SALSA U BEOGRADU

Jelena df

Zainteresovan član
Poruka
142
Interesuje me da li neko od vas, pohađa kurs salse, ili drugih latinoameričkih plesova u Beogradu?
Pitanja su:
1.Gde se nalazi mesto gde plešete?
2.Koliko puta nedeljno imate časove?
3.Koliko košta, i kako se plaća, znam da je obično na mesečnom nivou ali...?
4.Da li postoji obaveza dolaženja na časove?(npr kada imam neki ispit ili kolokvijum morala bih da izostanem, a znam da u plesnoj školi u ul. Prote Mateje...imaš plaćene termine, i možeš da ih iskoristiš kada god želiš...naravno ja sam za neku redovniju varijantu, u toj školi možeš da budeš redovan, ali....)
5.Da li postoji više grupa, npr. za nas koji nemamo pojma neka početna, do onih koje su za profi plesače....?
6.Kada je upis?

Hvala vam unapred, kao i za ono pilence:worth:
 
Ja ja ja:super:

Skola se zove Natalija i Ivica i jedna je od najskupljih ali po mom misljenju i najboljih. Nalazi se u Sazonovoj(ex Filipa Filipovica) Casove uglavnom drzi Ivica koji ima visegodisnje iskustvo a po ostalim skolama drze mladi, pretpostavljam sadasnji/bivsi takmicari. Ivica je ipak trener godinama. U pocetuo sam zato izabrala tu skolu, ali sada posle 6-mesecnog iskustva vidim i druge prednosti toga-pokazuje nam i neke takmicarske elemente, radimo puno tehniku itd sto nisam videla u drugim skolama.
Casovi su 2 puta nedeljno po 2 a nekad i 2 i po sata. U ostalim skolama su striktno po sat vremena. I to je bio jedan od razloga sto sam izabrala ovu skolu. Sat vremena mi se cini malo, sta za to vreme moze da se uradi-pokaze 2-3 plesa, malo izigras i kraj. Mi imamo srece jer nam casovi pocinju u 20:45 pa nema grupe posle nas i onda nas uvek zadrzi duze. Jednom smo ostali do 12:klap:
Kosta 2400 mesecno. Placa se obicno od 1-10 u mesecu mada izlaze u susret ako nemas bas tad. Kad krenes dobijes i clansku kartu:)
Ne, ne moras da dolazis na casove, sve je do tebe. Samo sto ti ne vracaju pare za taj cas koji ne dodjes. Jedini je problem sa tim nedolascima sto onda kocis ostatak grupe ali takvih uvek ima, pa se nekako svi prilagode. Naravno da moze da se desi da imas neku obavezu pa ne mozes da dodjes ali recimo ima onih koji ne dodju po mesec dana i onda vidim da ni Ivici nije prijatno a kamoli nama drugima koji smo zeljni novih znanja i figura:D
Ima vise grupa. Pozoves skolu i raspitas se. oni ce ti reci da li je neka pocetnicka grupa skoro krenula pa mozes da se prikljucis. Ja sam se prikljucila posle mesec dana i odmah sam se uklopila. Dobro, ja sam kao mala plesala godinama ali svejedno ide se jako sporo u pocetku, posebno zato sto Ivica insistira na tehnici, a to meni odgovara.
A od plesova smo do sad ucili(i ucimo i dalje) cha cha cha, rumbu, sambu, dzajv, engleski valcer, becki valcer, fokstrot, tango, bluz, salsu i sirtaki na pocetku. Valjda nisam nesta zaboravila.

:ok:
 
Poslednja izmena:
Ja ja ja:super:

Skola se zove Natalija i Ivica i jedna je od najskupljih ali po mom misljenju i najboljih. Nalazi se u Sazonovoj(ex Filipa Filipovica) Casove uglavnom drzi Ivica koji ima visegodisnje iskustvo a po ostalim skolama drze mladi, pretpostavljam sadasnji/bivsi takmicari. Ivica je ipak trener godinama. U pocetuo sam zato izabrala tu skolu, ali sada posle 6-mesecnog iskustva vidim i druge prednosti toga-pokazuje nam i neke takmicarske elemente, radimo puno tehniku itd sto nisam videla u drugim skolama.
Casovi su 2 puta nedeljno po 2 a nekad i 2 i po sata. U ostalim skolama su striktno po sat vremena. I to je bio jedan od razloga sto sam izabrala ovu skolu. Sat vremena mi se cini malo, sta za to vreme moze da se uradi-pokaze 2-3 plesa, malo izigras i kraj. Mi imamo srece jer nam casovi pocinju u 20:45 pa nema grupe posle nas i onda nas uvek zadrzi duze. Jednom smo ostali do 12:klap:
Kosta 2400 mesecno. Placa se obicno od 1-10 u mesecu mada izlaze u susret ako nemas bas tad. Kad krenes dobijes i clansku kartu:)
Ne, ne moras da dolazis na casove, sve je do tebe. Samo sto ti ne vracaju pare za taj cas koji ne dodjes. Jedini je problem sa tim nedolascima sto onda kocis ostatak grupe ali takvih uvek ima, pa se nekako svi prilagode. Naravno da moze da se desi da imas neku obavezu pa ne mozes da dodjes ali recimo ima onih koji ne dodju po mesec dana i onda vidim da ni Ivici nije prijatno a kamoli nama drugima koji smo zeljni novih znanja i figura:D
Ima vise grupa. Pozoves skolu i raspitas se. oni ce ti reci da li je neka pocetnicka grupa skoro krenula pa mozes da se prikljucis. Ja sam se prikljucila posle mesec dana i odmah sam se uklopila. Dobro, ja sam kao mala plesala godinama ali svejedno ide se jako sporo u pocetku, posebno zato sto Ivica insistira na tehnici, a to meni odgovara.
A od plesova smo do sad ucili(i ucimo i dalje) cha cha cha, rumbu, sambu, dzajv, engleski valcer, becki valcer, fokstrot, tango, bluz, salsu i sirtaki na pocetku. Valjda nisam nesta zaboravila.

:ok:

Potpisujem!!!!
 
Ja sam išla kod Ivice godinama i nemam reči hvale za njega. Čovek je divan, prosto kad vidiš koliko uživa poželiš da sve naučiš u jednom danu.

Off topic- L.O.E. jel vam Kosta drži časove ponekad? On je wow plesač! I Bane takodje!
 
Drago mi je sto je kakav-takav odziv ipak:)

Debela Berta, neverovatno je koliko je Ivica uporan, kad vidi da nekome ne ide, makar to bio samo jedan par ili jedna osoba u stanju je sat vremena da ponavlja jedan korak ne bi li taj neko shvatio. Toliko mui je stalo da ljudi nauce da je to neverovatno. I drze nam casove i Kosta i Bane, mada cesce Bane, joj on je lud skroz,zezao bi se ceo cas. Kosta sad u septembru(mozda je i vec otisao) ide u Ameriku, drzi casove tamo u nekoj ogromnoj plesnoj skoli, pa kad tamo zavrsi sezona dolazi ovde. I Kosta i Bane su super plesaci ali cini mi se da Ivica ipak najbolje ume da prenese znanje(Ipak je trener duuuuugo) i najvise mu je stalo da svi nauce.
slatko volim, mojoj grupi su casovi sredom i nedeljom uvece, ali to je saroliko, neki imaju drugim danima u drugo vreme. u svakoms slucaju uvek su popodne. Mislim da ne postoji grupa koja ima casove samo vikendom.

Ako nekog jos nesto zanima neka pita, steta je da tako lep sport ne praktikuje vise ljudi:)
 
Ja ja ja:super:

Skola se zove Natalija i Ivica i jedna je od najskupljih ali po mom misljenju i najboljih.
:lol:

Ja sam išla u tu školu kad sam imala 7, 8 godina i uvek sam se pitala zašto se to zove "folklor" kada učimo ples :lol:

Pobegli su od nas glavom bez obzira. A i šta su mu deca kriva kad onaj ćelavi ne može da nagovori dečake da se prijave, a deca od 7 godina traže malo više pažnje :confused:
 
Ok, nisam mislila da ako si išla sa 7 godina, tri meseca nećeš zaboraviti.
Ali je moje iskustvo takvo da znam da ja sad kad odem kod Ivice, posle tri godine ne plesanja znam svaki korak kome me je on naučio. Možda bih morala malo da se podsetim onih komplikovanijih, ali osnovne korake svakog plesa znam.

Znam da je bilo ljudi koji su dolazili iz drugih škola i koji su znali mnogo više koraka od nas ali je to izgledalo očajno. Ivica je uvek više voleo da te nauči manje ali da to izgleda savršeno.
 
mene taj ivica nesto iskulir'o kad sam ga zvala
ja bila kulturiska sve regulare
on rek'o da ce me nazvati 'kasnije' da bi mi detaljnije pojasnio kad sta kako
i nije se javio
sad vec i ne znam gde mi je taj broj..
 
Krenula je nova sezona:D Koste i Baneta vise nema, sad nam drze Ivica i njegova supruga Tanja:)

A sto se tice toga da te Ivica iskulirao, moguce. Ako si zvala skoro imao je frku sa sastavljanjem grupa pa moguce da je zaboravio. A covek ima i privatne probleme. Inace je jako ljubazan pa mozda ne bi bilo lose da ga okrenes opet. Na sajtu imas br telefona.
 

Back
Top