Химна

Колико химни знате

  • Не знам ни једну химну

  • Знам само химну државе у којој живим

  • Знам од 2-5 химни

  • Знам од 5-10 химни

  • Знам преко 10 химни


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

zike

Elita
Poruka
21.673
Да ли знате химну државе у којој живите? Да ли знате још неку химну? Колико химни знате? Ја мислим да је добро знати више химни и трудим се да их што више научим
 
Да ли знате химну државе у којој живите? Да ли знате још неку химну? Колико химни знате? Ја мислим да је добро знати више химни и трудим се да их што више научим

Поред оне ваше химне,да сам на твом месту,и ја бих учио туђе.
 
Zašto leba ti?
Ja znam našu i italijansku, ali ne vidim nikakvu potrebu da bubam nove...

Ја волим да знам химну неке државе. Ја на примјер знам сљедеће химне: Бјелорусије, Велике Британије, мало Италије, Пољске, Русије, Словачке, Србије, Црне Горе, Украјине, Хрватске, Израела, САД-а, Аустралије, Канаде и ЕУ
 
Ја волим да знам химну неке државе. Ја на примјер знам сљедеће химне: Бјелорусије, Велике Британије, мало Италије, Пољске, Русије, Словачке, Србије, Црне Горе, Украјине, Хрватске, Израела, САД-а, Аустралије, Канаде и ЕУ

Svaka čast... samo šta tačno znaš: tekst ili melodiju, ili baš onako - pevaš ? :)
 
Има заиста лепих химни, али већина их спада у шаблонске композиције чији крај можеш да претпоставиш на основу првих тактова. Руска је убедљиво најлепша и најснажнија, италијанска је блесава, својствено њиховом темпераменту, али је симпатична. „Црногорска” је на пример смешна и брука је да се то зове химном. Српска „Боже правде” ми се у музичком смислу не допада, јер нема потребну енергију и полетност за химну. Много адекватнија би била „Востани Сербие”, али треба имати у виду да химна може и да се промени, није то никакво свето писмо.
 
Што мислиш да треба?
Јеси научио химну БиХ?:lol:

Химне БИХ знам мелодију, али она нема текста тако да ту немам шта да научим.

Мислим да треба јер сматрам да је то одраз културе човјека. Мислим да треба да познајемо једни друге и да је богат онај човјек који зна доста о другим народима, а химна је почасна одлика сваког народа
 
Има заиста лепих химни, али већина их спада у шаблонске композиције чији крај можеш да претпоставиш на основу првих тактова. Руска је убедљиво најлепша и најснажнија, италијанска је блесава, својствено њиховом темпераменту, али је симпатична. „Црногорска” је на пример смешна и брука је да се то зове химном. Српска „Боже правде” ми се у музичком смислу не допада, јер нема потребну енергију и полетност за химну. Много адекватнија би била „Востани Сербие”, али треба имати у виду да химна може и да се промени, није то никакво свето писмо.

http://down1.national-symbol.com/mp3/is.mp3

Послушај ову. Мени је прелијепа
 
Znam onu našu zajedničku što beše, "Hej Sloveni". Mada to i nije trebala da bude himna Jugoslavije, nego Slavije, ako da Bog da se ikada formira. U toj pesmi se ni po čemu ne vidi da su u pitanju Južni Sloveni, već Sloveni uopšte.

Znam ovu našu srpsku "Bože pravde". Samo, ja je pevam u originalu sa "srpskog kralja" u refrenu, umesto zvaničnog "srpske zemlje".

Znam i "Lijepu njihovu". Ne zato što je volim, nego što su mi uši probijali sa njom u osvit rata. Ali, pre bih sam sebi jezik iščupao nego je zapevao.
 
Ah, da... Znam i crnogorsku narodnu izvornu pesmu "Oj svijetla majska zoro". Za mene to nikada neće biti himna. Ne priznajem vam državu, pa tako ni himnu.

Tu sam pesmu mnogo puta zapevao, i zapevaću je ponovo, ali kad je crnogorci više ne budu smatrali državnom himnom, nego onim što ta pesma i jeste - narodna izvorna pesma.
 

Back
Top