Тадићев режим почео да хапси и форумаше

Да ли подржавате ове Тадићеве диктаторске мере и увођење вербалног деликта и хапшење

  • Подржавам

  • Не подржавам


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.049
Тадићев режим хапси и приводи форумаше
субота, 16 август 2008



Бранка Стојановић (40), незапослени новинар из Београда и мајка троје деце, одазвала се јуче позиву Министарства унутрашњих послова од 13. августа 2008. у СБПОК, Михаила Пупина 2, соба 21, као осумњичена због „кривичног дела угрожавања сигурности из чл. 138 став 2, а у вези става 1 Кривичног законика РС.
Бранка, међутим, полицији није желела да да било какав исказ, осим да против ње подигну оптужницу ако за то имају елемената.
- Знам да нисам урадила ништа због чега бих требала да се плашим. Само сам на форуму интернет кафеа писала текстове политичке садржине, посебно после хапшења Радована Караџића, али никоме нисам претила нити било кога угрожавала. Истина, понављала сам упозорења која је Вјерица Радета изрекла јавно, да ће издајници српског народа бити кажњени кад-тад, али то свако зна. И не могу да верујем да се Борис Тадић сад и сукње плаши - изјавила је Бранка за „Правду" пошто се после три сата проведена у полицији на Новом Београду вратила својој деци.
Полицајци су, каже Бранка, били коректни у покушају да је саслушају. Али, пошто је одбила да да било какав исказ, сматрајући да низашта није крива, и потписала записник у коме је то констатовано, Бранка је на своју личну карту морала да чека два сата.
- Када сам интервенисала код портира, саветовао ми је да је „боље да седим и ћутим, јер имају они право и да ме задрже од 24 до 48 сати". Исто ми је рекао и полицајац који је изашао да ми врати личну карту, код кога сам протестовала због толиког задржавања док ме кући чекају деца. Шта ће даље бити видећемо, али ја нисам повела са собом браниоца - адвоката, што ми је у позиву понуђено као могућност, јер сматрам да немам од чега да се браним - наглашава Бранка Стојановић.
Она каже да већ две године пише текстове политичке садржине на форуму интернет кафеа, али да је полицијски позив за саслушање уследио пошто је, највероватније, полицијском камером забележено њено свакодневно присусутво са децом на протестима поводом хапшења Радована Караџића.

Правда

__________________

Да ли подржавате ове Тадићеве диктаторске мере и увођење вербалног деликта и хапшење људи у Србији због тога што нешто кажу или напишу на неком форуму?
 
Да ли подржавате ове Тадићеве диктаторске мере и увођење вербалног деликта и хапшење људи у Србији због тога што нешто кажу или напишу на неком форуму?

A da li hapse samo ako pises po forumima?
Mislim kakvo je stanje sa blogovima, jel tu bezbedno?

:hahaha::hahaha:
 
Тадићев режим хапси и приводи форумаше
субота, 16 август 2008



__________________

Да ли подржавате ове Тадићеве диктаторске мере и увођење вербалног деликта и хапшење људи у Србији због тога што нешто кажу или напишу на неком форуму?

Ау, какав блам, мајко моја... али за ово СНОСИ ОДГОВОРНОСТ МАЛИ ДЕБЕЛИ ДАЧИЋ...шљИВИЦА..........
 
Тадићев режим хапси и приводи форумаше

Правда

__________________

Да ли подржавате ове Тадићеве диктаторске мере и увођење вербалног деликта и хапшење људи у Србији због тога што нешто кажу или напишу на неком форуму?



a sto poziva na linc predsednika i baca kletve(sama kaze da joj je uzor vudu-baba),dok sitna deca unaokolo placu? Treba da dobije meru obaveznog psihijatrijskog lecenja.Podrzavam mere, ludaci su opasni po okolinu.
 
Poslednja izmena:
нисам упознат са стањем на блоговима за сад имамо информације да хапсе и приводе ове што пишу против бориса тадића и његовог режима на интернет форумима.

Jel imas informacije? To ti osobe iz tvoje glave govore?
 
Naravno da podržavam, a biću zadovoljnija onog momenta kada Skupština ukine imunitet, policija uhapsi, a sud osudi tu glupaču Radetu koja proklinje i poziva na linč aktuelnog predsednika države.

Btw. ovde ima likova za koje se ponekad pitam šta bi oni uradili svojim političkim protivnicima samo da im se da prilika... strašno...

Види њу... стварно се питам шта се догађа у главама неких људи...

 
Naravno da podržavam, a biću zadovoljnija onog momenta kada Skupština ukine imunitet, a policija uhapsi, a sud osudi tu glupaču Radetu koja proklinje i poziva na linč aktuelnog predsednika države.

Btw. ovde ima likova za koje se ponekad pitam šta bi oni uradili svojim političkim protivnicima samo da im se da prilika... strašno...

то што ти подржаваш је диктатура. у свим демократским државама постоји нешто што се зове слобода говора и у потпуности је дозвољено критиковати режима н власти чак и позивати вербално на убиство припадника режима, тражити његово рушење, увођење анархије и тако даље. Не знам да ли сте чули за енглески Хајд парк и кутак говорника који у њему постоји. Тамо може свако да каже шта год жели. Док у Србији изгледа да не може. Ако нисте ево овде можете , ако знате енглески језик, нешто више научити о томе.

http://en.wikipedia.org/wiki/Speakers'_Corner
 
нисам упознат са стањем на блоговима за сад имамо информације да хапсе и приводе ове што пишу против бориса тадића и његовог режима на интернет форумима.

Znas li ti sta je verbalni delikt? Ako ja kazem da si ti moron,debil,idiot,onda je to verbalni delikt.

A ako kazem ubicu te, onda to nije verbalni delikt. To je pretnja,koju je ,ako je ti prijavis,policija duzna da proveri,tj. da obavi sluzbeni razgovor sa mnom.
 
нисам упознат са стањем на блоговима за сад имамо информације да хапсе и приводе ове што пишу против бориса тадића и његовог режима на интернет форумима.

Super, ostaće samo normalni.... mada sigurna sam da vam samo daju do znanja da i policajci sede po forumima, ako do sada niste znali :mrgreen: i sada samo malo treniraju strogoću nad ovima koji puno laprdaju, ali za koje verovatno smatraju da nisu previše opasni ... ostale stvarno treba hapsiti
 
то што ти подржаваш је диктатура. у свим демократским државама постоји нешто што се зове слобода говора и у потпуности је дозвољено критиковати режима н власти чак и позивати вербално на убиство припадника режима, тражити његово рушење, увођење анархије и тако даље. Не знам да ли сте чули за енглески Хајд парк и кутак говорника који у њему постоји. Тамо може свако да каже шта год жели. Док у Србији изгледа да не може. Ако нисте ево овде можете , ако знате енглески језик, нешто више научити о томе.

http://en.wikipedia.org/wiki/Speakers'_Corner

Lepo su to Englezi resili.

Das mali prostor raznim pacijentima i budalama da lupetaju, a ne da ti zakrcuju saobracaj svaki dan oko 17h kad posten narod ide sa posla kuci.
I ja bih za vas da se odredi neko mestasce na Kalemegdanu, pa mitinguj bajo koliko hoces.
 
чланак из правде је у потпуности истинит.

У овом случају ради се о форуму бгд кафеа и кориснику Момка са поменутог форума.

http://forum.bgdcafe.com/index.php?showtopic=66810

Ne radi se o tome sta je ta zena pisala, ovde takvih postova imas milion.
Radi se o vesti da je privedena zbog toga. A kako to da proverim, da pitam MUP?
 
Она каже да већ две године пише текстове политичке садржине на форуму интернет кафеа, али да је полицијски позив за саслушање уследио пошто је, највероватније, полицијском камером забележено њено свакодневно присусутво са децом на протестима поводом хапшења Радована Караџића.

Mislim da je ovo bilo presudno...e nema druga posla dokona nezaposlena zena...
 
Lepo su to Englezi resili.

Das mali prostor raznim pacijentima i budalama da lupetaju, a ne da ti zakrcuju saobracaj svaki dan oko 17h kad posten narod ide sa posla kuci.
I ja bih za vas da se odredi neko mestasce na Kalemegdanu, pa mitinguj bajo koliko hoces.

Eeeeej breeeeee, pa nije citava Srbija Beograd!:evil::otkacio:
 
то што ти подржаваш је диктатура. у свим демократским државама постоји нешто што се зове слобода говора и у потпуности је дозвољено критиковати режима н власти чак и позивати вербално на убиство припадника режима, тражити његово рушење, увођење анархије и тако даље. Не знам да ли сте чули за енглески Хајд парк и кутак говорника који у њему постоји. Тамо може свако да каже шта год жели. Док у Србији изгледа да не може. Ако нисте ево овде можете , ако знате енглески језик, нешто више научити о томе.

http://en.wikipedia.org/wiki/Speakers'_Corner

Na engleskom, na žalost i mislim....

Sloboda govora kao svaka sloboda mora biti oraničena - slobodom i pravima drugoga.
Pozivanje na ubistva i linč političara koji samo poštuju ustav i zakone svoje zemlje i to zato što ih gomila bolida naziva izdajnicima - treba kazniti. I tačka.
Srbi su bukvalisti, uvek se nađe neka budala koja i sprovede u delo ono što neko samo 'verbalno' traži.
 
Poslednja izmena:
то што ти подржаваш је диктатура. у свим демократским државама постоји нешто што се зове слобода говора и у потпуности је дозвољено критиковати режима н власти чак и позивати вербално на убиство припадника режима, тражити његово рушење, увођење анархије и тако даље. Не знам да ли сте чули за енглески Хајд парк и кутак говорника који у њему постоји. Тамо може свако да каже шта год жели. Док у Србији изгледа да не може. Ако нисте ево овде можете , ако знате енглески језик, нешто више научити о томе.

http://en.wikipedia.org/wiki/Speakers'_Corner

Ti mesas slobodu govora sa pozivanjem na linc predsednika,ima ovde jos takvih i na ovom forumu koji isto to rade u tajnosti a ovamo se pozivaju na boga. Samo ne umeju ni tu tajnu da sakriju,brisanjem inkriminusucih podataka.
 
Ne radi se o tome sta je ta zena pisala, ovde takvih postova imas milion.
Radi se o vesti da je privedena zbog toga. A kako to da proverim, da pitam MUP?

Jeл због неког посебног цитата приведена или што брани Младића ...
Читао сам нешто мало и уопште се не разликује од неких одговора на крстарици ...Ко је следећи за апс?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top