo slobodnog vremena, a toga imam jako dosta trenutno zato sto ne radim, provodim pricajuci sa njim. Cak i noci provodimo zajedno, pricajuci i tonuci u san zajedno. Cemu sve ovo vodi? Da li samo gubim vreme? Volela bih da cujem vasa iskustva ukoliko ih ima slicnih.


Ja cu da idem obrnutim redom u odgovaranju na tvoja pitanja .
Imam virtuelnu drugaricu, ustajem sa njom, provodimo dane zajedno, jedemo zajedno, razmenjujemo srecu i tugu, podrzavamo jedna drugu , kritikujemo se, savetujemo...Jednom recju vrlo smo bliske, a deli nas nekih 1500 km. Realno videle smo se dva puta u zivotu na po dva sata. Al ja nju poznajem kao i ona mene. Znam kad se naljutla bez da je vidim, cujem. Osecam to u njenim recima, tonu koji izlazi iz slova.
Znam kad mi nije rekla bas sve , zna kad sam precutala nesto. Posebno volim sto nesto i ne moram da kazem a ona zna.

Ovih dana smo srecom u istom gradu i provodimo puno vremena zajedno. Isto je . To je ista ona zena koju volim. I nemam uopste osecaj da je to moja virtuelna drugarica ...

Ona mi je bliza i znacajnija od mnogih koje znam po 20 godina, bolje me razume, cesce utesi, vise vremena provedem sa njm nego sa drugaricama iz reala.

Sama kažeš ...cudno je vreme nema se slobodnog vremena , otudjili smo se i eto u svemu tome , ja nadjoh sebi drugaricu za srecu i tugu...

E sad...ako mozes da nadjes prijatelja i da to prijateljstvo zaživi , zasto bi sa ljubavlju bilo drugacije . Ako je neko iskren nema razlike. To sto ti radis predugo traje, do sad bi vec videla da li je covek iskren ili ne , da li te laze , da li folira, dal glumi nesto sto nije...Istina je da je ovo virtuelni svet, al neke stvari se ne mogu sakriti.

Zato...razmisli dobro sta se tu stvarno dogadja , i sta ti taj covek daje, i uzmi to sto ti treba. Pa ako to vodi divnom prijateljstvu, ljubavi, ili nečemu trećem , sto da ne , budi otvorena i za te stvari...

Lično mislim da je to iskustvo neprocenjivo i ma koliko šašavo izgledalo ne mislim da gubiš vreme . Samo dobro izoštri svoja čula i otvori svoj um ....za svaki slučaj.

I uživaj ! :)
 
sto se mene tice ja nemam nikakve predrasude sa kime cu da se druzim...i kako sam stekao..neko poznanstvo.....
dakle ne bi mi bio uopste problem da se zblizim sa nekim sa foruma ..ali za to realno stvarno postoje male sanse (nisam rekao da ne postoje) mozda preterujem ...ali to je moj stav ..mozda i profesionalna deformacija...(analiticar)...
 
U danasnje vreme kada sve manje vremena imamo jedni za druge, a sve vise se okrecemo sami sebi i kompjuterima, pitam se da li bas ti kompjuteri i ljudi sa druge strane zice stvarno mogu da postanu pravi prijatelji ili cak nesto vise. Upoznala sam se sa covekom mladjim od sebe na internetu i catujemo vise od godinu dana. Od pocetka je bilo drugacije nego sa svima drugima. Postoji neka veza. Jel moguce da sam se zaljubila u nekoga koga nikada nisam videla? A ne znam ni da li cu ikada zato sto on zivi na drugom kontinentu. Jedno znam sigurno, kad njega nebi bilo, deo mene bi umro. Nemam nikakvu zelju da se upoznam ili izadjem sa bilo kim drugim. Veliki deo slobodnog vremena, a toga imam jako dosta trenutno zato sto ne radim, provodim pricajuci sa njim. Cak i noci provodimo zajedno, pricajuci i tonuci u san zajedno. Cemu sve ovo vodi? Da li amo gubim vreme?s Volela bih da cujem vasa iskustva ukoliko ih ima slicnih.

Iz njene price se vidi da joj on nije nista obecavao,ne zna ni da li ce se upoznati....nije mi jasno sta znace ovi drugi i da li i on gaji ista osecanja.
Zivot joj postaje nezdrav zbog njega,ni to mi nije jasno,verovatno je bilo nekih prepreka sa stvarnim ljudima,zasto se potpuno okrenula samo tom liku.sto znaci da ni sama nije sigurna.
Premalo je informacija da se izvuce zaklucak.Ja sam vise za opipliivu varijantu.
Ona ne zna cemu to vodi,
 
Ja cu da idem obrnutim redom u odgovaranju na tvoja pitanja .
Imam virtuelnu drugaricu, ustajem sa njom, provodimo dane zajedno, jedemo zajedno, razmenjujemo srecu i tugu, podrzavamo jedna drugu , kritikujemo se, savetujemo...Jednom recju vrlo smo bliske, a deli nas nekih 1500 km. Realno videle smo se dva puta u zivotu na po dva sata. Al ja nju poznajem kao i ona mene. Znam kad se naljutla bez da je vidim, cujem. Osecam to u njenim recima, tonu koji izlazi iz slova.
Znam kad mi nije rekla bas sve , zna kad sam precutala nesto. Posebno volim sto nesto i ne moram da kazem a ona zna.

Ovih dana smo srecom u istom gradu i provodimo puno vremena zajedno. Isto je . To je ista ona zena koju volim. I nemam uopste osecaj da je to moja virtuelna drugarica ...

Ona mi je bliza i znacajnija od mnogih koje znam po 20 godina, bolje me razume, cesce utesi, vise vremena provedem sa njm nego sa drugaricama iz reala.

Sama kažeš ...cudno je vreme nema se slobodnog vremena , otudjili smo se i eto u svemu tome , ja nadjoh sebi drugaricu za srecu i tugu...

E sad...ako mozes da nadjes prijatelja i da to prijateljstvo zaživi , zasto bi sa ljubavlju bilo drugacije . Ako je neko iskren nema razlike. To sto ti radis predugo traje, do sad bi vec videla da li je covek iskren ili ne , da li te laze , da li folira, dal glumi nesto sto nije...Istina je da je ovo virtuelni svet, al neke stvari se ne mogu sakriti.

Zato...razmisli dobro sta se tu stvarno dogadja , i sta ti taj covek daje, i uzmi to sto ti treba. Pa ako to vodi divnom prijateljstvu, ljubavi, ili nečemu trećem , sto da ne , budi otvorena i za te stvari...

Lično mislim da je to iskustvo neprocenjivo i ma koliko šašavo izgledalo ne mislim da gubiš vreme . Samo dobro izoštri svoja čula i otvori svoj um ....za svaki slučaj.

I uživaj ! :)

AMIN!

Slična situacija i sa mnom....;)
 
Ja se ipak slazem sa tobom.U redu bi bilo da nades prijatelja preko neta,ali nesto vise...ne znam,nije to realno videnje coveka.Daljina takode moze da predstavlja problem.
Mozda si u njemu nasla nesto sto u real nisi mogla,a u virtuel je sve savrseno.Zato i jeste virtue
l.:think:

Ne slazem se ni sa jednom reci...
Nema razlike...zaljubljena zena u realu = zaljubljena zena u virtuelnu.

Dve duse se traze...il se nadju il ne ...kakva je razlika gde se i kako traze...

Fulamo i u realnom zivotu, zaljubimo se , promasimo, poljubimo patos , dignemo se idemo dalje...
I ovde je isto.

Ne nudi savrsenstvo ono sto ne vidis...niti eko moze da ti se ponudi bas onakvim kakvim ga zelis...nego se ili nadjes ili ne !
 

Back
Top