Da li na vas utice pomračenje Meseca

karpos

Elita
Banovan
Poruka
24.669
Večeras delimično pomračenje Meseca..............

U Srbiji će u subotu uveče moći da se posmatra delimično pomračenje Meseca.





Mesec će početi da ulazi u Zemljinu senku u 21.36, a senka će se sa njega u potpunosti skloniti 45 minuta posle ponoći. Maksimum pomračenja će biti u 23.10 časova, kada će biti pokriveno 81 odsto Mesečevog diska, navodi Astronomsko društvo "Ruđer Bošković" koje poziva građane da na Kalemegdanu teleskopima posmatraju tu pojavu, uz objašnjenja stručnjaka.


Da li na vas utice pun mesec..........pomracenje meseca .........
 
Kad je pun mjesec, ja nekad ne mogu da spavam....I nekako pocnu dlake da mi rastu..
Salu na stranu, pun mjesec ( to se zna) je najveci magnet koji utice na Zemlju. Izaziva plimu i osjeku itd.
Posto smo i mi sacinjeni od vode vjerovatno utice na neki nacin.

Mesec nije nikakav magnet, niti PUN mesec utice na plimu i oseku, niti ima bilo kakve veze sto smo mi "sacinjeni od vode".
 
Mesec nije nikakav magnet, niti PUN mesec utice na plimu i oseku, niti ima bilo kakve veze sto smo mi "sacinjeni od vode".

Hajde to pojasni malo.Jel to kazes zbog toga sto tako mislis ili si procitao negde?
Ja sam procitala da posto Mesec utice na plimu i oseku,a ljudsko telo se sastoji od 90% vode (ako se ne varam) i onda je logicno da utice i na ljude.
Naravno ,ne drasticno:),vec se mogu javiti simtomi u vidu glavobolje i sl.
 
Најбоље да не утиче... У ноћима пуног месеца сна ми нема... И после ће неко мене да набеди да сам ја то умислио :confused:

Samo sto to moze da ima neki sasvim drugi uzrok. Npr, tada ti se budi instinkt za lovom, posto je napolju neznatno svetlije.

Hajde to pojasni malo.Jel to kazes zbog toga sto tako mislis ili si procitao negde?
Ja sam procitala da posto Mesec utice na plimu i oseku,a ljudsko telo se sastoji od 90% vode (ako se ne varam) i onda je logicno da utice i na ljude.
Naravno ,ne drasticno:),vec se mogu javiti simtomi u vidu glavobolje i sl.

Ne, to nije pravilna logika.
Istom logikom mozes da kazes posto magnet privlaci gvozdje, a u krvi ima gvozdja, da magneti privlace krv.
 
Samo sto to moze da ima neki sasvim drugi uzrok. Npr, tada ti se budi instinkt za lovom, posto je napolju neznatno svetlije.

Узроком се нисам посебно занимао, али једно је сигурно тада се зора дочека широм отворених очију... Значи лек је изаћи и рокнути нешто тих вечери :D

А она што рече да је 90 посто вода... Ја ба 1000... 2/3 људског организма је сачињено од воде, или ти нешто незнатно мање...
 

Back
Top