HEDONIZAM

mogu...
tvoj je problem (i ne samo tvoj) je sto se ti gubis pa moras svaki pojam, bice ili stagod da smestis u jedan jedini sistem. pa ako se opire, ti ga malo prepravis, iskrivis, promenis znacenje, promasis sustinu...ali nema veze!
 
Voleo bih kada bi bio malo precizniji u iznosenju svojih zakljucaka,jako bih voleo bih voleo kada bi mi uoblicijo moje mane. Tako bi bar znao protiv koga se borim. Reci mi i omoguci mi brzu samospoznaju. Ali pazi sta si rekao, morate da smestite u jedan sistem da biste lakse shvatili i ako se opireja ga malo izmenim i opet stavim u taj sistem..... Ok, moje je misljenje fleksibilno. Verovacu ti i promenices moje misljenje ako uspes da me ne smestis u svoj sistem i da me prepravis da bi me lakse razumeo, a naravno pored svega toga mi pomognem da shvatim smisao....Hvala ti unapred......
 
:lol: :lol: :lol: !!!
Pojmovi materijalizam,hedonizam...Sve su to filozofski termini...Filozofski sistemi bi bili "fioke" u koje ja ne guram nikog,vec se ljudi sami opredeljuju za svoju fioku!Ako se uopste opredele,ali i samo negiranje fioka je samo nova fioka!Tako ti to stoji u filozofiji...Ljudi koji veruju u cist materijalizam ,takodje bi trebalo da su i hedonisti.A mene cisto zanima sta hedonizam znaci za njih?Mada ja i sebe vidim kao materijalistu i hedonistu,zbog toga sam i pokrenula temu! :P
 
Ja sebe vidim kao spoj ta dva....

Sveti otac Serafim Sarovski na pitanje zasto uvek nosi dzak sa peskom na ledjima, odgovara:
"Mucim onog koji mene muci"
Sebe ne gleda kao telo vec duhovnu-dusu, misao.

Mada je takodje i rekao:
"Ako je telo previse iscrpljeno klonuce i duh, sto ce doneti velike stete dusi"

Tako da sam ja nasao sredinu..
 
divlja-u-srcu:
:lol: :lol: :lol: !!!
Pojmovi materijalizam,hedonizam...Sve su to filozofski termini...Filozofski sistemi bi bili "fioke" u koje ja ne guram nikog,vec se ljudi sami opredeljuju za svoju fioku!Ako se uopste opredele,ali i samo negiranje fioka je samo nova fioka!Tako ti to stoji u filozofiji...Ljudi koji veruju u cist materijalizam ,takodje bi trebalo da su i hedonisti.A mene cisto zanima sta hedonizam znaci za njih?Mada ja i sebe vidim kao materijalistu i hedonistu,zbog toga sam i pokrenula temu! :P

hedonisti ne moraju biti u isto vreme i materijalisti a ni obrnuto.
sto se tice fijoka, to je tvoja filozofija i ne mozes reci da stvari tako stoje u filozofiji.
 
ooo:
Voleo bih kada bi bio malo precizniji u iznosenju svojih zakljucaka,jako bih voleo bih voleo kada bi mi uoblicijo moje mane. Tako bi bar znao protiv koga se borim. Reci mi i omoguci mi brzu samospoznaju. Ali pazi sta si rekao, morate da smestite u jedan sistem da biste lakse shvatili i ako se opireja ga malo izmenim i opet stavim u taj sistem..... Ok, moje je misljenje fleksibilno. Verovacu ti i promenices moje misljenje ako uspes da me ne smestis u svoj sistem i da me prepravis da bi me lakse razumeo, a naravno pored svega toga mi pomognem da shvatim smisao....Hvala ti unapred......

pa tvoje misljenje je izuzetno nefleksibilno ako moras stvari menjati da bi ih gurnuo u svoj sistem.


btw, tvoji postovi su jedna gomila nedoslednosti.
 
NE ja ih ne menjam da bi ih razumeo, ja ih prihvatam onakve kakve jesu i vrsim nikakav uticaj na njih, samo slacem kockice mozaika.....

Ako imas neki pravi argument izlozi ga, ako ne cuti.... i pusti druge da pricaju.......
 
ooo:
Ne nego ih ti samo tako vidis jer ne povezujes mnoge stvari....

jako je lako optuziti drugog za svoju nedoslednost...
i kriti se iza "Buda vidi Budu a svinja svinju". nabolje je da sve ovo primenis na sebe. kako ti vidis svet? kako ti vidis mene? (retoricko pitanje, ne trudi se da odgovoris). zasto to sa svinjom i Budom vazi samo u odnosu drugih ljudi prema tebi a ne u tvom odnosu prema svetu i drugima?
 
Naravno da hedonista ne mora biti materijalista!Ali covek koji je cist materijalista jedino blazenstvo koje moze imati na planeti zemlji jeste fizicko zadovoljstvo i zadovoljavanje animalnih potreba!
Pokazujes elementarno neznanje u poznavanju filozofskih pojmova,ali nema veze!Ne moraju ljudi da to znaju!
Drugo,svaki veliki filozof koji je hodao zemljom je tezio da u svojoj potrazi za dobrim,istinitim i lepim ostvari filozofski sistem (nadam se da razumes sta znaci fiozofski sistem),koji je ,doduse ,uvek sklon sopstvenom usavrsavanju,ali ga se svaki filozof drzao kao pijan plota!Tako da poredjenje sa fijokama i nije lose!Otuda se kritikama istih filozofija nadogradjivala i sirila sama FILOZOFIJA!
 
divlja-u-srcu:
Naravno da hedonista ne mora biti materijalista!Ali covek koji je cist materijalista jedino blazenstvo koje moze imati na planeti zemlji jeste fizicko zadovoljstvo i zadovoljavanje animalnih potreba!
Pokazujes elementarno neznanje u poznavanju filozofskih pojmova,ali nema veze!Ne moraju ljudi da to znaju!
Drugo,svaki veliki filozof koji je hodao zemljom je tezio da u svojoj potrazi za dobrim,istinitim i lepim ostvari filozofski sistem (nadam se da razumes sta znaci fiozofski sistem),koji je ,doduse ,uvek sklon sopstvenom usavrsavanju,ali ga se svaki filozof drzao kao pijan plota!Tako da poredjenje sa fijokama i nije lose!Otuda se kritikama istih filozofija nadogradjivala i sirila sama FILOZOFIJA!

pa ti si rekla da su materijalisti hedonisti!
tvoje objasnjavanje termina je ili polovicno ili netacno...
 
Ne znam sta ti tu nije jasno!Materijalistom nazivamo coveka koji kao jedinu supstancu sveta vidi u materiji i materija je za njega sustina svega!Razumes,ne veruje u duh?!S toga sledi logican zakljucak da jedini smisao u njegovom zivotu daje fizicko uzivanje!Ovaj drugi deo je pretpostavka o kojoj ja zelim ovde da raspravljam!Ali covek koji voli fizicka uzivanja ,ne mora da bude cist materijalista?STA TU NIJE JASNO????
 
pa odgovorila sam ti, yebote, a ti skaces!
ne mora materijalista pod obavezno da uziva u zivotu! smisao u cisto fizickom postojanju ne mora znaciti uzivanje u istom..
 
Ali osnovna pretpostavka ove teme je da uzivaju! Tako ti je to u filozofiji,ja dam logicni zakljucak na osnovu svog iskustva,a ti ako se ne slazes ne moras da udaras kontru,vec daj argumente pa opovrgavaj!To se zove dijalektika!Nije sustina u cistom kontriranju!
Dakle ,daj da cujem kakvi su to ljudi koji koji su materijalisti,a smisao zivota im nije u fizickom uzivanju?Znam i ja za neke,ali su vise izuzetak,po mom skromnom misljenju!Jer ako pogledas gomilu ljudi oko sebe koji ne rade na razvitku svog duha i nemaju pojma sta je to uopste (priznaj da je masa uglavnom takva!),svi vole da se nazderu,da lenjstvuju,da se seksaju,da imaju para da voze skupe automobile...bla,bla..To ti je banalan primer!
 

Back
Top