КО ПРОВОЦИРА МУСЛИМАНЕ У СРБИЈИ???

Pogledaj rezultate ankete: ДА ЛИ КЊИГУ О АЈШИ ТРЕБА ПОВУЋИ ИЗ ПРОДАЈЕ ?

Glasova
43. Ne možete glasati na ovu anketu
  • да

17 39,53%
  • НЕ

26 60,47%
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 168

Tema: КО ПРОВОЦИРА МУСЛИМАНЕ У СРБИЈИ???

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Podrazumevano КО ПРОВОЦИРА МУСЛИМАНЕ У СРБИЈИ???

Vesti dana - subota, 16. avgust 2008. 17:58

Mešihat osudio ljubavni roman Dragulj Medine

Tanjug - Pre sat i 9 minuta NOVI PAZAR - Mešihat Islamske zajednice u Srbiji osudio je danas "tenedenciozno i zlonamerno" objavljivanje romana "Dragulj Medine" američke autorke Šeri Džons kojom se "na najgnusniji način skrnavi ličnost i porodica poslednjeg verovesnika Muhameda", saopšteno je iz te zajednice.
    Mešihat Islamske zajednice u Srbiji, kojom rukovodi glavni muftija Muamer Zukorlić je, na prvoj konstitutivnoj sednici, usvojio i plan reakcija tim povodom u koji će, kako se navodi, biti uključeni svi organi islamske zajednice, verski službenici i vernici.
    Najavljen je i proglas verskim službenicima i muslimanima sveta sa pozivom da na adekvatan način reaguju i osude ove, kako se navodi, duhovne uvrede koja su nanete muslimanima u Srbiji i celom islamskom svetu.
    Knjiga "Dragulj Medine" izašla je u izdanju beogradske izdavačke kuće "BeoBuk", a Beograd je prvi grad na svetu u čijem se knjižarama ovog meseca pojavio ovaj roman.
    Čuveni američki izdavač "Rendom haus", naime, odložio je lansiranje ovog romana koje je bilo zakazano za 12. avgust bojeći se, kako su javili zapadni mediji, da njime ne "podstakne nasilje".
    Glavni lik u romanu je Ajša, sedma žena Proroka Muhameda koji je prikazan kao romaneskni junak, što je i bio, tvrdi se, razlog da "Rendom haus" privremeno odloži njegovo lansiranje.
    Zamenik glavnog urednika američke izdavačke kuće Tomas Peri je tim povodom nedavno izjavio da je do odlaganja objavjivanja romana "Dragulj Medine" došlo zbog bezbednosti autorke, zaposlenih u toj izdavačkoj kući, knižara i svih koji bi bili angažovani u distribuciji i njegovoj prodaji.
    Fabulu romana čini Ajšin život od njene veridbe sa Muhamedom, kada je imala šest godina, pa sve do njegove smrti.
    Knjiga je predstavljena kao velika ljubavna priča jer je Ajša bila omiljena žena Muhamda koji je i u umro u njenom naručju.

************************************************** *************************************

Ову изјаву дао је господин власник издавачке куће БеоБук - пре ове реакције муслимана.

Aleksandar Jasić, direktor izdavačke kuće „Beobuk", kaže da mu nije jasan postupak čelnika kuće „Rendom haus":
    - Nijedan od muslimanskih velikodostojnika nije osudio knjigu, kao što je to bio slučaj sa „Satanskim stihovima" Salmana Ruždija. Postupak „Rendom hausa" je autocenzura! Mi smo spremni da povučemo knjigu sa tržišta ako se neko zbog nje nađe uvređenim - kaže Jasić, i navodi:
    - Ne verujem da postoji rizik od objavljivanja knjige, ni u Americi i drugim zemljama, a kamoli kod nas. To je ljubavna priča, a ne delo koje ima veze sa politikom!
    http://74.125.39.104/search?q=cache:...d=3&lr=lang_sr

************************************************** *******************************************

Поштоване колеге, поштовани корисници пдф политика,

ево постављам ову тему згрожен поступцима жуто-црвеног олоша који влада овом земљом.
    Као што знате ја сам хришћанин и православац - али ми вера налаже да поштујем друге вере. КО и ЗАШТО и КАКО баш У СРБИЈИ прави овако гнусну и подлу провокацију муслиманима. Забога, људи, нека верује свако у шта хоће и у кога хоће, одакле било коме право ДА НАПАДА и ДА ВРЕЂА НЕЧИЈУ ВЕРОИСПОВЕСТ. . Све ми је овде потаман у ПМ - само ми још треба неки полудели МУЈА ОПАСАН БОМБАМА У АУТОБУСУ 24...

И одмах да кажем, ако је тај Александар Јашић или Јасић СРБИН- е онда сам ја КИНЕЗ, ***. И са којим правом он то овде ПРОТИВУСТАВНО РАДИ, ПО ЧИЈЕМ НАЛОГУ И НАГОВОРУ. Дође ДОЂОШ и прави срања у Београду - А ОНДА ЦЕЛА СРБИЈА ТРЕБА ДА СНОСИ ТЕРЕТ ПОСТУПАКА НЕКОГ ШИЗОФРЕНИЧАРА... као што је и до сада било.

Питам се, код чињенице да имамо марионетску и издајничку власт, да ли ми Срби сада треба да се организујемо и да тог идиЈота скратимо за главу - или ће жуто-црвена гов*а да реагују И ДА МУ ЗАПЕЧАТЕ ЊЕГОВУ ИЗДАВАЧКУ КУЋУ! ???

Моје питање за вас гласи: ДА ЛИ ТРЕБА ПОВУЋИ ОВАКВУ КЊИГУ КОЈА ОЧИГЛЕДНО ВРЕЂА ВЕРСКА ОСЕЋАЊА МУСЛИМАНА У СРБИЈИ ???
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Domaćin *Ljudmila* (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2008.
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano Re: КО ПРОВОЦИРА МУСЛИМАНЕ У СРБИЈИ???

Neka se muslimani oglase. Ako se nađu uvređenim masovno onda treba povući, ako su to samo pojedinci neka ne čitaju i gotovo.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Citat Original postavio *Ljudmila* Pogledaj poruku
    Neka se muslimani oglase. Ako se nađu uvređenim masovno onda treba povući, ako su to samo pojedinci neka ne čitaju i gotovo.
    Прочитај тему, жено, немој лупетати као отворен прозор !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    26.01.2008.
    Reputaciona moć
    69

Čitala sam temu. Ali ne razumem u čemu je problem, kao več su osudili a knjiga je tek izašla. Ne verujem da su je pročitali, oni samo osuđuju tematiku.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.06.2008.
    Reputaciona moć
    0

Ne treba povuci jer Bog ne postoji, a religija je opijum za proste.

Iskusan drbob (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    92
    Reputaciona moć
    115

"НЕКОГ ШИЗОФРЕНИЧАРА... као што је и до сада било."

Neki šizofrenik,a ima ih deklarisanih - dvojica ih je.

Reg nije na forumu
    је констернирана због прескордиције
    Buduća legenda Reg (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Nisam još imala prilike da pročitam knjigu, a svakako hoću. Mislim da je ovo preterivanje i da ljubavna priča (ako je istina da je ovo ljubavni roman) ne može da vređa bilo čija osećanja.

Već mi je muka od "vređanja osećanja" neke verske zajednice. Neka ne čitaju knjigu ako misle da će biti povređeni i doviđenja, prijatno.

Iskusan zadovoljni kupac (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    97

Citat Original postavio Liberator Pogledaj poruku
    Ne treba povuci jer Bog ne postoji, a religija je opijum za proste.
    kao da sam procitao post Mose Pijade!!!

Učlanjen
    26.01.2008.
    Reputaciona moć
    69

Pa to i ja mislim ali ako će masovno da luduju onda neka povuku, jedna knjiga manje više.
    Ali mi je neverovatno da se neko tako lako uvredi ...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.06.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio zadovoljni kupac Pogledaj poruku
    kao da sam procitao post Mose Pijade!!!
    Dobar dan, ja sam Moshe, a vi kako ste...

Učlanjen
    05.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    97

Citat Original postavio Registra. Pogledaj poruku
    Nisam još imala prilike da pročitam knjigu, a svakako hoću. Mislim da je ovo preterivanje i da ljubavna priča (ako je istina da je ovo ljubavni roman) ne može da vređa bilo čija osećanja.

Već mi je muka od "vređanja osećanja" neke verske zajednice. Neka ne čitaju knjigu ako misle da će biti povređeni i doviđenja, prijatno.
    pripasce ti jaca muka kad grune bomba u Knez Mihailovoj

Učlanjen
    05.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    97

Dobar dan, ja sam Moshe, a vi kako ste...
    nisi Mosha ali mu duhovno chedo sigurno jesi

Reg nije na forumu
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Ma daj, molim te, kakva bomba. Šta ste se isprepadali i šta prepadate ovaj svet?

Veoma poznat
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    371

Citat Original postavio Registra.

Već mi je muka od "vređanja osećanja" neke verske zajednice. Neka ne čitaju knjigu ako misle da će biti povređeni i doviđenja, prijatno

Pa to i ja mislim ali ako će masovno da luduju onda neka povuku, jedna knjiga manje više.
    Ali mi je neverovatno da se neko tako lako uvredi ...

'Ajde, shta se chudite? Muslimani se bune i kad neko pomene mogucnost da je Muhamed nekad vrshio veliku nuzhdu.

Učlanjen
    05.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    97

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku

Моје питање за вас гласи: ДА ЛИ ТРЕБА ПОВУЋИ ОВАКВУ КЊИГУ КОЈА ОЧИГЛЕДНО ВРЕЂА ВЕРСКА ОСЕЋАЊА МУСЛИМАНА У СРБИЈИ ???
    i ja sam se zapanjio kada sam pre neki dan cuo to na vestima...poslednje sto nam treba je provokacija novopazarskih vehabija....do sada bar nismo imali muslimanske kamikaze na delu, ali neko izgleda ima drugacije planove...

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Vesti dana - subota, 16. avgust 2008. 17:58

Mešihat osudio ljubavni roman Dragulj Medine

Tanjug - Pre sat i 9 minuta NOVI PAZAR - Mešihat Islamske zajednice u Srbiji osudio je danas "tenedenciozno i zlonamerno" objavljivanje romana "Dragulj Medine" američke autorke Šeri Džons kojom se "na najgnusniji način skrnavi ličnost i porodica poslednjeg verovesnika Muhameda", saopšteno je iz te zajednice.
    Mešihat Islamske zajednice u Srbiji, kojom rukovodi glavni muftija Muamer Zukorlić je, na prvoj konstitutivnoj sednici, usvojio i plan reakcija tim povodom u koji će, kako se navodi, biti uključeni svi organi islamske zajednice, verski službenici i vernici.
    Najavljen je i proglas verskim službenicima i muslimanima sveta sa pozivom da na adekvatan način reaguju i osude ove, kako se navodi, duhovne uvrede koja su nanete muslimanima u Srbiji i celom islamskom svetu.
    Knjiga "Dragulj Medine" izašla je u izdanju beogradske izdavačke kuće "BeoBuk", a Beograd je prvi grad na svetu u čijem se knjižarama ovog meseca pojavio ovaj roman.
    Čuveni američki izdavač "Rendom haus", naime, odložio je lansiranje ovog romana koje je bilo zakazano za 12. avgust bojeći se, kako su javili zapadni mediji, da njime ne "podstakne nasilje".
    Glavni lik u romanu je Ajša, sedma žena Proroka Muhameda koji je prikazan kao romaneskni junak, što je i bio, tvrdi se, razlog da "Rendom haus" privremeno odloži njegovo lansiranje.
    Zamenik glavnog urednika američke izdavačke kuće Tomas Peri je tim povodom nedavno izjavio da je do odlaganja objavjivanja romana "Dragulj Medine" došlo zbog bezbednosti autorke, zaposlenih u toj izdavačkoj kući, knižara i svih koji bi bili angažovani u distribuciji i njegovoj prodaji.
    Fabulu romana čini Ajšin život od njene veridbe sa Muhamedom, kada je imala šest godina, pa sve do njegove smrti.
    Knjiga je predstavljena kao velika ljubavna priča jer je Ajša bila omiljena žena Muhamda koji je i u umro u njenom naručju.

************************************************** *************************************

Ову изјаву дао је господин власник издавачке куће БеоБук - пре ове реакције муслимана.

Aleksandar Jasić, direktor izdavačke kuće „Beobuk", kaže da mu nije jasan postupak čelnika kuće „Rendom haus":
    - Nijedan od muslimanskih velikodostojnika nije osudio knjigu, kao što je to bio slučaj sa „Satanskim stihovima" Salmana Ruždija. Postupak „Rendom hausa" je autocenzura! Mi smo spremni da povučemo knjigu sa tržišta ako se neko zbog nje nađe uvređenim - kaže Jasić, i navodi:
    - Ne verujem da postoji rizik od objavljivanja knjige, ni u Americi i drugim zemljama, a kamoli kod nas. To je ljubavna priča, a ne delo koje ima veze sa politikom!
    http://74.125.39.104/search?q=cache:...d=3&lr=lang_sr

************************************************** *******************************************

Поштоване колеге, поштовани корисници пдф политика,

ево постављам ову тему згрожен поступцима жуто-црвеног олоша који влада овом земљом.
    Као што знате ја сам хришћанин и православац - али ми вера налаже да поштујем друге вере. КО и ЗАШТО и КАКО баш У СРБИЈИ прави овако гнусну и подлу провокацију муслиманима. Забога, људи, нека верује свако у шта хоће и у кога хоће, одакле било коме право ДА НАПАДА и ДА ВРЕЂА НЕЧИЈУ ВЕРОИСПОВЕСТ. . Све ми је овде потаман у ПМ - само ми још треба неки полудели МУЈА ОПАСАН БОМБАМА У АУТОБУСУ 24...

И одмах да кажем, ако је тај Александар Јашић или Јасић СРБИН- е онда сам ја КИНЕЗ, ***. И са којим правом он то овде ПРОТИВУСТАВНО РАДИ, ПО ЧИЈЕМ НАЛОГУ И НАГОВОРУ. Дође ДОЂОШ и прави срања у Београду - А ОНДА ЦЕЛА СРБИЈА ТРЕБА ДА СНОСИ ТЕРЕТ ПОСТУПАКА НЕКОГ ШИЗОФРЕНИЧАРА... као што је и до сада било.

Питам се, код чињенице да имамо марионетску и издајничку власт, да ли ми Срби сада треба да се организујемо и да тог идиЈота скратимо за главу - или ће жуто-црвена гов*а да реагују И ДА МУ ЗАПЕЧАТЕ ЊЕГОВУ ИЗДАВАЧКУ КУЋУ! ???

pa onda treba da zabrane promovisanje lika i dela nekih bosanskih politicara i generala poput Rasha i Ratka koji su osumnjiceni za smrt hiljada muslimana , jer je to mnogo gore od jedne obicne knjige koja nikoga nije skratila za glavu , proterala ,osakatila i slicno .Odakle ti ideja ta je taj Jasic bas dodjos ,kad nemas pojma nista o njemu ?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.06.2008.
    Reputaciona moć
    0

Bomba ce grunuti jedino ako Tadic u kooperaciji sa Jevrejima i Amerikancima to bude zeleo.
    Mozda ce da postave na Studentski trg, ispred sedishta SPS-a, ako ga Ivica bude ucenjivao.
    A posle ce Tadic da osudi teroristichki akt koji je sam napravio.

tkacio:tkacio:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Čitala sam temu. Ali ne razumem u čemu je problem, kao več su osudili a knjiga je tek izašla. Ne verujem da su je pročitali, oni samo osuđuju tematiku.
    pa kako nerazumes kada si ti nasa pametnica,treba da poslusas savet starijih...

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

Ако се књига ослања на историјске записе и податке о његовом животу,онда је не треба повући.

Reg nije na forumu
    Učlanjen
    27.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    714

Citat Original postavio jedite_kod_Joa Pogledaj poruku
    Ако се књига ослања на историјске записе и податке о његовом животу,онда је не треба повући.
    Pa naravno. Mada, pričamo napamet, niko još nije pročitao knjigu.

Učlanjen
    05.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    97

Citat Original postavio jedite_kod_Joa Pogledaj poruku
    ne moramo bas mi biti prvi koji ce muslijama nabijati prst u oko...

Učlanjen
    26.01.2008.
    Reputaciona moć
    69

Citat Original postavio see Pogledaj poruku
    pa kako nerazumes kada si ti nasa pametnica,treba da poslusas savet starijih...
    A koliko si ti to star?

P.S. Kad nešto pitaš na kraju rečenice se stavi upitnik. To je ovo "?".

Zainteresovan član
    Učlanjen
    18.06.2008.
    Reputaciona moć
    0

ne moramo bas mi biti prvi koji ce muslijama nabijati prst u oko...
    A ja mislio da su radikali hrabri...

Učlanjen
    05.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    97

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    pa onda treba da zabrane promovisanje lika i dela nekih bosanskih politicara i generala poput Rasha i Ratka koji su osumnjiceni za smrt hiljada muslimana , jer je to mnogo gore od jedne obicne knjige koja nikoga nije skratila za glavu , proterala ,osakatila i slicno .Odakle ti ideja ta je taj Jasic bas dodjos ,kad nemas pojma nista o njemu ?
    ocigledno ne znas kako stvari kod muslimanskih verskih fanatika funkcionisu....mnogo su osetljiviji na ruganje Muhamedu nego na ljudske zrtve medju pripadnicima svoje verske zajednice, a bosanske muslimane vehabije i ne smatraju istinskim muslimanima.

Učlanjen
    05.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    97

A ja mislio da su radikali hrabri...
    a ja mislio da ste vi iz querrie inteligentniji....

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Трећи светски рат
    Autor eremita u forumu Politika
    Odgovora: 387
    Poslednja poruka: 22.07.2016., 00:43
  2. Антиглобалисти у Србији
    Autor Happy Valentine u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.09.2007., 18:27
  3. мир у србији ...