Тадићев режим почео да хапси и форумаше

Да ли подржавате диктаторске методе режима Бориса Тадића?

  • Подржавам хапшења људи због вербалних напада на Тадићев режим

  • Противим се репресији режима Бориса Тадића над грађанима Србије


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.901
Тадићев режим хапси и приводи форумаше
субота, 16 август 2008



Бранка Стојановић (40), незапослени новинар из Београда и мајка троје деце, одазвала се јуче позиву Министарства унутрашњих послова од 13. августа 2008. у СБПОК, Михаила Пупина 2, соба 21, као осумњичена због „кривичног дела угрожавања сигурности из чл. 138 став 2, а у вези става 1 Кривичног законика РС.
Бранка, међутим, полицији није желела да да било какав исказ, осим да против ње подигну оптужницу ако за то имају елемената.
- Знам да нисам урадила ништа због чега бих требала да се плашим. Само сам на форуму интернет кафеа писала текстове политичке садржине, посебно после хапшења Радована Караџића, али никоме нисам претила нити било кога угрожавала. Истина, понављала сам упозорења која је Вјерица Радета изрекла јавно, да ће издајници српског народа бити кажњени кад-тад, али то свако зна. И не могу да верујем да се Борис Тадић сад и сукње плаши - изјавила је Бранка за „Правду" пошто се после три сата проведена у полицији на Новом Београду вратила својој деци.
Полицајци су, каже Бранка, били коректни у покушају да је саслушају. Али, пошто је одбила да да било какав исказ, сматрајући да низашта није крива, и потписала записник у коме је то констатовано, Бранка је на своју личну карту морала да чека два сата.
- Када сам интервенисала код портира, саветовао ми је да је „боље да седим и ћутим, јер имају они право и да ме задрже од 24 до 48 сати". Исто ми је рекао и полицајац који је изашао да ми врати личну карту, код кога сам протестовала због толиког задржавања док ме кући чекају деца. Шта ће даље бити видећемо, али ја нисам повела са собом браниоца - адвоката, што ми је у позиву понуђено као могућност, јер сматрам да немам од чега да се браним - наглашава Бранка Стојановић.
Она каже да већ две године пише текстове политичке садржине на форуму интернет кафеа, али да је полицијски позив за саслушање уследио пошто је, највероватније, полицијском камером забележено њено свакодневно присусутво са децом на протестима поводом хапшења Радована Караџића.

Правда

__________________

Диктатура режима поглавника Бориса Тадића се пооштрава. Да ли подржавате ове Тадићеве диктаторске мере и увођење вербалног деликта и хапшење људи у Србији због тога што нешто кажу или напишу на неком форуму?
 
Упитању је бгд-кафе форум и тамо је Бранка писала под надимком MOMKA. Ко не верује може да оде на наведени форум и да сам провери.

http://forum.bgdcafe.com/index.php?showtopic=66833

поменуту госпођу Момку је Тадићев режим ислеђивао због писања текстова патриотске и антирежимске садржине на форуму бгдкафеа
 
Poslednja izmena:
ово је доказ да у србији слобода говора не постоји и да режим бориса тадића жели да угуши сваку слободну реч и хапшењима заплаши све слободномислеће грађане ове земље.

Наравно диктатор Тадић нас неће заплашити и наставићемо свом силом да пљујемо и критикујемо његов антисрпски режим.
 
Poslednja izmena:
ово је доказ да у србији слобода говора не постоји и да режим бориса тадића жели да угуши сваку слободну реч и хапшењима заплаши све слободномислеће грађане ове земље.

Bolje cuti, vidis da se masovno hapsi....
:mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top