Rusenje zgrade u kojoj imate stan

Kako se osigurati od investitora koji hoce da srusi zgradu u kojoj imate stan? Kako osigurati da vam uredno placa kiriju za dve godina a posebno osigurati da u roku i izgradi stanove na istom mestu?

Raspitati se o investitoru kod predhodnih mušterija, i uneti u ugovor sankcije u slučaju ne poštovanja ugovora - i to tako smisliti, da ne ispadne da dobiješ sud, a da "on nema ništa na svom imenu", pa nikom ništa.
 
Kako se osigurati od investitora koji hoce da srusi zgradu u kojoj imate stan? Kako osigurati da vam uredno placa kiriju za dve godina a posebno osigurati da u roku i izgradi stanove na istom mestu?

Potreban ti je dobar advokat savetodavac,koji odlično poznaje tu problematiku.I naravno dobro se raspitati kod onih koji su ranije poslovali sa tim investitorom,po sistemu od vrata do vrata.
 
Naravno najveci problem oko toga nastaje ako si zasticeni podstanar te ako nemas jasno definisano vlasnistvo. U tom slucaju investitior moze i da te ucenjuje kasnije i da pokusa da prekrsi dogovor. Ono sto bi trebalo da znas o svakom investitioru je da su oni trgovci i da vole da se pogadjaju za novac ili svaki kvadratni metar. Pazljivo se raspitaj o njemu, ne zaleci se i najvaznije ako spadas u grupu zasticenih podstanara vodi racuna. Idealno je i ponavljam idealno da trazis da ti kupi stan na mestu gde to tebi odgovara ili da se dogovorite oko izvesne novcane cifre za koju ces ti sam traziti stan. Znas ovo je Srbija i krsenje dogovora i ugovora nije nepoznanica u ovoj oblasti. A sta ce se u Srbiji desiti za dve godine iluzorno je nagadjati i kako ce se i da li ce se i na ciju ce stranu menjati zakoni to se nikada ne zna. Oprez pre svega i srecno i ne zaboravi sa njima moras da se pogadjas i to zestoko! Govorim iz iskustva ja sam uspeo da se izborim za ovu drugu opciju i sam sam nasao stan koji mi odgovara.
 

Back
Top